Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 2.12.2020 08:00
Wykład "Współczesne budownictwo drewniane"
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. mat. prasowe
Przed nami kolejne spotkanie z cyklu Architektura Kryzysu Klimatycznego! Tym razem tematem będzie współczesne budownictwo drewniane. Gośćmi spotkania będą firmy i pracownie realizujące budynki z użyciem współczesnych konstrukcji drewnianych.
Wydarzenie odbędzie się 8 grudnia 2020 roku o godzinie 18:00 i transmitowane będzie na Youtube. Podczas spotkania będzie można zadawać pytania prelegentom, na które postarają się odpowiedzieć w drugiej, dyskusyjnej części spotkania.
Gośćmi spotkania, którzy opowiedzą o swoich realizacjach, projektach i zastosowanych w nich rozwiązaniach, będą: Tomasz Balcerowski prezes firmy Ekoinbud wraz z Łukaszem Górczakiem członkiem zarządu Ecologiq; Szymon Wojciechowski prezes zarządu i Agnieszka Kalinowska-Sołtys architekt, partner i członek zarządu APA Wojciechowski; oraz Michał Koziej, architekt, założyciel pracowni Koziej Architekci.
Podczas spotkania będzie można zadawać pytania prelegentom, na które postarają się odpowiedzieć w drugiej, dyskusyjnej części spotkania.
Architektura kryzysu klimatycznego to cykl spotkań organizowanych przez Koło Architektury Zrównoważonej OW SARP oraz Zodiak Warszawski Pawilon Architektury
Współpraca: Mazowiecka Okręgowa Izba Architektów RP, PLGBC - Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego
Data publikacji: 2.12.2020
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
NIAiU wraz z Pawłem Kołodziejskim z Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zapraszają na spacer po modernistycznych obiektach miasta z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Spacer dostępny jest w formie materiału filmowego.
więcej
![]()
Narodowy Instytutu Architektury i Urbanistyki prowadzi cyklem podcastów na temat architektury. Można je słuchać i oglądać na Spotify oraz na Youtube. Do tej pory ukazały się cztery odcinki, które zebraliśmy w jednym miejscu!
więcej
![]()
Za nami Gala rozdania Nagród Architektonicznych Województwa Wielkopolskiego 2020. Poznaliśmy laureatów w 4 głównych kategoriach Nagrody: obiekt architektoniczny, dom, wnętrze, przestrzeń wspólna, a także ogłoszono laureata w kategorii "Młody twórca".
więcej
![]()
Konkurs na Ścianę Wschodnią, w którym wybrano projekt zespołu Zbigniewa Karpińskiego rozstrzygnięto w roku 1958, realizacja założenia została ukończona w roku 1970. Ściana Wschodnia jest reprezentatywna dla tego czasu. Powstało wówczas w świecie wiele całościowych projektów urbanistycznych, a duża część z nich została zrealizowana
więcej
![]()
Gmina Miasto Włocławek ogłosiła konkurs rekomendowany przez SARP na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zadania pn. „3 – go Maja woonerfem / przebudowa ul. 3 Maja w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek obejmującego przebudowę ulicy”.
więcej
![]()
Muzeum Miasta Gdynii zaprasza miłośników architektury, a w szczególności studentów kierunków historyczno-artystycznych, na cykl wykładów „Perły”, który ukaże gdyńską architekturę z tej drugiej, niemodernistycznej strony. Istotą warsztatów będzie poznanie drogi, która doprowadziła do wykształcenia się modernizmu w Gdyni oraz drogi, którą architektura gdyńska przebywa od czasów powojennych do dziś.
więcej
![]()
Wystawa w Hotelu Cracovia jest drugą odsłoną ekspozycji, która oryginalnie została zorganizowana w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w 2016 roku. Punktem wyjścia do jej stworzenia był nowy budynek Filharmonii zaprojektowany przez barcelońską pracownię Barozzi Veiga, uhonorowany nagrodą architektoniczną im. Miesa van der Rohe.
więcej
.
Wróć do listy tematów