Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 25.06.2010 12:03
IMAGINE CUP 2010
Przeglądaj zdjęcia ->
Dzięki staraniom polskiego oddziału firmy Microsoft oraz Instytutu Wzornictwa Przemysłowego ogólnoświatowe finały konkursu dla młodych programistów Imagine Cup 2010 odbędą się w Warszawie. Polska jest jednym z najważniejszych rynków w Unii Europejskiej i regionie Europy Środkowowschodniej, który jest kluczowym regionem edukacyjnych inwestycji Microsoft. Organizacja międzynarodowej imprezy tej rangi jest dla Polski szansą na promocję kraju, ale także na budowanie przewagi konkurencyjnej w oparciu o innowacyjność i kreatywność.„Z przyjemnością ogłaszam, że światowe finały Imagine Cup 2010 odbędą się w Polsce. Ta coroczna impreza gromadzi setki młodych pasjonatów technologii, którzy przed panelem ekspertów prezentują kreatywne i innowacyjne zastosowania technologii. W konkursie tym zawsze uczestniczy duża grupa polskich studentów.
Tym razem Polska zyskuje ekscytującą szansę, żeby w 2010 roku przyjąć u siebie przyszłych liderów technologii” ¬ mówił Steve Ballmer, prezes Microsoft Corporate. „Wartość dodana designu w projektowaniu nowych niematerialnych produktów jest niezaprzeczalna. Innowacyjna współpraca polskiego oddziału Microsoftu z wiodącym doradcą w obszarze wzornictwa, jakim jest Instytut Wzornictwa Przemysłowego owocuje sukcesami młodych projektantów. Razem z polskim rządem, przy wsparciu wielu autorytetów i organizacji dążymy do tego, by światowe finały IC 2010 w Warszawie były nową jakością i inspiracją dla młodych ludzi z całego świata. Tym wspólnym przedsięwzięciem budujemy pozytywny wizerunek Polski, kraju stymulowania nowego, kreatywnego pokolenia innowatorów” ¬ powiedziała Beata Bochińska, prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.Za przyznaniem Polsce prawa organizacji światowych finałów Imagine Cup w 2010 roku przemawiały nie tylko dotychczasowe osiągnięcia polskich drużyn, ale również silna koalicja partnerów. Inicjatywę poparły też osobistości ze świata nauki i biznesu, wśród nich: Danuta Hübner, Europejski Komisarz ds. Polityki Regionalnej i Michał Kleiber, Prezes Polskiej Akademii Nauk. Ponadto, zgodnie z deklaracją wicepremiera Waldemara Pawlaka, Ministerstwo Gospodarki wesprze organizacyjnie i finansowo finały Imagine Cup 2010 w Polsce. Co się będzie działoW lipcu 2010 roku przez tydzień Polska będzie centrum wymiany pomysłów i twórczej energii, gdzie rzesze młodych i zdolnych ludzi z całego świata będą pokazywać swoje sposoby, jak wykorzystać nowe technologie w rozwiązywaniu realnych problemów naszej cywilizacji, inspirować siebie nawzajem i rywalizować o miano najlepszych. W wydarzeniu wezmą udział studenci z przeszło 100 krajów.Studenci, którzy chcą zaprezentować swoje innowacyjne projekty, mogą dokonać rejestracji na stronie www.imaginecup.com. Pierwsze trzy kategorie, w których zmierzą się studenci startujący w konkursie Imagine Cup 2010 to: • Projektowanie oprogramowania, • Projektowanie gier • Projektowanie multimediówWkrótce poznamy następne kategorie konkursowe.IMAGINE CUP 20103-9 lipca 2010WarszawaWięcej informacji www.iwp.com.plwww.imaginecup.com
Data publikacji: 25.06.2010
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Na pytanie, jaka ma być Ukraina po wojnie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Architekt i artysta Petro Vladimirov zaprosił do wspólnych rozważań ukraińskich ekspertów z dziedziny architektury, urbanistyki, prawodawstwa i ochrony zabytków. Efektem ich współpracy jest Biuro Odbudowy Ukrainy w Gabinecie Zmiennym Muzeum Warszawy.
więcej
![]()
Osoby interesujące się modernizmem na stronie KSM mogą posłuchać m.in. o historii największego budynku publicznego międzywojennego Krakowa czyli o gmachu Akademii Górniczo-Hutniczej przy Alei Mickiewicza, podcastu o jednym z najciekawszych.
więcej
![]()
Właśnie została otwarta nowa wystawa obrazów Filipa Wierzbickiego-Nowaka pt. "Punkty odniesienia". Ekspozycję będzie można oglądać do 12 marca 2023 roku. - W moich realizacjach zastanawiam się, na jakie potrzeby człowieka odpowiada mit i dlaczego ludzie w niego wierzą. Nauka nie daje jasnych, prostych rozwiązań dotyczących spornych kwestii ideologicznych – są one trudne (skomplikowane), niejednoznaczne, zmienne - mówi artysta.
więcej
![]()
Już wkrótce w przestrzeni Muzeum Architektury we Wrocławiu zagości wystawa przygotowana przez wydziały architektoniczne trzech uczelni - Politechniki Bydgoskiej, Politechniki Poznańskiej i Politechniki Wrocławskiej. Celem wystawy i towarzyszącej jej konferencji jest refleksja nad znaczeniem rysunku w edukacji architektonicznej.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na spotkanie z cyklu Mistrzowie Architektury SARP. Pierwszym gościem w tym będzie Andy Yu - urodzony w Australii architekt, związany z pracownią Sou Fujimoto. Opowie on m.in. o relacjach pomiędzy człowiekiem, naturą i architekturą, na przykładzie zrealizowanych i trwających projektów.
więcej
![]()
Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi zapraszają na kolejną, XV edycję ogólnopolskiej konferencji Dzień Urbanisty, tym razem pod hasłem #techno_urbanistyka.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu Architektura Kryzysu Klimatycznego. Wydarzenie poświęcone będzie m.in. dwóm realizacjom architektonicznym z ubiegłego roku. Poznamy też szczegóły raportu PLGBC.
więcej
.
Wróć do listy tematów