Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 29.09.2014 09:44
Golf Archi Cup 2014 już za nami - relacja z Mistrzostw Polski Architektów w Golfie
Przeglądaj zdjęcia ->
![Golf Archi Cup 2014 już za nami - relacja z Mistrzostw Polski Architektów w Golfie Golf Archi Cup 2014 już za nami - relacja z Mistrzostw Polski Architektów w Golfie]()
W dniach 18-20 września blisko pięćdziesięciu architektów spotkało się na malowniczo położonym polu golfowym Rosa Private Golf Club, aby aktywnie spędzić czas podczas Akademii Golfa i rywalizować w V Mistrzostwach Polski Architektów w Golfie.
Pierwsi architekci przybyli już w słoneczne czwartkowe popołudnie, gdzie po dopełnieniu formalności rejestracji i pierwszych uderzeniach rozgrzewkowych, nadszedł czas na wieczór powitalny ze specjalnym pokazem młodej gimnastyczki sportowej.
![]()
W piątkowy poranek w Konopiskach do grupy architektów dołączyli pozostali uczestnicy, którzy po krótkiej rozgrzewce i odprawie przeprowadzonej przez Pro pola golfowego, Alfreda Kosa, w krótkich odstępach wyruszali w małych grupach (flightach) na pole golfowe. Pomimo chłodnego początku dnia, pogoda dopisała i pierwszy dzień Mistrzostw przebiegł spokojnie w promieniach wrześniowego słońca.
Po powrocie z pola na architektów czekały kolejne atrakcje - oficjalny koktajl imprezy, seria nocnych konkursów rozgrywanych z podświetlonego tarasu oraz pokaz sportowo-artystyczny.
![]()
W sobotę do architektów golfistów dołączyli ich koleżanki i koledzy, pragnący poznać podstawy tego pięknego sportu. Uczestnicy Mistrzostw rozpoczęli drugą rundę zawodów, natomiast adepci Akademii pod okiem doświadczonego trenera zaznajamiali się z zasadami gry w golfa, niezbędnym ekwipunkiem i technikami uderzeń. Na zakończenie Akademii wszyscy jej uczestnicy wzięli udział w tradycyjnych konkursach golfowych – Best Putt i Nearest to the Pin.
Po zakończeniu zawodów rozegrany został wyczekiwany i pełen emocji konkurs Putt in One, którego zwycięzcę poznaliśmy dopiero w drugiej serii prób. Wieczorem nastąpiła ceremonia wręczenia nagród, trofeów i dyplomów, która uwieńczyła te wyjątkowe dni.
![]()
Sponsorami wydarzenia były firmy Reynaers, Efaflex, Hauraton, Press Glass, Ceramika Paradyż oraz AkzoNobel, a patronem motoryzacyjnym była firma Audi Marszałek. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich, Izba Architektów RP oraz Klub Architektów Narciarzy i Tenisistów KLAN. Patronat medialny objęły wydawnictwa Inwestor i Builder oraz portal infoArchitekta.pl.
Oficjalne wyniki:
KOBIETY
TURNIEJ ZIELONEJ KARTY
I miejsce – Maria Hepner
STROKEPLAY BRUTTO
I miejsce – Agnieszka Kmit
II miejsce – Magdalena Maciąg
III miejsce – Sławomira Malingowska
STABLEFORD NETTO
I miejsce – Magdalena Maciąg
II miejsce – Agnieszka Kmit
III miejsce – Sławomira Malingowska
MĘŻCZYŹNI
TURNIEJ ZIELONEJ KARTY
I miejsce – Adam Toboła
II miejsce – Marcin Charłampowicz-Jabłoński
III miejsce – Wojciech Siudowski
STROKEPLAY BRUTTO
I miejsce – Rafał Zambrzycki
II miejsce – Wojciech Koperski
III miejsce- Dariusz Adekoya
STABLEFORD NETTO
I miejsce – Radosław Bajor
II miejsce – Jarosław Weidner
III miejsce – Rafał Zambrzycki
Strona mistrzostw: golfarchicup.com
Patron medialny: infoArchitekta.pl
![]()
Data publikacji: 29.09.2014
Artykuły z tagiem:patronat
![]()
Na pytanie, jaka ma być Ukraina po wojnie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Architekt i artysta Petro Vladimirov zaprosił do wspólnych rozważań ukraińskich ekspertów z dziedziny architektury, urbanistyki, prawodawstwa i ochrony zabytków. Efektem ich współpracy jest Biuro Odbudowy Ukrainy w Gabinecie Zmiennym Muzeum Warszawy.
więcej
![]()
Osoby interesujące się modernizmem na stronie KSM mogą posłuchać m.in. o historii największego budynku publicznego międzywojennego Krakowa czyli o gmachu Akademii Górniczo-Hutniczej przy Alei Mickiewicza, podcastu o jednym z najciekawszych.
więcej
![]()
Właśnie została otwarta nowa wystawa obrazów Filipa Wierzbickiego-Nowaka pt. "Punkty odniesienia". Ekspozycję będzie można oglądać do 12 marca 2023 roku. - W moich realizacjach zastanawiam się, na jakie potrzeby człowieka odpowiada mit i dlaczego ludzie w niego wierzą. Nauka nie daje jasnych, prostych rozwiązań dotyczących spornych kwestii ideologicznych – są one trudne (skomplikowane), niejednoznaczne, zmienne - mówi artysta.
więcej
![]()
Już wkrótce w przestrzeni Muzeum Architektury we Wrocławiu zagości wystawa przygotowana przez wydziały architektoniczne trzech uczelni - Politechniki Bydgoskiej, Politechniki Poznańskiej i Politechniki Wrocławskiej. Celem wystawy i towarzyszącej jej konferencji jest refleksja nad znaczeniem rysunku w edukacji architektonicznej.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na spotkanie z cyklu Mistrzowie Architektury SARP. Pierwszym gościem w tym będzie Andy Yu - urodzony w Australii architekt, związany z pracownią Sou Fujimoto. Opowie on m.in. o relacjach pomiędzy człowiekiem, naturą i architekturą, na przykładzie zrealizowanych i trwających projektów.
więcej
![]()
Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi zapraszają na kolejną, XV edycję ogólnopolskiej konferencji Dzień Urbanisty, tym razem pod hasłem #techno_urbanistyka.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu Architektura Kryzysu Klimatycznego. Wydarzenie poświęcone będzie m.in. dwóm realizacjom architektonicznym z ubiegłego roku. Poznamy też szczegóły raportu PLGBC.
więcej
![]()
To już ostatnia szansa na wzięcie udziału w konkursie na projekt domu współczesnego nomada - Movable House. Celem wyzwania jest zainspirowanie do potraktowania światła jako ważnego elementu kształtowania przestrzeni architektonicznej oraz zainteresowanie technologią LED i jej możliwościami w zakresie tworzenia opraw i systemów oświetleniowych.
więcej
![]()
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki udostępnił publikację na temat domu tekstylnego w Gliwicach. Publikację można pobrać bezpłatnie w wersji cyfrowej lub przeczytać ją online. Materiał powstał w ramach stulecia oddania do użytku gliwickiego Domu Tekstylnego Weichmanna według projektu Ericha Mendelsohna. Publikacja została przygotowana przez uczniów Technikum nr 4 w Gliwicach (ZSB-C) o specjalności renowacja detalu architektonicznego przygotowali publikację.
więcej
.
Wróć do listy tematów