Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 20.02.2021 10:30
Spotkanie online: Architekci zmian w przestrzeni Ściany Wschodniej
Przeglądaj zdjęcia ->
![Spotkanie online: Architekci zmian w przestrzeni Ściany Wschodniej Spotkanie online: Architekci zmian w przestrzeni Ściany Wschodniej]()
Zbliża się kolejne wydarzenie towarzyszące wystawie "Ściana Wschodnia. Architektura Zbigniewa Karpińskiego", którą od niedawna ponownie można oglądać stacjonarnie w Warszawskim Pawilonie Architektury Zodiak.
W dyskusji wezmą udział: Henryk Łaguna i Dariusz Hyc z pracowni MAAS, Bartłomiej Gowin z biura Gowin/Siuta oraz Piotr Bujnowski. Rozmowę poprowadzi Hubert Trammer z Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki.
Wydarzenie odbędzie się 22 lutego 2021 roku o godzinie 18.00 online. Transmisja na
Youtube.
Opis organizatora:
Zmiany zachodzące w przestrzeni warszawskiej Ściany Wschodniej są przedmiotem licznych dyskusji, wpisujących się w ogólną refleksję na temat ochrony architektury z drugiej połowy dwudziestego wieku. Są one częścią szerszej debaty – dotyczącej tego, w jakim stopniu dzieła architektury powinny podlegać ochronie, a na ile mogą być przekształcane lub zastępowane nowymi. Na wystawie „Ściana Wschodnia. Architektura Zbigniewa Karpińskiego” i w treści wykładów towarzyszących można znaleźć krytyczne odniesienia do zmian realizowanych w przestrzeni Ściany Wschodniej.
Data publikacji: 20.02.2021
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Wędrujemy wzdłuż osi czasu, poznając dzieje miasta od XVI wieku do dziś – w oparciu o miedzioryty, obrazy, fotografie i multimedia - Muzeum Warszawskiej Pragi zaprasza na oprowadzania po wystawie stałej. Ekspozycja to opowieść o prawobrzeżnej Warszawie poprowadzona na wiele sposobów.
więcej
![]()
Wykład będzie poświęcony wojennym losom trojga architektów: Heleny Syrkus, Szymona Syrkusa i właśnie Szymona Wiesenthala – ich historiom, przebytym ścieżkom i projektom architektonicznym powstającym w tych trudnych czasach.
więcej
![]()
Muzeum Współczesne Wrocław stało się następnym łącznikiem twórczości Gołkowskiej i Kudlickiej, skłaniającym do analizy obecności artystek w historii i w kolekcji instytucji oraz do przyjrzenia się pod tym kątem ich praktyce artystycznej. "Dezaprobator potrójny" Wandy Gołkowskiej z 1971 roku ukazuje znaczenie teoretycznej działalności Archiwm Ludwińskiego w kształtowaniu się wrocławskiej oraz polskiej sceny artystycznej.
więcej
![]()
Podczas wykładu autorka książki „Jesteśmy wreszcie we własnym domu" przeanalizuje przemiany własnościo-we i społeczne związane z kreacją klasy średniej i powstaniem nowych modeli zamieszkiwania w okresie transformacji: domu na przedmieściu i apartamentowca na osiedlu grodzonym. Pokaże również mechanizmy odpowiadające za przywiązanie do idei własności prywatnej, dyskursu nowoczesności i obsesję porządku.
więcej
![]()
Przed nami kolejne spotkania z cyklu "Polskie skarby z list UNESCO". Tym razem poznamy m.in. historię zamku krzyżackiego w Malborku i średniowieczny zespól miejski w Toruniu. Co jeszcze w programie? Poniżej prezentujemy harmonogram spotkań online Centrum Interpretacji Zabytku.
więcej
![]()
Virtus Studio zaprasza na kolejne spotkanie online z cyklu Przestrzeń Biurowa - czwartek 04.03.2021 godzina 11:00
więcej
![]()
Centrum Interpretacji Zabytku w Warszawie zaprasza cykl wykładów o najcenniejszych kolekcjach sztuki, prezentowanych w miastach obecnych na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Cykl czterech spotkań będzie dostępny bez ograniczeń na żywo na Facebooku.
więcej
.
Wróć do listy tematów