Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 8.07.2019 07:30
Spacer z mapami architektonicznymi - Śladami PeWuKi
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. materiały prasowe organizatora
W ramach obchodów związanych z 90-letnią rocznicą otwarcia Powszechnej Wystawy Krajowej, Centrum Otwarte oraz SARP Poznań przy współpracy i wsparciu Międzynarodowych Targów Poznańskich stworzyły mapę prezentującą dwie trasy spacerowe.
Spacer odbędzie się 12 lipca 2019 roku o 17:30 w Poznaniu. Na wydarzenie obowiązują zapisy dorą mailową (Należy podać imię, nazwisko, numer telefonu, a w tytle wiadomości na adres "Śladami PeWuKi".O wyborze decyduje kolejność zgłoszeń.
Opis organizatora:
W 2019 roku mija 90 lat od otwarcia Powszechnej Wystawy Krajowej. To jedyne w swoim rodzaju przedsięwzięcie wystawiennicze pokazywało zryw i dynamikę odrodzonego polskiego państwa, miało silny rys modernizacyjny i mocno wpłynęło na kształt oraz historię Poznania.
By uczcić to historyczne wydarzenie Pierwsza przybliża zachowane do dziś budynki służące PeWuCe. Druga – to wybór śródmiejskich realizacji poznańskich architektów, którzy tworzyli wystawę. Obie przygotowane tak, by ułatwić spacer śladami słynnej ekspozycji. Mapa od miesiąca dostępna jest w siedzibie naszego Stowarzyszenia, w punktach miejskiej informacji turystycznej czy na MTP. Możecie spacerować sami, ale zachęcamy do odkrywania historii tej niezwykłej wystawy wspólnie z nami. Pierwszy z pięciu spacerów z mapą dotyczących PeWuKi- prowadzony przez dziennikarza oraz krytyka architektury Jakuba Głaza odbędzie się już 12 lipca o godzinie 17.30. Serdecznie zapraszamy !
Organizatorzy: Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Poznaniu, Centrum Otwarte
Partnerzy: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów
Źródło: SARP Poznań
Data publikacji: 8.07.2019
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Na pytanie, jaka ma być Ukraina po wojnie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Architekt i artysta Petro Vladimirov zaprosił do wspólnych rozważań ukraińskich ekspertów z dziedziny architektury, urbanistyki, prawodawstwa i ochrony zabytków. Efektem ich współpracy jest Biuro Odbudowy Ukrainy w Gabinecie Zmiennym Muzeum Warszawy.
więcej
![]()
Osoby interesujące się modernizmem na stronie KSM mogą posłuchać m.in. o historii największego budynku publicznego międzywojennego Krakowa czyli o gmachu Akademii Górniczo-Hutniczej przy Alei Mickiewicza, podcastu o jednym z najciekawszych.
więcej
![]()
Właśnie została otwarta nowa wystawa obrazów Filipa Wierzbickiego-Nowaka pt. "Punkty odniesienia". Ekspozycję będzie można oglądać do 12 marca 2023 roku. - W moich realizacjach zastanawiam się, na jakie potrzeby człowieka odpowiada mit i dlaczego ludzie w niego wierzą. Nauka nie daje jasnych, prostych rozwiązań dotyczących spornych kwestii ideologicznych – są one trudne (skomplikowane), niejednoznaczne, zmienne - mówi artysta.
więcej
![]()
Już wkrótce w przestrzeni Muzeum Architektury we Wrocławiu zagości wystawa przygotowana przez wydziały architektoniczne trzech uczelni - Politechniki Bydgoskiej, Politechniki Poznańskiej i Politechniki Wrocławskiej. Celem wystawy i towarzyszącej jej konferencji jest refleksja nad znaczeniem rysunku w edukacji architektonicznej.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na spotkanie z cyklu Mistrzowie Architektury SARP. Pierwszym gościem w tym będzie Andy Yu - urodzony w Australii architekt, związany z pracownią Sou Fujimoto. Opowie on m.in. o relacjach pomiędzy człowiekiem, naturą i architekturą, na przykładzie zrealizowanych i trwających projektów.
więcej
![]()
Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi zapraszają na kolejną, XV edycję ogólnopolskiej konferencji Dzień Urbanisty, tym razem pod hasłem #techno_urbanistyka.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu Architektura Kryzysu Klimatycznego. Wydarzenie poświęcone będzie m.in. dwóm realizacjom architektonicznym z ubiegłego roku. Poznamy też szczegóły raportu PLGBC.
więcej
.
Wróć do listy tematów