Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 29.06.2009 14:03
Pokaz mody - Krakowskie Przedmieście
Przeglądaj zdjęcia ->
Na Krakowskim Przedmieściu stanął w niedzielę długi wybieg. Modelki w biało-czarnych strojach, których wzory miały się kojarzyć z klawiaturą fortepianu i długich sukniach z nadrukowaną twarzą Chopina prezentowały stroje w rytm utworów kompozytora.
- Klasykę i modę można połączyć z Fryderykiem Chopinem. Staramy się to dziś udowodnić - mówili organizatorzy pokazu New Look Design. Młodzi projektanci przedstawiali swoje stroje inspirowane muzyką i postacią kompozytora.
Pod znakiem Chopina upłynęła cała tegoroczna, piąta już edycja Warsaw Fashion Street. Pretekstem są obchody 200. rocznicy urodzin kompozytora, która przypada w 2010 r. Na dwóch scenach ustawionych na Nowym Świecie młodzi pianiści grali utwory Bacha, Griega i Chopina. Publiczność siedziała na miękkich pufach ustawionych na trawie. - Nie mogę już chodzić na koncerty ze względu na stan zdrowia. Tu miałam niedaleko, więc wyszłam. Miło posłuchać muzyki klasycznej w plenerze - mówiła pani Maria, mieszkanka kamienicy przy Nowym Świecie 35.
Na ulicy można było również obejrzeć 20 plakatów nadesłanych na konkurs "Przyjaciele Chopina zapraszają na koncert", który zorganizował portal Sophisti.pl. Wśród finałowych prac znalazła się m.in. klawiatura z czekoladowych lodów na patyku pt. "Zasmakuj Chopina".
Wieczorem podczas finałowej gali odbył się charytatywny pokaz mody z udziałem telewizyjnych gwiazd, a na fortepianie zagrał Stanisław Drzewiecki, 21-letni pianista, który międzynarodową karierę rozpoczął już w wieku pięciu lat.
Źródło: www.miasta.gazeta.pl/warszawa
Data publikacji: 29.06.2009
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Organizatorzy zapraszają na premierę katalogu towarzyszącego wystawie „Lev Stern. Architektura czasu. Wrocław – Jerozolima” oraz spotkanie z artystą i architektem. W spotkaniu wezmą również udział autorki i autorzy tekstów katalogowych: prof. Waldemar Okoń, dr Sylwia Świsłocka-Karwot i Marta Czyż, oraz projektant wydawnictwa, Łukasz Paluch.
więcej
![]()
Na pytanie, jaka ma być Ukraina po wojnie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Architekt i artysta Petro Vladimirov zaprosił do wspólnych rozważań ukraińskich ekspertów z dziedziny architektury, urbanistyki, prawodawstwa i ochrony zabytków. Efektem ich współpracy jest Biuro Odbudowy Ukrainy w Gabinecie Zmiennym Muzeum Warszawy.
więcej
![]()
Osoby interesujące się modernizmem na stronie KSM mogą posłuchać m.in. o historii największego budynku publicznego międzywojennego Krakowa czyli o gmachu Akademii Górniczo-Hutniczej przy Alei Mickiewicza, podcastu o jednym z najciekawszych.
więcej
![]()
Właśnie została otwarta nowa wystawa obrazów Filipa Wierzbickiego-Nowaka pt. "Punkty odniesienia". Ekspozycję będzie można oglądać do 12 marca 2023 roku. - W moich realizacjach zastanawiam się, na jakie potrzeby człowieka odpowiada mit i dlaczego ludzie w niego wierzą. Nauka nie daje jasnych, prostych rozwiązań dotyczących spornych kwestii ideologicznych – są one trudne (skomplikowane), niejednoznaczne, zmienne - mówi artysta.
więcej
![]()
Już wkrótce w przestrzeni Muzeum Architektury we Wrocławiu zagości wystawa przygotowana przez wydziały architektoniczne trzech uczelni - Politechniki Bydgoskiej, Politechniki Poznańskiej i Politechniki Wrocławskiej. Celem wystawy i towarzyszącej jej konferencji jest refleksja nad znaczeniem rysunku w edukacji architektonicznej.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na spotkanie z cyklu Mistrzowie Architektury SARP. Pierwszym gościem w tym będzie Andy Yu - urodzony w Australii architekt, związany z pracownią Sou Fujimoto. Opowie on m.in. o relacjach pomiędzy człowiekiem, naturą i architekturą, na przykładzie zrealizowanych i trwających projektów.
więcej
![]()
Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi zapraszają na kolejną, XV edycję ogólnopolskiej konferencji Dzień Urbanisty, tym razem pod hasłem #techno_urbanistyka.
więcej
.
Wróć do listy tematów