Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 11.03.2014 11:46
Szkolenie - odpowiedzialność cywilna i zawodowa architektów
Przeglądaj zdjęcia ->
![Szkolenie - odpowiedzialność cywilna i zawodowa architektów Szkolenie - odpowiedzialność cywilna i zawodowa architektów]()
Szkolenie dotyczy odpowiedzialności cywilnej i zawodowej ponoszonej przez Architektów w związku z wykonywanym zawodem i prowadzoną działalnością gospodarczą. Na przykładach szkód i roszczeń omawiany jest zakres ponoszonej odpowiedzialności i związane z nią konsekwencje, w tym finansowe. Poruszane są też tematy dotyczące wymagań stawianych przez inwestorów, czy zamawiających względem zabezpieczeń umów o wykonanie prac projektowych, oraz współpraca z branżystami.
Cel:
Podniesienie świadomości Architektów ponoszonego ryzyka i
odpowiedzialności w związku z wykonywaniem zawodu, czy prowadzeniem
działalności gospodarczej w zakresie projektowania.
Odpowiedzialność cywilna i zawodowa architektów - praktyczne aspekty odpowiedzialności zawodowej na przykładach szkód i roszczeń
2014-03-20
Miejsce:
Dolnośląska Okręgowa Izba Architektów RP
ul. Wróblewskiego 18
51-627 Wrocław
Strona szkolenia: szkolenia.iarp.pl
Data publikacji: 11.03.2014
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Narodowy Instytutu Architektury i Urbanistyki prowadzi cyklem podcastów na temat architektury. Można je słuchać i oglądać na Spotify oraz na Youtube. Do tej pory ukazały się cztery odcinki, które zebraliśmy w jednym miejscu!
więcej
![]()
Za nami Gala rozdania Nagród Architektonicznych Województwa Wielkopolskiego 2020. Poznaliśmy laureatów w 4 głównych kategoriach Nagrody: obiekt architektoniczny, dom, wnętrze, przestrzeń wspólna, a także ogłoszono laureata w kategorii "Młody twórca".
więcej
![]()
Konkurs na Ścianę Wschodnią, w którym wybrano projekt zespołu Zbigniewa Karpińskiego rozstrzygnięto w roku 1958, realizacja założenia została ukończona w roku 1970. Ściana Wschodnia jest reprezentatywna dla tego czasu. Powstało wówczas w świecie wiele całościowych projektów urbanistycznych, a duża część z nich została zrealizowana
więcej
![]()
Gmina Miasto Włocławek ogłosiła konkurs rekomendowany przez SARP na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zadania pn. „3 – go Maja woonerfem / przebudowa ul. 3 Maja w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek obejmującego przebudowę ulicy”.
więcej
![]()
Muzeum Miasta Gdynii zaprasza miłośników architektury, a w szczególności studentów kierunków historyczno-artystycznych, na cykl wykładów „Perły”, który ukaże gdyńską architekturę z tej drugiej, niemodernistycznej strony. Istotą warsztatów będzie poznanie drogi, która doprowadziła do wykształcenia się modernizmu w Gdyni oraz drogi, którą architektura gdyńska przebywa od czasów powojennych do dziś.
więcej
![]()
Wystawa w Hotelu Cracovia jest drugą odsłoną ekspozycji, która oryginalnie została zorganizowana w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w 2016 roku. Punktem wyjścia do jej stworzenia był nowy budynek Filharmonii zaprojektowany przez barcelońską pracownię Barozzi Veiga, uhonorowany nagrodą architektoniczną im. Miesa van der Rohe.
więcej
![]()
„Lustra. Odbicia, refleksy i skazy” to niejako kontynuacja problematyki podjętej w wystawie „Energia-napięcia” (Galeria Elektrownia, Czeladź 2019), próba rozwarstwienia kondycji współczesnego człowieka, jego psychiki. Tym razem atrybutem wędrówki i zarazem katalizatorem jest lustro, a raczej odbicie, które powstaje na jego powierzchni.
więcej
.
Wróć do listy tematów