Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 1.05.2022 10:30
Kabiny do medytacji Vale De Moses
Przeglądaj zdjęcia ->
I miejsce
Wyzwanie projektowe Vale De Moses Meditation Cabins było kolejną odsłoną serii konkursów organizowanych przez platformę Buildner (dawniej Bee Breeders) wraz z ośrodkiem wypoczynkowym Vale De Moses. Tym razem zadanie polegało na opracowaniu oryginalnych kabin przeznaczonych do relaksu i medytacji. W konkursie nie zabrakło polskiego akcentu.
Pierwszą nagrodę otrzymała Adélaïde Jandrain z Belgii za projekt "VagaLume", składający się z dwóch ustawionych na sobie sześcianów o wysokości 2,9 metra.
Drugą nagrodę otrzymali Ying qi Chen i Fui Srivikorn z USA za projekt "Komorebi". Koncepcja zakłada wykorzystanie paneli z ciemnego drewna i stworzenie z nich oryginalnej, ażurowej konstrukcji.
Trzecią nagrodę przyznano zespołowi w składzie Duc Ngo i Piotr Pasierbiński. Projekt zakłada stworzenie platformy przypominającej unoszące się w górze piramidy. Piotr Pasierbiński jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.
II miejsce
III miejsce
fot. mat. prasowe
Źródło: BUILDNER
Data publikacji: 1.05.2022
Inne projekty architektoniczne:
![]()
Projekt Ducha Palatium Mieszka I oraz jego żony Dobrawy autorstwa pracowni ARCHIGLASS, jako jedyny z Polski, znalazł się w TOP100 najlepszych dzieł artystycznych w przestrzeni publicznych na świecie w konkursie CODAawards 2022. Wyboru prac w każdej z 10 kategorii dokonuje profesjonalne jury, równolegle odbywa się również głosowanie publiczności.
więcej
![]()
Zadanie polegało na opracowaniu koncepcji fizycznego znacznika, który mógłby zostać umieszczony w dowolnym miejscu na świecie obok wybranej budowli lub krajobrazu zaprojektowanego przez kobietę Znacznik może mieć dowolną formę - tablicy, pomnika, muralu, rzeźby, symbolu, dzieła sztuki ulicznej itp.
więcej
![]()
Nadmorskie kurorty amerykańskich wybrzeży stały się inspiracją dla apartamentu w centrum miasta. Skrojone na miarę, przez architektkę Magdalenę Miśkiewicz właścicielkę pracowni Miśkiewicz Design, mieszkanie stanowi wymarzoną oazę wypoczynku i spokoju dla rodziny.
więcej
![]()
Wnętrza nawiązują w niebanalny sposób do otaczającej przyrody. Zielona, wypełniona żywą roślinnością ściana, stanowi tło dla hotelowej recepcji. Zamiast tradycyjnej lady znajdują się tu drewniane stoliki przypominające pnie drzew. Lobby urządzone zostało w stylu soft loft i dzięki wydzielającym poszczególne aneksy zasłonom i pastelowym obiciom kanap i foteli jest bardzo przytulne.
więcej
![]()
Dom po drugiej stronie lustra to kolejny projekt warszawskiej pracowni architektonicznej 81.waw.pl. Został zlokalizowany na działce leśnej, a głównym założeniem inwestora była chęć oddzielenia budynku od ulicy i maksymalne otwarcie na działkę od strony głównego ogrodu. Dzięki zastosowaniu lustrzanej elewacji parteru otrzymano złudzenie lewitującego betonowego „obrazu” w przestrzeni leśnej.
więcej
![]()
Jak stworzyć wymarzony dom dla rodziny z dzieckiem i radosnym psiakiem? Inwestorom domu w Starej Wsi nieopodal Warszawy zależało na tym, aby każdy członek rodziny miał swoją wygodną i funkcjonalną przestrzeń. Dom musiał być doskonale doświetlony i przestrzenny. Aby osiągnąć zamierzony efekt, architektki z Decoroom posłużyły się praktycznymi rozwiązaniami i subtelnymi połączeniami kolorów
więcej
![]()
Prezentujemy czwartą i ostatnią odsłonę tegorocznych wyników międzynarodowego konkursu World Design Awards 2021. Przypominamy, że w gronie laureatów nagród głównych znalazło się ponad sto projektów z całego świata.
więcej
.
Wróć do listy tematów