Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 9.09.2020 07:30
Wystawa "Zasoby 2. Slow Materials"
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. mat. prasowe
Druga edycja wystawy ZASOBY na Łódź Design Festival! Tym razem na wystawie zobaczymy Slow Materials, czyli produkty powstające z przetworzonego plastiku.
Wystawę będzie można oglądać podczas Łódź Design Festiwal 2020 w dniach 17 - 20 września 2020 roku a także online.
Jeśli chcesz prześledzić, jak powstaje wazon z druku 3D z filamentu z recyklingu, panel ścienny z filcu z włókna PET i krzesło ze sprasowanych opakowań po jogurtach, przyjdź na wystawę!
O tegorocznym Łódź Design Festiwal 2020:
Podczas przełożonej na jesień edycji Łódź Design Festival organizatorzy spróbują przekonać publiczność, że nadszedł czas, by przestać produkować więcej i szybciej, a zacząć lepiej i staranniej. Hybrydowe wydarzenie przeniesie się do Internetu i wyjątkowych lokalizacji na terenie Łodzi. Decydując o przeniesieniu terminu nadchodzącej edycji, organizatorzy postanowili, że tegoroczny festiwal musi być inny. Nie odwołując wydarzenia, podjęli decyzję o dostosowaniu się do nowych oczekiwań odbiorców oraz o sprostaniu wyzwaniom związanym z ich bezpieczeństwem. ŁDF staje się wydarzeniem hybrydowym. Realne połączy z wirtualnym, artystyczne z konsumpcyjnym, prezentację nowych produktów z eksperymentem i tworzeniem prototypów, a promocję najlepszych polskich wdrożeń z krytyczną analizą funkcjonujących rozwiązań.
W specjalnie zaaranżowanych kontenerach, rozmieszczonych w ogólnodostępnych przestrzeniach publicznych, zostaną pokazane najważniejsze ekspozycje tej edycji. Na publiczność czekają debaty, spotkania, oprowadzania kuratorskie, pokazy filmowe, spacery z przewodnikiem, warsztaty dla dzieci i dorosłych, ARCHIBLOK, 10 lat plebiscytu must have oraz finał konkursu make me! - bezpłatne wydarzenia w przestrzeni miejskiej i na
lodzdesign.com.
Data publikacji: 9.09.2020
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
"Architektura na głos" to wspólny projekt Muzeum Architektury we Wrocławiu oraz Akademickiego Radia Luz 91.6 FM w formie podcastu o architekturze. Niedawno opublikowano nowy odcinek pt. "Slow dancing in the dark… Czułość języka roślin - rozmowa z Małgorzatą Devosges-Cuber i Michałem Dudą".
więcej
![]()
W programie m.in. Laboratorium przestrzeni miejskiej, pokazy filmów, spotkania, wystawy i oprowadzania kuratorskie oraz wiele ciekawych wykładów takich jak "Ikony architektury portu w Gdyni – styl i struktura", "Ikony architektury Portu Morskiego: rejs statkiem po porcie", prelekcje "Nowe Miasta. Odbudowa. Projekty miejskich transformacji", "Serce Miasta. Architektura i przestrzeń emocjonalna" i wiele innych.
więcej
![]()
Bogato ilustrowana wystawa z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom architektury. Liczne zdjęcia i obszerne opisy projektów uzupełnione są makietami i planszami. Oglądanie architektonicznego dorobku polskich pracowni w zabytkowych wnętrzach kamienicy Szołayskich dodatkowo wzmacnia pozytywne wrażenia z wystawy.
więcej
![]()
O Święcie Architektury, które rozpoczęło się dzisiaj w Warszawie opowiada jego kuratorka i koordynatorka z ramienia OW SARP, architekt Magdalena Maciąg. Święto Architektury jest częścią finałową wystawy Plany na Przyszłość LAB która można oglądać w Zodiak Warszawski Pawilon Architektury.
więcej
![]()
Po świetnie przyjętym Archiprzewodniku po Europie, ten sam duet ekspertów – praktyk i uznany architekt Robert Konieczny oraz dziennikarz i krytyk architektury Tomasz Malkowski – zabiera nas w podróż po polskiej architekturze współczesnej. Już 7 sierpnia czytelnicy i miłośnicy designu będą mieli okazję spotkać się z autorami podczas Święta Architektury.
więcej
![]()
Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na wernisaż i wystawę pt. „Andrzej Lipski (1943-2021) – Szkice Architektoniczne”. Arch. Andrzej Lipski urodził się w 1943 roku w Kolbuszowej. Szkołę średnią ukończył w Rzeszowie, wyższe wykształcenie zaś zdobył na Politechnice Krakowskiej, na Wydziale Architektury.
więcej
![]()
W obliczu katastrofy ekologicznej zaciera się granica między odpadem a budulcem. Teraz – bardziej niż kiedykolwiek – naszym obowiązkiem jest docenienie wartości każdego tworzywa. Co musi się zmienić w naszym społeczeństwie, w modelu gospodarki, a co za tym idzie – w sposobie projektowania, aby odzysk materiałów był normą?
więcej
.
Wróć do listy tematów