Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 16.07.2021 10:43
Oglądaj online: Refleksje elementarne - spotkanie z architektem Janem Szpakowiczem
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. mat. prasowe
W Muzeum Architektury odbyło się spotkanie z architektem Janem Szpakowiczem. Rozmawiano o projektowaniu, przyrodzie, drodze zawodowej, blaskach i cieniach bycia architektem.
Opis organizatora:
Niełatwo poznać jego twórczość. Jeszcze trudniej spotkać jego samego... Jan Szpakowicz, polski architekt od kilkudziesięciu lat mieszkający na południu Francji, autor „najwybitniejszych budynków jednorodzinnych minionego stulecia” oraz wielu innych zaskakujących projektów, pozostaje w Polsce postacią niemal zupełnie nieznaną. Pierwszy krok w kierunku zmiany tej sytuacji zrobiliśmy na początku roku, gdy wspólnie z kuratorami – Aleksandrą Czupkiewicz i Łukaszem Wojciechowskim – otworzyliśmy w Muzeum Architektury wystawę „Jan Szpakowicz. Przestrzeń elementarna”. Jednocześnie rozpoczęliśmy prace nad książką - wywiadem-rzeką z architektem oraz kompletną prezentacją wszystkich jego projektów – tych zrealizowanych i tych, które pozostały tylko na papierze. Dziś mamy dla Was kolejną wyjątkową niespodziankę – zaproszenie na spotkanie z samym Janem Szpakowiczem, połączone z promocją poświęconej mu publikacji. / Muzeum Archiektury we Wrocławiu
Data publikacji: 16.07.2021
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
W tym roku na wystawie Plany na przyszłość LAB będzie można zobaczyć 67 projektów budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej, domów jednorodzinnych etc. z 45 pracowni architektonicznych. Dzięki Planom warszawiacy będą mogli zobaczyć, jak zmieni się stolica w najbliższych latach.
więcej
![]()
Tematem spotkania będzie m.in.: Miasto zorientowane na mieszkańców. W jakim kierunku rozwijają się usługi aglomeracje na świecie? Czego mieszkańcy oczekują od włodarzy miast? Jakie usługi poprawiają bezpieczeństwo i jakość życia mieszkańców?, a także cyfryzacja usług lokalnych i walka z wykluczeniem. Poznamy również Raport AD FORUM "Polskie miasta przyszłości oczami młodych".
więcej
![]()
W Kamienicy Szołayskich - oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie, można oglądać ekspozycję pt. "Dom odziany. Dostrajanie się do sezonowej wyobraźni". Wystawa, zorganizowana przez Instytut Adama Mickiewicza, była pokazywana wcześniej w polskim pawilonie na London Design Biennale 2021.
więcej
![]()
Cykl #ZODIAK_inspiruje powraca do Zodiaku. Trzecia debata cyklu będzie poświęcona tematom neutralności klimatycznej i wyzwaniom jakie stoją przed włodarzami miast, by stworzyć zielone, efektywne energetycznie miasta.
więcej
![]()
Zarząd Architecture Sans Frontieres International oraz Koło Architekci bez granic Polska OW SARP zapraszają na cykl wykładów otwartych w ramach corocznego spotkania ASF Dialogues. W tym roku spotkanie odbywa się w Warszawie, a jego tematem jest Architecture of the crisis.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na spotkanie z okazji premiery książki "U źródeł modernizmu" Józefa Rykwerta (tłum. Ewa Klekot). To pozycja, która ma swoje niezaprzeczalne miejsce w kanonie publikacji z zakresu teorii i historii architektury.
więcej
![]()
Aktualnie w Muzeum Architektury we Wrocławiu prezentowane są trzy wystawy czasowe - "MPP_ALL - wystawa Maćków Pracowni Projektowej", "Tomasz Mańkowski. Architektura jest najważniejsza" oraz wystawa "Z Wrocławia do Nowego Jorku i z powrotem" poświęcona sylwetce jednego z najważniejszych architektów XX wieku - Hansa Poelziga.
więcej
.
Wróć do listy tematów