Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 2.12.2020 21:16
Virtus Studio zaprasza - spotkanie online z cyklu Budownictwo modułowe
Przeglądaj zdjęcia ->
Technologia modułowa w budownictwie na przykładzie Hotelu Mariott w Nowym Yorku
08.12.2020, godzina 11:00
Virtus Studio zaprasza na kolejne spotkanie online z cyklu Budownictwo modułowe. Tematem przewodnim będzie najwyższy na świecie hotel modułowy jaki powstaje w Nowym Jorku na polskich komponentach wyprodukowanych przez firmę DMDmodular z podkrakowskiej Skawiny.
O tak spektakularnym przedsięwzięciu opowie nam dr Ewelina Woźniak-Szpakiewicz prezes i dyrektor zarządzająca DMDmodular. Powstała inwestycja jest ważnym momentem dla polskiej branży budownictwa modułowego , jak i osiągnięciem inżynieryjnym i technologicznym w światowej skali.
Budownictwo modułowe docenia się coraz bardziej. Prefabrykowane moduły to już nie tylko synonim architektury tymczasowej - kontenery techniczne, pawilony wystawowe czy biurowe. W tej technologii powstają szkoły, przedszkola, hotele, również domy mieszkalne. Największym atutem budownictwa modułowego jest błyskawiczny czas realizacji inwestycji.
Budownictwo modułowe jakością w niczym nie ustępuje miejsca innym technologiom budowy, a często ta jakość jest nawet lepsza za sprawą prefabrykacji, która sięga nawet 90%. Poszczególne moduły powstają w fabryce, w pełni kontrolowanych warunkach.
Zapraszamy na webinar, na którym dr Ewelina Woźniak-Szpakiewicz przybliży nam temat budownictwa modułowego jak i opowie o koncepcji powstania Hotelu Mariott w Nowym Jorku.
Udział bezpłatny, rejestracja:
Patronat medialny infoArchitekta.pl
Data publikacji: 2.12.2020
Artykuły z tagiem:patronat
![]()
NIAiU wraz z Pawłem Kołodziejskim z Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zapraszają na spacer po modernistycznych obiektach miasta z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Spacer dostępny jest w formie materiału filmowego.
więcej
![]()
Narodowy Instytutu Architektury i Urbanistyki prowadzi cyklem podcastów na temat architektury. Można je słuchać i oglądać na Spotify oraz na Youtube. Do tej pory ukazały się cztery odcinki, które zebraliśmy w jednym miejscu!
więcej
![]()
Za nami Gala rozdania Nagród Architektonicznych Województwa Wielkopolskiego 2020. Poznaliśmy laureatów w 4 głównych kategoriach Nagrody: obiekt architektoniczny, dom, wnętrze, przestrzeń wspólna, a także ogłoszono laureata w kategorii "Młody twórca".
więcej
![]()
Konkurs na Ścianę Wschodnią, w którym wybrano projekt zespołu Zbigniewa Karpińskiego rozstrzygnięto w roku 1958, realizacja założenia została ukończona w roku 1970. Ściana Wschodnia jest reprezentatywna dla tego czasu. Powstało wówczas w świecie wiele całościowych projektów urbanistycznych, a duża część z nich została zrealizowana
więcej
![]()
Gmina Miasto Włocławek ogłosiła konkurs rekomendowany przez SARP na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zadania pn. „3 – go Maja woonerfem / przebudowa ul. 3 Maja w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek obejmującego przebudowę ulicy”.
więcej
![]()
Muzeum Miasta Gdynii zaprasza miłośników architektury, a w szczególności studentów kierunków historyczno-artystycznych, na cykl wykładów „Perły”, który ukaże gdyńską architekturę z tej drugiej, niemodernistycznej strony. Istotą warsztatów będzie poznanie drogi, która doprowadziła do wykształcenia się modernizmu w Gdyni oraz drogi, którą architektura gdyńska przebywa od czasów powojennych do dziś.
więcej
![]()
Wystawa w Hotelu Cracovia jest drugą odsłoną ekspozycji, która oryginalnie została zorganizowana w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w 2016 roku. Punktem wyjścia do jej stworzenia był nowy budynek Filharmonii zaprojektowany przez barcelońską pracownię Barozzi Veiga, uhonorowany nagrodą architektoniczną im. Miesa van der Rohe.
więcej
![]()
Trwa XII Ogólnopolski otwarty studencki konkurs architektoniczny Katedry Kształtowania Środowiska Mieszkaniowego pod patronatem Prorektora ds. Studenckich Politechniki Krakowskiej i Dziekana Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Tegroczony temat to: "Izolacja – stan, wybór, konieczność".
więcej
![]()
Znamy laureatów drugiej edycji konkursu Art in Architecture Festival, promującego wykorzystanie sztuki w przestrzeni prywatnej, publicznej i w obiektach komercyjnych. Spośród licznie zgłoszonych prac, jury pod przewodnictwem arch. Witolda Dudka z pracowni APA Wojciechowski, wyłoniło zwycięzców w czterech konkursowych kategoriach.
więcej
.
Wróć do listy tematów