Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 1.07.2010 09:53
Sfera Sztuki w Bielsku-Białej
Przeglądaj zdjęcia ->
W dniach od 11 do 13 czerwca w Bielsku-Białej odbyły się targi sztuki. Impreza została nazwana Sfera Sztuki za sprawą niecodziennego, jak na podobne wydarzenia, miejsca prezentacji dzieł. Odbyła się w centrum handlowym Sfera, a organizatorem i pomysłodawcą jest Galeria Bielska BWA. Inicjatywa zorganizowania targów sztuki powinna być oceniana w perspektywie kilku równolegle prowadzonych przedsięwzięć, będących wkładem Galerii w promocję sztuki współczesnej.Artyści zaproszeni do udziału w targach są laureatami lub wyróżniającymi się uczestnikami konkursu malarskiego Bielska Jesień. Galeria Bielska, przygotowując od niemal pięćdziesięciu lat wspomniany plebiscyt, diagnozuje prace młodych artystów i nobilituje. Wśród twórców obecni byli zarówno młodzi, jak również nieco starsi i ukształtowani artyści. Podobnie pozycja rynkowa zaproszonych była różna: począwszy od „wolnych strzelców” do osób związanych kontraktami z renomowanymi galeriami.Bielskie Targi są przedłużeniem procesu kreowania mody na kolekcjonowanie sztuki współczesnej wśród elity finansowej regionu, która wyraz zyskała wcześniej, podczas odbywającego się w pierwszej połowie roku „Kursu dla Kolekcjonerów Sztuki”. Udało się wówczas zainteresować grupę osób, które uczestniczyły w szkoleniach prowadzonych przez znanych marszandów, mecenasów oraz krytyków i artystów.Więcej informacji na stronie www.magazyn.o.pl
Data publikacji: 1.07.2010
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Mini Muzeum powstało w 2009 r. z inicjatywy Wspólnoty Mieszkaniowej „Bankowiec”. Kustoszką oraz animatorką „Bankowca” jest wieloletnia mieszkanka budynku Maria Piradoff - Link. Od momentu powstania atrakcję odwiedziło tysiące osób, zarówno ekspertów, badaczy architektury, mieszkańców Gdyni, jak i odwiedzających miasto turystów
więcej
![]()
Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na wykład pt. Złote miasto/Szare Miasto: tradycja i polityka w architekturze Jerozolimy . Spotkanie organizowane jest w ramach wystawy Lva Sterna "Architektura czasu. Wrocław - Jerozolima".
więcej
![]()
Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu "O Architekturze". Gościem wydarzenia będą architekci z grupy projektowej CENTRALA. Pracownia została założona w 2001 r. Przez lata zmieniał się jej skład i dziś tworzą ją Małgorzata Kuciewicz i Simone de Iacobis.
więcej
![]()
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki udostępnił kolejną bezpłatną publikacje. Tym razem jest to opracowanie na temat Polskiej Polityki Architektonicznej. Publikacja dostępna jest do przeczytania online w formie cyfrowej, a także w siedzibie Narodowym Instytucie Architektury i Urbanistyki w Warszawie.
więcej
![]()
Warunki mieszkaniowe w Polsce należą do najgorszych w Unii. Katalog patologii obejmuje między innymi absurdalnie małe metraże, fatalną jakość zabudowy, grodzenie osiedli, demolowanie przyrody i zabytków czy „dziką reprywatyzację”. Między innymi o tym można przeczytać w książce „Dziury w ziemi. O patodeweloperce w Polsce”. Organizatorzy zapraszają na spotkanie z jej autorem.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na premierę katalogu towarzyszącego wystawie „Lev Stern. Architektura czasu. Wrocław – Jerozolima” oraz spotkanie z artystą i architektem. W spotkaniu wezmą również udział autorki i autorzy tekstów katalogowych: prof. Waldemar Okoń, dr Sylwia Świsłocka-Karwot i Marta Czyż, oraz projektant wydawnictwa, Łukasz Paluch.
więcej
![]()
Na pytanie, jaka ma być Ukraina po wojnie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Architekt i artysta Petro Vladimirov zaprosił do wspólnych rozważań ukraińskich ekspertów z dziedziny architektury, urbanistyki, prawodawstwa i ochrony zabytków. Efektem ich współpracy jest Biuro Odbudowy Ukrainy w Gabinecie Zmiennym Muzeum Warszawy.
więcej
.
Wróć do listy tematów