Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 26.01.2022 07:30
Wykład "Wrocławska WuWa – awangarda w architekturze lat 20. XX"
Przeglądaj zdjęcia ->
![Wykład "Wrocławska WuWa – awangarda w architekturze lat 20. XX" Wykład "Wrocławska WuWa – awangarda w architekturze lat 20. XX"]()
Organizatorzy zapraszają na wykład Magdaleny Szafkowskiej pt. "Wrocławska WuWa – awangarda w architekturze lat 20. XX wieku" w Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Mój Śląsk. Fascynacje”.
Wydarzenie odbędzie się 29 stycznia 2022 roku o godzinie 16:00. Miejsce: hol Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Wstęp wolny.
Opis organizatora:
WuWa – wzorcowe osiedle zbudowane w ciągu zaledwie kilku miesięcy 1929 r. w obrębie dzisiejszych ulic: Kopernika, Dembowskiego, Tramwajowej i Zielonego Dębu. Prawie w całości zachowane osiedle zostało zaprojektowane przez architektów w większości hołdujących idei modernizmu i daleko posuniętego funkcjonalizmu. Do autorów projektów architektonicznych należeli wyłącznie działacze śląskiego Werkbundu, m.in.: Theodor Effenberger, Moritz Hadda, Albert Kempter, Ludwig Moshamer, Adolf Rading, Hans Scharoun. Ich nadrzędnym celem było postawienie w bliskim sąsiedztwie zieleni tanich budynków, o wygodnych, ergonomicznych wnętrzach, zaprojektowanych m.in. przez Annę Rading i Josefa Vineckiego. Wrocławskie osiedle wzorcowe jest jednym z sześciu zbudowanych za sprawą niemieckiego Werkbundu na terenie obecnych Niemiec, Czech, Austrii i Szwajcarii.
Data publikacji: 26.01.2022
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na wystawę poświęconą życiu i twórczości Hansa Poelziga – jednego z najważniejszych architektów XX stulecia i teoretyka architektury, pedagoga i animatora życia artystycznego we Wrocławiu.
więcej
![]()
Jeszcze do końca nie opadły emocje po pierwszym festiwalowym weekendzie na ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL, a już teraz zapraszamy Was na kolejną dawkę estetycznych wrażeń. Przed nami ostatnie dni 16. edycji wyjątkowego święta designu i wzornictwa.
więcej
![]()
Jak co roku jego uczestnicy, eksperci i ekspertki zajmujący się architekturą i urbanistyką, rozpoczną od przedstawienia prezentacji poświęconych najciekawszym aspektom swojej pracy zawodowej, by następnie wziąć udział w tradycyjnie już porywającej dyskusji.
więcej
![]()
Najbardziej doceniany w branży plebiscyt, organizowany od 2011 roku przez Łódź Design Festival, wyróżnia najlepsze polskie produkty pochodzące od krajowych projektantów i producentów. Ten nieodpłatnie nadawany znak, jest symbolem jakości na najwyższym poziomie, a firmy, którym został przyznany, mogą posługiwać się nim zarówno w kraju, jak i za granicą.
więcej
![]()
Urban Coolspot Project, Wymazówki CRN_01 „Koliber” oraz Urban Clay – poznaliśmy zwycięzców międzynarodowego konkursu wzorniczego dla młodych projektantów make me! 2022. Do laureatów tegorocznej edycji trafiły nagrody o łącznej wartości 60 000 zł, które zostały przyznane podczas oficjalnej gali 13 maja w ramach trwającego Łódź Design Festival.
więcej
![]()
Mood for wood to międzynarodowe warsztaty projektowe dla studentów oraz młodych projektantów zainteresowanych faktyczną realizacją swoich pomysłów. Podczas warsztatów studenci przy pomocy uznanych architektów i projektantów z całego świata oraz doświadczonych stolarzy projektują oraz samodzielnie wykonują meble miejskie dla wybranych społeczności lokalnych.
więcej
![]()
Jak tworzyć współczesną architekturę? Co zrobić by z biegiem czasu nie traciła na swojej aktualności, a zyskiwała nowy potencjał? A jak sprawić by nadawała kierunki przyszłym pokoleniom? To pytania kluczowe dla Konkursu Architektury Współczesnej Unii Europejskiej, któremu poświęcamy tę wystawę.
więcej
.
Wróć do listy tematów