Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 27.11.2022 11:00
Cykl dyskusji BLOK URBANISTYCZNY
Przeglądaj zdjęcia ->
![Cykl dyskusji BLOK URBANISTYCZNY Cykl dyskusji BLOK URBANISTYCZNY]()
Blok urbanistyczny to cykl dyskusji na temat tej faktycznie istniejącej, a niekoniecznie namacalnej architektury miasta, jego struktury powstającej w działaniu i projektowanej wciąż na nowo. Cykl jest realizowany w ramach Laboratorium osiedla społecznego Wolskiego Centrum Kultury.
Opis organizatora:
To rozmowa i refleksja o mieście wielowymiarowym i wielogatunkowym, przestrzeni zmian i trwania – takiej, w której nieustannie rozgrywanych jest szereg interesów, a ich reperkusje pociągają za sobą kolejne działania, rozbudzają pragnienia, lub przeciwnie, pozbawiają złudzeń. Tak rozumianemu miastu przyglądamy się wspólnie z autorami i autorkami publikacji dotyczących jego różnych aspektów: od mieszkalnictwa i budownictwa, przez muzykę i krajobraz dźwiękowy, po seksualność i inne aktywności mieszkańców i mieszkanek.
Spotkania prowadzi Xawery Stańczyk.
Poniżej można obejrzeć ostatnie spotkania. Więcej materiałów dostępnych jest na stronie Wolskiego Centrum Kultury i na Youtube.
Źródło: Wolskie Centrum Kultury
Data publikacji: 27.11.2022
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Organizatorzy zapraszają na kolejny wykład z cyklu Wille i pałace Europy pt. Willa w Portici – złota mila architektury. Podczas spotkania uczestnicy przyjrzą się „Złotej mili architektury” od Herkulanum do Reggio Calabria.
więcej
![]()
- Po jesiennym spacerze architektonicznym szlakiem realizacji inż. arch. Stanisława Ziołowskiego (1892-1940) zapraszamy Państwa na prelekcję dotyczącą życia i twórczości tej wybitnej twórczej osobowości - architekta uhonorowanego w 2022 roku własną ulicą w Śródmieściu Gdyni. Wydarzenie przygotowane zostało z myślą o obchodach świętowania 97. urodzin miasta Gdyni - zapraszają organizatorzy.
więcej
![]()
Mini Muzeum powstało w 2009 r. z inicjatywy Wspólnoty Mieszkaniowej „Bankowiec”. Kustoszką oraz animatorką „Bankowca” jest wieloletnia mieszkanka budynku Maria Piradoff - Link. Od momentu powstania atrakcję odwiedziło tysiące osób, zarówno ekspertów, badaczy architektury, mieszkańców Gdyni, jak i odwiedzających miasto turystów
więcej
![]()
Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na wykład pt. Złote miasto/Szare Miasto: tradycja i polityka w architekturze Jerozolimy . Spotkanie organizowane jest w ramach wystawy Lva Sterna "Architektura czasu. Wrocław - Jerozolima".
więcej
![]()
Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu "O Architekturze". Gościem wydarzenia będą architekci z grupy projektowej CENTRALA. Pracownia została założona w 2001 r. Przez lata zmieniał się jej skład i dziś tworzą ją Małgorzata Kuciewicz i Simone de Iacobis.
więcej
![]()
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki udostępnił kolejną bezpłatną publikacje. Tym razem jest to opracowanie na temat Polskiej Polityki Architektonicznej. Publikacja dostępna jest do przeczytania online w formie cyfrowej, a także w siedzibie Narodowym Instytucie Architektury i Urbanistyki w Warszawie.
więcej
![]()
Warunki mieszkaniowe w Polsce należą do najgorszych w Unii. Katalog patologii obejmuje między innymi absurdalnie małe metraże, fatalną jakość zabudowy, grodzenie osiedli, demolowanie przyrody i zabytków czy „dziką reprywatyzację”. Między innymi o tym można przeczytać w książce „Dziury w ziemi. O patodeweloperce w Polsce”. Organizatorzy zapraszają na spotkanie z jej autorem.
więcej
.
Wróć do listy tematów