Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 30.06.2010 10:38
Animator 2010
Przeglądaj zdjęcia ->
III MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMÓW ANIMOWANYCH
ANIMATOR – POZNAŃ
12-17 VII 2010
Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR to największy i najciekawszy międzynarodowy festiwal filmu animowanego w Polsce. Mecenasem festiwalu jest Miasto Poznań. Na każdej edycji festiwalu prezentowanych jest ponad 500 filmów z całego świata, w tym retrospektywy, przeglądy, premiery czy rzadko prezentowane dzieła pionierów animacji. Gośćmi dwóch festiwali ANIMATOR byli wybitni twórcy światowej animacji, m.in. Zbig Rybczyński, Bracia Quay, Emily Hubley, Igor Kowalow, Bady Minck, Bill Plympton, Mariola Brillowska, David Ehrlich, Yoram Gross, oraz najważniejsi polscy animatorzy, m.in. Witold Giersz, Mariusz Wilczyński, Piotr Dumała, Kazimierz Urbański, dyrektorzy polskich studiów animacji i instytucji filmowych, historycy animacji, szefowie festiwali animacji w Polsce i na świecie, młodzi twórcy i sympatycy kina. Festiwalowym przeglądom towarzyszy Międzynarodowy Konkurs ANIMATOR. Do selekcji konkursowej napływają filmy z 20 krajów, filmy ocenia międzynarodowe jury. ANIMATOR to także spotkania z twórcami, wystawy, warsztaty, wykłady i specjalny program Animator Dla Dzieci. Wyróżnikiem poznańskiego festiwalu jest związek animacji z muzyką. Wielu projekcjom towarzyszy muzyka na żywo. Pokazy filmów z muzyką – od jazzowego trio po orkiestrę symfoniczną, cieszą się największym zainteresowaniem publiczności.Więcej informacji na stronie www.animator-festival.com
Data publikacji: 30.06.2010
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu "O Architekturze". Gościem wydarzenia będą architekci z grupy projektowej CENTRALA. Pracownia została założona w 2001 r. Przez lata zmieniał się jej skład i dziś tworzą ją Małgorzata Kuciewicz i Simone de Iacobis.
więcej
![]()
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki udostępnił kolejną bezpłatną publikacje. Tym razem jest to opracowanie na temat Polskiej Polityki Architektonicznej. Publikacja dostępna jest do przeczytania online w formie cyfrowej, a także w siedzibie Narodowym Instytucie Architektury i Urbanistyki w Warszawie.
więcej
![]()
Warunki mieszkaniowe w Polsce należą do najgorszych w Unii. Katalog patologii obejmuje między innymi absurdalnie małe metraże, fatalną jakość zabudowy, grodzenie osiedli, demolowanie przyrody i zabytków czy „dziką reprywatyzację”. Między innymi o tym można przeczytać w książce „Dziury w ziemi. O patodeweloperce w Polsce”. Organizatorzy zapraszają na spotkanie z jej autorem.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na premierę katalogu towarzyszącego wystawie „Lev Stern. Architektura czasu. Wrocław – Jerozolima” oraz spotkanie z artystą i architektem. W spotkaniu wezmą również udział autorki i autorzy tekstów katalogowych: prof. Waldemar Okoń, dr Sylwia Świsłocka-Karwot i Marta Czyż, oraz projektant wydawnictwa, Łukasz Paluch.
więcej
![]()
Na pytanie, jaka ma być Ukraina po wojnie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Architekt i artysta Petro Vladimirov zaprosił do wspólnych rozważań ukraińskich ekspertów z dziedziny architektury, urbanistyki, prawodawstwa i ochrony zabytków. Efektem ich współpracy jest Biuro Odbudowy Ukrainy w Gabinecie Zmiennym Muzeum Warszawy.
więcej
![]()
Osoby interesujące się modernizmem na stronie KSM mogą posłuchać m.in. o historii największego budynku publicznego międzywojennego Krakowa czyli o gmachu Akademii Górniczo-Hutniczej przy Alei Mickiewicza, podcastu o jednym z najciekawszych.
więcej
![]()
Właśnie została otwarta nowa wystawa obrazów Filipa Wierzbickiego-Nowaka pt. "Punkty odniesienia". Ekspozycję będzie można oglądać do 12 marca 2023 roku. - W moich realizacjach zastanawiam się, na jakie potrzeby człowieka odpowiada mit i dlaczego ludzie w niego wierzą. Nauka nie daje jasnych, prostych rozwiązań dotyczących spornych kwestii ideologicznych – są one trudne (skomplikowane), niejednoznaczne, zmienne - mówi artysta.
więcej
.
Wróć do listy tematów