Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 31.08.2018 10:12
Ekokreatywna Warszawa 2018 - ekologia, recykling i design
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. materiały prasowe organizatora
We wrześniu w Warszawie odbędzie się wydarzenie wokół ekologii, zrównoważonej konsumpcji, ochrony czystego powietrza, recyklingu, upcyklingu oraz rękodzieła i designu - Ekokreatywna Warszawa. W programie spotkania, forum badawcze, laboratorium, strefa designu i wiele innych atrakcji.
Wydarzenie odbędzie się w dniach 15 - 16 września 2018 roku w godzinach 11:00-19:00 w Warszawie. Miejsce: Hala Zajezdni Autobusowej przy ul. Włościańskiej 52, Warszawa.
Opis organizatora:
W programie wydarzenia wiele miejsca poświęcone zostanie nie tylko wystawom, pokazom i dyskusjom panelowym, ale również praktycznej wiedzy przekazywanej przez specjalistów wielu dziedzin naukowych w formie warsztatów, zabaw, konkursów i eksperymentów oraz kreatywnej wymiany pomysłów oraz strefy napraw, rekonstrukcji i recyklingu. Ważnym elementem naszego projektu będą różnego rodzaju działania twórcze, upcycling i wymiana doświadczeń w tym zakresie. Będą pokazy znanych i lubianych postaci ze świata DIY, warsztaty z Ekspertami oraz kiermasz rękodzieła. W ten sposób rozpoczniemy w Warszawie Tydzień Zrównoważonego Transportu.
Data publikacji: 31.08.2018
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Na pytanie, jaka ma być Ukraina po wojnie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Architekt i artysta Petro Vladimirov zaprosił do wspólnych rozważań ukraińskich ekspertów z dziedziny architektury, urbanistyki, prawodawstwa i ochrony zabytków. Efektem ich współpracy jest Biuro Odbudowy Ukrainy w Gabinecie Zmiennym Muzeum Warszawy.
więcej
![]()
Osoby interesujące się modernizmem na stronie KSM mogą posłuchać m.in. o historii największego budynku publicznego międzywojennego Krakowa czyli o gmachu Akademii Górniczo-Hutniczej przy Alei Mickiewicza, podcastu o jednym z najciekawszych.
więcej
![]()
Właśnie została otwarta nowa wystawa obrazów Filipa Wierzbickiego-Nowaka pt. "Punkty odniesienia". Ekspozycję będzie można oglądać do 12 marca 2023 roku. - W moich realizacjach zastanawiam się, na jakie potrzeby człowieka odpowiada mit i dlaczego ludzie w niego wierzą. Nauka nie daje jasnych, prostych rozwiązań dotyczących spornych kwestii ideologicznych – są one trudne (skomplikowane), niejednoznaczne, zmienne - mówi artysta.
więcej
![]()
Już wkrótce w przestrzeni Muzeum Architektury we Wrocławiu zagości wystawa przygotowana przez wydziały architektoniczne trzech uczelni - Politechniki Bydgoskiej, Politechniki Poznańskiej i Politechniki Wrocławskiej. Celem wystawy i towarzyszącej jej konferencji jest refleksja nad znaczeniem rysunku w edukacji architektonicznej.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na spotkanie z cyklu Mistrzowie Architektury SARP. Pierwszym gościem w tym będzie Andy Yu - urodzony w Australii architekt, związany z pracownią Sou Fujimoto. Opowie on m.in. o relacjach pomiędzy człowiekiem, naturą i architekturą, na przykładzie zrealizowanych i trwających projektów.
więcej
![]()
Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi zapraszają na kolejną, XV edycję ogólnopolskiej konferencji Dzień Urbanisty, tym razem pod hasłem #techno_urbanistyka.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu Architektura Kryzysu Klimatycznego. Wydarzenie poświęcone będzie m.in. dwóm realizacjom architektonicznym z ubiegłego roku. Poznamy też szczegóły raportu PLGBC.
więcej
.
Wróć do listy tematów