Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 25.06.2010 12:03
IMAGINE CUP 2010
Przeglądaj zdjęcia ->
Dzięki staraniom polskiego oddziału firmy Microsoft oraz Instytutu Wzornictwa Przemysłowego ogólnoświatowe finały konkursu dla młodych programistów Imagine Cup 2010 odbędą się w Warszawie. Polska jest jednym z najważniejszych rynków w Unii Europejskiej i regionie Europy Środkowowschodniej, który jest kluczowym regionem edukacyjnych inwestycji Microsoft. Organizacja międzynarodowej imprezy tej rangi jest dla Polski szansą na promocję kraju, ale także na budowanie przewagi konkurencyjnej w oparciu o innowacyjność i kreatywność.„Z przyjemnością ogłaszam, że światowe finały Imagine Cup 2010 odbędą się w Polsce. Ta coroczna impreza gromadzi setki młodych pasjonatów technologii, którzy przed panelem ekspertów prezentują kreatywne i innowacyjne zastosowania technologii. W konkursie tym zawsze uczestniczy duża grupa polskich studentów.
Tym razem Polska zyskuje ekscytującą szansę, żeby w 2010 roku przyjąć u siebie przyszłych liderów technologii” ¬ mówił Steve Ballmer, prezes Microsoft Corporate. „Wartość dodana designu w projektowaniu nowych niematerialnych produktów jest niezaprzeczalna. Innowacyjna współpraca polskiego oddziału Microsoftu z wiodącym doradcą w obszarze wzornictwa, jakim jest Instytut Wzornictwa Przemysłowego owocuje sukcesami młodych projektantów. Razem z polskim rządem, przy wsparciu wielu autorytetów i organizacji dążymy do tego, by światowe finały IC 2010 w Warszawie były nową jakością i inspiracją dla młodych ludzi z całego świata. Tym wspólnym przedsięwzięciem budujemy pozytywny wizerunek Polski, kraju stymulowania nowego, kreatywnego pokolenia innowatorów” ¬ powiedziała Beata Bochińska, prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.Za przyznaniem Polsce prawa organizacji światowych finałów Imagine Cup w 2010 roku przemawiały nie tylko dotychczasowe osiągnięcia polskich drużyn, ale również silna koalicja partnerów. Inicjatywę poparły też osobistości ze świata nauki i biznesu, wśród nich: Danuta Hübner, Europejski Komisarz ds. Polityki Regionalnej i Michał Kleiber, Prezes Polskiej Akademii Nauk. Ponadto, zgodnie z deklaracją wicepremiera Waldemara Pawlaka, Ministerstwo Gospodarki wesprze organizacyjnie i finansowo finały Imagine Cup 2010 w Polsce. Co się będzie działoW lipcu 2010 roku przez tydzień Polska będzie centrum wymiany pomysłów i twórczej energii, gdzie rzesze młodych i zdolnych ludzi z całego świata będą pokazywać swoje sposoby, jak wykorzystać nowe technologie w rozwiązywaniu realnych problemów naszej cywilizacji, inspirować siebie nawzajem i rywalizować o miano najlepszych. W wydarzeniu wezmą udział studenci z przeszło 100 krajów.Studenci, którzy chcą zaprezentować swoje innowacyjne projekty, mogą dokonać rejestracji na stronie www.imaginecup.com. Pierwsze trzy kategorie, w których zmierzą się studenci startujący w konkursie Imagine Cup 2010 to: • Projektowanie oprogramowania, • Projektowanie gier • Projektowanie multimediówWkrótce poznamy następne kategorie konkursowe.IMAGINE CUP 20103-9 lipca 2010WarszawaWięcej informacji www.iwp.com.plwww.imaginecup.com
Data publikacji: 25.06.2010
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Mini Muzeum powstało w 2009 r. z inicjatywy Wspólnoty Mieszkaniowej „Bankowiec”. Kustoszką oraz animatorką „Bankowca” jest wieloletnia mieszkanka budynku Maria Piradoff - Link. Od momentu powstania atrakcję odwiedziło tysiące osób, zarówno ekspertów, badaczy architektury, mieszkańców Gdyni, jak i odwiedzających miasto turystów
więcej
![]()
Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na wykład pt. Złote miasto/Szare Miasto: tradycja i polityka w architekturze Jerozolimy . Spotkanie organizowane jest w ramach wystawy Lva Sterna "Architektura czasu. Wrocław - Jerozolima".
więcej
![]()
Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu "O Architekturze". Gościem wydarzenia będą architekci z grupy projektowej CENTRALA. Pracownia została założona w 2001 r. Przez lata zmieniał się jej skład i dziś tworzą ją Małgorzata Kuciewicz i Simone de Iacobis.
więcej
![]()
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki udostępnił kolejną bezpłatną publikacje. Tym razem jest to opracowanie na temat Polskiej Polityki Architektonicznej. Publikacja dostępna jest do przeczytania online w formie cyfrowej, a także w siedzibie Narodowym Instytucie Architektury i Urbanistyki w Warszawie.
więcej
![]()
Warunki mieszkaniowe w Polsce należą do najgorszych w Unii. Katalog patologii obejmuje między innymi absurdalnie małe metraże, fatalną jakość zabudowy, grodzenie osiedli, demolowanie przyrody i zabytków czy „dziką reprywatyzację”. Między innymi o tym można przeczytać w książce „Dziury w ziemi. O patodeweloperce w Polsce”. Organizatorzy zapraszają na spotkanie z jej autorem.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na premierę katalogu towarzyszącego wystawie „Lev Stern. Architektura czasu. Wrocław – Jerozolima” oraz spotkanie z artystą i architektem. W spotkaniu wezmą również udział autorki i autorzy tekstów katalogowych: prof. Waldemar Okoń, dr Sylwia Świsłocka-Karwot i Marta Czyż, oraz projektant wydawnictwa, Łukasz Paluch.
więcej
![]()
Na pytanie, jaka ma być Ukraina po wojnie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Architekt i artysta Petro Vladimirov zaprosił do wspólnych rozważań ukraińskich ekspertów z dziedziny architektury, urbanistyki, prawodawstwa i ochrony zabytków. Efektem ich współpracy jest Biuro Odbudowy Ukrainy w Gabinecie Zmiennym Muzeum Warszawy.
więcej
.
Wróć do listy tematów