Artykuły

Ogłoszono skład jury międzynarodowego konkursu Workplace Reimagined

Ogłoszono skład jury międzynarodowego konkursu Workplace Reimagined Pula nagród w konkursie wynosi 7.000. Laureaci pierwszego miejsca otrzymają 3.000 euro. W konkursie przyznane zostaną również pozostałe miejsca - drugie i trzecie oraz nagrody specjalne: nagroda za najlepszy projekt studencki oraz nagroda za najlepszy zrównoważony projekt.

więcej

Projekt pasażu handlowego według pracowni Fun Connection Design

Projekt pasażu handlowego według pracowni Fun Connection Design Koncepcja zakładała odnowienie i odświeżenie starych budynków oraz otaczającej ich przestrzeni. W niektórych częściach klasyczną zabudowę połączona z nowoczesnymi rozwiązaniami. W projekcie nie zabrakło ciekawych i oryginalnych pomysłów, np. świetlnych instalacji artystycznych.

więcej

Konkurs na projekt pływającej sauny

Konkurs na projekt pływającej sauny Platforma Larsen Liverpool zaprasza architektów i studentów do udziału w międzynarodowym wyzwaniu projektowym na koncepcję pływającej sauny "SCANDINAVIAN ESCAPE & FLOATING SAUNA". Organizatorzy liczą na kreatywne i ciekawe pomysły. Lokalizacją projektu są fiordy norweskie - Nærøyfjord. Miejsce to jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

więcej

Zapowiedź: Międzynarodowe Biennale Architektury Kraków 2023

Zapowiedź: Międzynarodowe Biennale Architektury Kraków 2023 Międzynarodowe Biennale Architektury Kraków to forum wymiany pomysłów i doświadczeń dla architektów z całego świata. Towarzyszące temu konkursy, wystawy, prezentacje i wykłady są unikalną w tej części Europy atrakcją dla wszystkich związanych z architekturą.

więcej

Międzynarodowy konkurs EMERGING TALENTS AWARD

Międzynarodowy konkurs EMERGING TALENTS AWARD Zaprezentuj swoje najlepsze prace i weź udział w międzynarodowym konkursie EMERGING TALENTS AWARD 2023. Właśnie trwa jego wrześniowa odsłona. Do konkursu można przesyłać dowolne, własne projekty związane z architekturą, które wcześniej nie były zgłaszane do innych konkursów.

więcej

Hale stalowe – indywidualny projekt, perfekcyjne dopasowanie

Hale stalowe – indywidualny projekt, perfekcyjne dopasowanie Hale stalowe, które są funkcjonalne, bezpieczne, solidne, a przy tym projektowane na indywidualne zamówienie - to hale szwedzkiej firmy LLENTAB. Jest to jedna z niewielu firm na rynku, która kontroluje cały proces dostawy budynków stalowych – od wstępnego szkicu po produkcję, montaż i obsługę posprzedażową

więcej

Jak ocieplić dach zielony w sposób trwały i bezpieczny na lata?

Jak ocieplić dach zielony w sposób trwały i bezpieczny na lata? Dachy pokryte roślinnością to w polskich miastach coraz częściej spotykany widok. Konstrukcje tego typu raczej nie wybaczają błędów zwłaszcza w kontekście izolacji termicznej i hydroizolacji – przyjrzyjmy się zatem najważniejszym zagadnieniom i ryzykom w tym obszarze!

więcej

Wykład online z cyklu Dziedzictwo UNESCO: Ateny starożytne

Wykład online z cyklu Dziedzictwo UNESCO: Ateny starożytne Jakie ateńskie wykopaliska można i trzeba odwiedzić, będąc w tym szczególnym miejscu? W których jakich wyjątkowych muzeach znajdują się najciekawsze kolekcje starożytne? Ile o antycznych czasach miasta możemy dowiedzieć się dzisiaj, spacerując po ateńskim centrum i po jego obrzeżach? Na te pytania poznamy odpowiedzi podczas najbliższego wykładu z cyklu Dziedzictwo UNESCO.

więcej

Centrum turystyczne z widokiem na jezioro - projekt pracowni Archperience Design

Centrum turystyczne z widokiem na jezioro - projekt pracowni Archperience Design Centrum jest idealnym punktem widokowym, z którego można podziwiać niezwykły horyzont - rozległe jezioro otulone bambusowymi lasami i błękitne niebo. Budowa centrum dla zwiedzających była głównym punktem kompleksowej inicjatywy rozwoju Jeziora Białego Żurawia.

więcej

Międzynarodowy konkurs eVolo 2024 Skyscraper Competition

Międzynarodowy konkurs eVolo 2024 Skyscraper Competition W konkursie nagradzane są wybitne pomysły, które redefiniują koncepcję wieżowca poprzez zastosowanie nowych technologii, materiałów, programów, estetyki i rozwiązań przestrzennych, a także badań nad globalizacją, elastycznością, adaptacyjnością i rewolucją cyfrową.

więcej

XXV Mistrzostwa Śląska Architektów w Tenisie i Akademia Tenisa dla Architektów

XXV Mistrzostwa Śląska Architektów w Tenisie i Akademia Tenisa dla Architektów XXV Mistrzostwa Śląska Architektów w Tenisie oraz towarzysząca im Akademia Tenisa dla Architektów odbędą się już 30 września 2023 na terenie katowickiego Ośrodka Tenisowego MOSIR. Architekci z całego regionu będą rywalizować w kategoriach mężczyźni open, mężczyźni 45+, mężczyźni 55+ oraz kobiety open

więcej

Projekt Design Anthology

Projekt Design Anthology Instalacja to drewniana, ażurowa konstrukcja pokryta półprzezroczystym materiałem wykonanym z papieru. Materiał ten jest elastyczny, delikatny i lekki, dzięki czemu tworzy poczucie otwartości i płynności w przestrzeni. Konstrukcja została zaprojektowana w taki sposób, aby z zewnątrz wzbudzać ciekawość i zapraszać do odkrycia jej wnętrza.

więcej

Konferencja „Architektura i budownictwo w obliczu wyzwań klimatycznych”

Konferencja „Architektura i budownictwo w obliczu wyzwań klimatycznych” Wydarzenie kierowane jest m.in. do urbanistów i architektów oraz specjalistów do spraw zagospodarowania przestrzennego miast. Celem konferencji jest podjęcie dyskusji i pokazanie doświadczeń w zakresie zarządzania miastem w obliczu wyzwań związanych ze zmianami klimatu.

więcej

Fasada Roku 2023 – coraz mniej czasu na zgłoszenie do konkursu

Fasada Roku 2023 – coraz mniej czasu na zgłoszenie do konkursu Architekci, biura projektowe, inwestorzy, zarządcy nieruchomości, wykonawcy mogą zgłaszać obiekty w pięciu kategoriach: budynek jednorodzinny nowy, budynek wielorodzinny nowy, budynek po termomodernizacji, budynek niemieszkalny nowy oraz budynek historyczny po renowacji.

więcej

Spotkanie wokół przewodnika po architekturze lat 1945–1989 w województwie śląskim

Spotkanie wokół przewodnika po architekturze lat 1945–1989 w województwie śląskim Organizatorzy zapraszają na spotkanie z Anną Syską, autorką książki zatytułowanej „Spodek w Zenicie”. Publikacja jest przewodnikiem po architekturze lat 1945–1989 w województwie śląskim. W swojej książce Anna Syska zebrała 120 realizacji z 33 miejscowości. Publikacja jest częścią serii przewodników wydanych przez Narodowy Instytutu Architektury i Urbanistyki.

więcej

«
»
«
»