Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 25.06.2010 09:12
Tofifest
Przeglądaj zdjęcia ->
26 czerwca zaczyna się w Toruniu Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. To jedna z największych letnich imprez filmowych w kraju. W tym roku wśród jej gości znajdą się: laureatka Srebrnego Niedźwiedzia Berlinale Julia Jentsch, gwiazda sztuki współczesnej Shirin Neshat i wywodzący się z Torunia Bogusław Linda. W 23 pasmach filmowych, muzycznych i artystycznych zobaczyć będzie można ponad 150 filmów. W głównym konkursie festiwalu – ON AIR – od tego roku startują debiuty i drugie filmy reżyserów z całego świata. Najlepszy z nich zdobędzie Złotego Anioła Tofifest.Ósma edycja festiwalu odbywa się pod hasłem Bo każdy ma w sobie bunt. I rzeczywiście, toruński festiwal chce pokazywać filmy, które zajmują stanowisko w dyskusji o współczesnym człowieku i jego świecie. Filmy, które nie unikają trudnych tematów. Kluczowym konkursem festiwalu jest międzynarodowy ON AIR, przeznaczony dla debiutów i drugich filmów danego reżysera. Większość projekcji konkursowych będzie z polskimi premierami tych obrazów. Festiwal odbędzie się w dniach 26 czerwca – 2 lipca w kinach wpisanego na listę UNESCO Starego Miasta Torunia, w Centrum Sztuki Współczesnej oraz w nowoczesnym teatrze Baj Pomorski.Więcej informacji na stronie: www.news.o.pl
Data publikacji: 25.06.2010
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na wykład pt. Złote miasto/Szare Miasto: tradycja i polityka w architekturze Jerozolimy . Spotkanie organizowane jest w ramach wystawy Lva Sterna "Architektura czasu. Wrocław - Jerozolima".
więcej
![]()
Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu "O Architekturze". Gościem wydarzenia będą architekci z grupy projektowej CENTRALA. Pracownia została założona w 2001 r. Przez lata zmieniał się jej skład i dziś tworzą ją Małgorzata Kuciewicz i Simone de Iacobis.
więcej
![]()
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki udostępnił kolejną bezpłatną publikacje. Tym razem jest to opracowanie na temat Polskiej Polityki Architektonicznej. Publikacja dostępna jest do przeczytania online w formie cyfrowej, a także w siedzibie Narodowym Instytucie Architektury i Urbanistyki w Warszawie.
więcej
![]()
Warunki mieszkaniowe w Polsce należą do najgorszych w Unii. Katalog patologii obejmuje między innymi absurdalnie małe metraże, fatalną jakość zabudowy, grodzenie osiedli, demolowanie przyrody i zabytków czy „dziką reprywatyzację”. Między innymi o tym można przeczytać w książce „Dziury w ziemi. O patodeweloperce w Polsce”. Organizatorzy zapraszają na spotkanie z jej autorem.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na premierę katalogu towarzyszącego wystawie „Lev Stern. Architektura czasu. Wrocław – Jerozolima” oraz spotkanie z artystą i architektem. W spotkaniu wezmą również udział autorki i autorzy tekstów katalogowych: prof. Waldemar Okoń, dr Sylwia Świsłocka-Karwot i Marta Czyż, oraz projektant wydawnictwa, Łukasz Paluch.
więcej
![]()
Na pytanie, jaka ma być Ukraina po wojnie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Architekt i artysta Petro Vladimirov zaprosił do wspólnych rozważań ukraińskich ekspertów z dziedziny architektury, urbanistyki, prawodawstwa i ochrony zabytków. Efektem ich współpracy jest Biuro Odbudowy Ukrainy w Gabinecie Zmiennym Muzeum Warszawy.
więcej
![]()
Osoby interesujące się modernizmem na stronie KSM mogą posłuchać m.in. o historii największego budynku publicznego międzywojennego Krakowa czyli o gmachu Akademii Górniczo-Hutniczej przy Alei Mickiewicza, podcastu o jednym z najciekawszych.
więcej
.
Wróć do listy tematów