Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 21.07.2009 10:51
Nowy urząd miasta w Rzeszowie
Przeglądaj zdjęcia ->
Prawie 60 firm zostało zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu na koncepcję nowego rzeszowskiego urzędu miasta. Wśród nich są m.in. pracownie architektoniczne z Francji i Włoch.
Konkurs wzbudził spore zainteresowanie. - Chętnych do projektowania było 70 firm. Przeglądnęliśmy ich oferty, sprawdziliśmy m.in. doświadczenie. Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych prawie 60 podmiotów. Najwięcej jest pracowni polskich, są także firmy z Włoch, Francji, Hiszpanii - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.
Miasto rozesłało już do firm informację o tym, że zostały zakwalifikowane do dalszego etapu konkursu.
- Teraz architekci mogą zająć się już opracowywaniem koncepcji przyszłego urzędu miasta. Na prace będziemy czekać do 7 września - słyszymy w wydziale gospodarki komunalnej i inwestycji rzeszowskiego urzędu miasta.
Gotowe koncepcje oceniać będzie komisja konkursowa złożona z miejskich urzędników oraz niezwiązanych z urzędem architektów. Zwycięzca konkursu będzie znany do 2 października.
- Autor najlepszej koncepcji wykona dokumentację projektową budynku, którą ma dostarczyć wraz z pozwoleniem na budowę. Będzie na to miał czas do końca przyszłego roku - tłumaczy procedurę rzecznik Chłodnicki.
Kiedy rozpocznie się budowa? - Gdy będzie pozwolenie na budowę, ogłosimy przetarg, w którym wybierzemy wykonawcę tej inwestycji. Po tym wyborze rozpocznie się budowa - mówi rzecznik.
Nowy gmach urzędu miasta powstać ma na ponadhektarowej działce między nowym urzędem marszałkowskim a Zespołem Szkół nr 1. - Jak będzie wyglądał, ile będzie miał kondygnacji - to określą w swoich pracach architekci - mówią urzędnicy.
Wiadomo, że koszt budowy gmachu nie będzie mógł przekroczyć 100 mln zł.
Źródło: www.miasta.gazeta.pl/rzeszowData publikacji: 21.07.2009
Inne projekty architektoniczne:

Zakończył się kolejny konkurs organizowany przez platformę APR: Urban Design & Architecture Design Awards 2019. Prezentujemy laureatów głównych nagród we wszystkich kategoriach. W konkursie nie zabrakło również polskich akcentów.
więcej

Konkurs Fasada Roku 2019 powoli przechodzi do historii. Jurorzy właśnie odkryli ostatnie karty, wyłaniając zwycięzców i wyróżnionych. Dla tych pierwszych ta przygoda z całą pewnością jeszcze się nie kończy. Triumfując na poziomie krajowym, cała piątka wpisała się na listę obiektów, które będą reprezentowały polską myśl architektoniczną na scenie międzynarodowej.
więcej

Wielki Piec kiedyś przetwarzał rudy żelaza. Dziś udostępniony do zwiedzania będzie przetwarzać świadomość. Świadomość historii i świadomość miejsca będą materiałem świadomej przyszłości. Proces technologiczny Wielkiego Pieca został pozbawiony logicznego zakończenia w postaci miejsca spustu surówki w hali lejniczej. Nowa inwestycja przywraca ciągłość i sens tego procesu. Pustka po rozebranej hali lejniczej zastanie na nowo wypełniona treścią.
więcej

Projekt "SIMCITY 4.0 to oryginalna wizja modułowego osiedla mieszkaniowego. Łączenie gotowych mieszkań z prefabrykatu z założenia ma być tak proste jak budowanie z klocków. Tego typu rozwiązania mają pozwolić na szybkie wznoszenie dużych obiektów dostosowanych do potrzeb przyszłych mieszkańców.
więcej

Projekt zakłada wykorzystanie gotowych modułów, które można łączyć ze sobą tworząc budynki i mieszkania dostosowane do swoich potrzeb. Jedno mieszkanie tworzą cztery podstawowe moduły - pokój dzienny, sypialnia, salon i balkon. Ponadto każda jednostka może zostać powiększona o jeden lub więcej modułów. Charakter obiektu może być stały lub tymczasowy ze względu na możliwość jego demontażu.
więcej

/a>"B-home" to wizja nowego budownictwa z prefabrykowanych elementów, której podstawową ideą jest szybkie i łatwe wznoszenie nowych obiektów. Koncepcję opracował zespół projektowy z Hiszpanii. Podstawą projektu są bloki w kształcie liter "L" oraz "I". Prefabrykowane elementu produkowane są przemysłowo a następnie przewożone kontenerami. System "B-home" może być stosowany do tworzenia tymczasowych mieszkań lub przestrzeni komercyjnych.
więcej

Inspiracją dla projektu była Tama Trzech Przełomów w Chinach. Budowa zapory spowodowała zatopienie wielu wsi i przyległych im terenów. Architekci postanowili wykorzystać niekorozyjny materiał paneli BCORE do stworzenia nowej wizji miasta przyszłości.
więcej
.
Wróć do listy tematów