Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 1.12.2020 09:56
Zielone miasto - utopia czy rzeczywistość?
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. okładka książki Jana Mencwela "Betonoza. Jak się niszczy polskie miasta"
Za nami spotkanie online z Janem Mencwelem, autorem książki "Betonoza. Jak się niszczy polskie miasta". Organizatorem wydarzenia było Spatium UW - KN Gospodarki Przestrzennej na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.
Zapis spotkania można obejrzeć na
stronie wydarzenia. W materiale poznamy odpowiedź m.in. na pytania: Dlaczego betonoza jest tak powszechna? Co można zrobić, by ją powstrzymać? Czy zielone miasta w Polsce są możliwe?
Opis organizatora:
Czy Polacy uwielbiają beton i nienawidzą drzew?
Roślinność w miastach znika w mgnieniu oka. Tymczasem mało kto zdaje sobie sprawę z nadchodzącej klęski klimatycznej, do której pośrednio przyczynia się powszechne zabetonowanie przestrzeni miejskiej. Tylko w miastach przeszytych zielenią adaptacja do zmieniających się warunków będzie możliwa.
Źródło: Spatium UW
Data publikacji: 1.12.2020
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
W krótkich materiałach filmowych opowiedziano o ciekawych obiektach zlokalizowanych w Sosnowcu, m.in. o Izbie Przemysłowo-Handlowej, Gimnazjum im. Emilii Plater, czy o Stacji Uzdatniania Wody Maczki. Nie brak informacji rwónież o centrum miasta i innych modernistycznych elementach miejskiej zabudowy.
więcej
![]()
Oddział Warszawski SARP, Miasto Stołeczne Warszawa, Habitat for Humanity Poland, Polski Związek Firm Deweloperskich, Grupa Eiffage oraz innowacyjny Startup ProperGate zapraszają na 2. spotkanie cyklu “Circular Economy in Construction”, poświęconego gospodarce cyrkularnej / obiegu zamkniętego w budownictwie.
więcej
![]()
Rok 2021 Mistrzowie Architektury rozpoczynają od spotkania z Jürgenem Mayerem H., wielokrotnie nagradzanym niemieckim architektem, który przez 25 lat swojej aktywności stworzył własny, rozpoznawalny język. Z uwagi na wciąż obowiązujące ograniczenia, spotkanie odbędzie się w formule on-line.
więcej
![]()
NIAiU wraz z Pawłem Kołodziejskim z Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zapraszają na spacer po modernistycznych obiektach miasta z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Spacer dostępny jest w formie materiału filmowego.
więcej
![]()
Narodowy Instytutu Architektury i Urbanistyki prowadzi cyklem podcastów na temat architektury. Można je słuchać i oglądać na Spotify oraz na Youtube. Do tej pory ukazały się cztery odcinki, które zebraliśmy w jednym miejscu!
więcej
![]()
Za nami Gala rozdania Nagród Architektonicznych Województwa Wielkopolskiego 2020. Poznaliśmy laureatów w 4 głównych kategoriach Nagrody: obiekt architektoniczny, dom, wnętrze, przestrzeń wspólna, a także ogłoszono laureata w kategorii "Młody twórca".
więcej
![]()
Konkurs na Ścianę Wschodnią, w którym wybrano projekt zespołu Zbigniewa Karpińskiego rozstrzygnięto w roku 1958, realizacja założenia została ukończona w roku 1970. Ściana Wschodnia jest reprezentatywna dla tego czasu. Powstało wówczas w świecie wiele całościowych projektów urbanistycznych, a duża część z nich została zrealizowana
więcej
.
Wróć do listy tematów