Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 2.12.2020 08:30
Stypendium Praktyka oraz Konkurs Teoria 2020 Fundacji im. Stefana Kuryłowicza
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. mat. prasowe
Trwa nabór zgłoszeń do Konkursu TEORIA oraz Stypendium PRAKTYKA 2020. Jak co roku Fundacja im. Stefana Kuryłowicza poszukuje śmiałych i nowatorskich tekstów teoretycznych badających relacje architektury i kultury oraz ciekawych i odpowiedzialnych społecznie projektów architektonicznych zmierzających do poprawienia jakości przestrzeni publicznej w Polsce.
Konkurs TEORIA to program, w ramach którego zwycięski tekst, podejmujący w sposób ciekawy i nowatorski tematykę związków architektury i kultury, zostanie opublikowany w formie dwujęzycznej, polsko-angielskiej książki. Laureat Konkursu TEORIA otrzyma ponadto nagrodę finansową w wysokości 3.500 zł. Dodatkowo Fundacja zapewnia promocję publikacji i jej autora bądź autorów. Jury w znamienitym składzie: Przewodnicząca Ewa P. Porębska, Agnieszka Jacobson-Cielecka, Grzegorz Piątek, Jacek Purchla, Bogna Świątkowska, Marta A. Urbańska, Piotr Sarzyński będzie oceniać prace pod względem ich tematyki, merytoryczności, oryginalności, spójności i jasności przekazu, a także istotności w kontekście kulturotwórczej roli architektury.
Stypendium PRAKTYKA to dwuetapowy program, w ramach którego zwycięski projektant lub zespół projektantów otrzymuje finansową i merytoryczną pomoc w opracowywaniu zgłoszonego pomysłu na ulepszenie dowolnej przestrzeni publicznej w Polsce. Nadesłane prace będą̨ oceniane według trafności identyfikacji problemu i jakości proponowanego rozwiązania, związku pomysłu z wybranym obszarem wraz z oceną uzasadnienia, oryginalności i potencjału realizacji, a także jasnością i klarownością przekazu. Prace oceniać będzie wybitne jury w składzie: Przewodniczący Jakub Wacławek, Dorota Szlachcic, Aleksandra Wasilkowska, Maciej Frąckowiak, Konrad Grabowiecki oraz Agnieszka Olędzka. Zakończeniem programu jest publiczna prezentacja efektu prac finalisty.
Terminy:
- Prace do konkursów można nadsyłać do 17 stycznia 2021 roku poprzez formularz na stronie organizatora.
Źródło: Fundacja im. Stefana Kuryłowicza
Data publikacji: 2.12.2020
Inne konkursy dla architektów:
![]()
Przedmiotem konkursu jest opracowanie koncepcji projektowej pomnika upamiętniającego osobę prof. Władysława Bartoszewskiego, który zostanie zlokalizowany w centrum miasta Białymstoku, na istniejącym moście, znajdującym się przy Placu Branickich i ul. Pałacowej.
więcej
![]()
Ogłoszono kolejną edycję konkursu Artystyczna Podróż Hestii kierowanego do studentów studiów artystycznych IV i V roku wszystkich uczelni wyższych w Polsce. Prace można przesyłać w sześciu kategoriach konkursowych: malarstwo, grafika warsztatowa, rzeźba i instalacja, fotografia, sztuka cyfrowa, performance.
więcej
![]()
Rusza kolejna edycja konkursu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zabytek Zadbany” Konkurs może poszczycić się wieloletnią tradycją, po raz pierwszy został zorganizowany w 1975 roku. Procedurę konkursową prowadzi Narodowy Instytut Dziedzictwa.
więcej
![]()
Rozwój obszarów wiejskich, przełamywanie barier, zmniejszanie nierówności oraz tworzenie zrównoważonego i stabilnego środowiska zależą od ciężkiej pracy, którą każdy członek społeczeństwa inwestuje, zarówno bezpośrednio jak i pośrednio, w zbiorowość społeczną. Równość płci ma kluczowe znaczenie dla budowy sprawiedliwego społeczeństwa, w którym każdy, w oparciu o swoje pochodzenie i zasoby, może wnieść istotny wkład w zrównoważony rozwój.
więcej
![]()
Zadanie polega na opracowaniu eseju na wybrany temat taki jak, np. mieszkalnictwo, moda, jedzenie, praca itp. Należy uzasadnić swój wybór i zastanowić się w jaki sposób będzie zmieniać się ten aspekt życia w przyszłości. Należy również odpowiedzieć na pytania postawione w briefie konkursowym. Długość eseju powinna wynosić od 1000 do 1500 słów.
więcej
![]()
Gmina Miasto Włocławek ogłosiła konkurs rekomendowany przez SARP na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zadania Rozbudowa i przebudowa ulic: Traugutta (od ul. Kraszewskiego), Jagiellońska, Szczęśliwa, Zielony Rynek, Miedziana, Zduńska wraz z infrastrukturą towarzyszącą w ramach zadania inwestycyjnego pn.: "Zielone tereny Śródmieścia"/
więcej
![]()
Trwa XII Ogólnopolski otwarty studencki konkurs architektoniczny Katedry Kształtowania Środowiska Mieszkaniowego pod patronatem Prorektora ds. Studenckich Politechniki Krakowskiej i Dziekana Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Tegroczony temat to: "Izolacja – stan, wybór, konieczność".
więcej
.
Wróć do listy tematów