Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 1.12.2015 08:39
Rozstrzygnięcie Konkursu na Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2012-2015 już niebawem!
Przeglądaj zdjęcia ->
![Rozstrzygnięcie Konkursu na Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2012-2015 już niebawem! Rozstrzygnięcie Konkursu na Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2012-2015 już niebawem!]()
Już za dwa tygodnie poznamy laureatów prestiżowego Konkursu na Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2012-2015, który po raz drugi został zorganizowany przez Polski Związek Firm Deweloperskich. Dodatkową atrakcją podczas uroczystej gali będzie ogłoszenie wyników Rankingu Miast – inicjatywy promującej dobre relacje inwestorów z władzami miast. Konkurs jest objęty honorowym patronatem Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju oraz Stowarzyszenia Architektów Polskich.
Z okazji 25 - lecia rynku deweloperskiego Polski Związek Firm Deweloperskich ogłosił II edycję ogólnopolskiego konkursu "Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2012-2015".
Celem przedsięwzięcia jest wyróżnienie projektów, które stwarzają idealne warunki do mieszkania, gwarantują użyteczność, są przyjazne dla środowiska oraz zgodne z zasadą zrównoważonego rozwoju, ale również współgrają z nowoczesnym rytmem dynamicznie zmieniających się miast. Coraz częściej to deweloperzy, we współpracy z władzami samorządowymi, planując i realizując swoje inwestycje, decydują o kształcie polskich metropolii. Stąd pomysł na docenienie tych, którzy sprawdzają się w tej roli najlepiej.
W konkursie zgłoszono 78 inwestycji w sześciu różnych kategoriach: zespoły budynków jednorodzinnych; zespoły budynków wielorodzinnych; budynek wielorodzinny; zabudowa zgodna z zasadą zrównoważonego rozwoju; projekt najlepszej rewitalizacji oraz budownictwo energooszczędne. Najlepsze projekty zostaną wyłonione przez cenionych ekspertów branży architektonicznej, mieszkaniowej oraz przedstawicieli sektora publicznego.
W jury zasiadają m.in. Mariusz Ścisło prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich; prof. dr hab. arch. Ewa Kuryłowicz z pracowni KURYŁOWICZ & ASSOCIATES; Marek Mikos dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy; Agnieszka Bulanda redaktor naczelna magazynu ARCH i wielu innych. Taki dobór jury zapewnia konkursowi najwyższą jakość merytorycznej oceny nadesłanych prac, które zostaną poddane weryfikacji zarówno pod kątem nowatorskiego podejścia i kreatywności w rozwiązaniach architektonicznych, spełniania wymagań środowiskowych oraz estetycznych, jak i rzetelności realizacji inwestycji oraz zgodności z wytycznymi w danej kategorii.
Dodatkową atrakcją wieczoru będzie ogłoszenie wyników Rankingu Miast 2015. Polski Związek Firm Deweloperskich rozesłał do wszystkich miast wojewódzkich ankiety z prośbą o ustosunkowanie się do dwóch pytań dotyczących wydawania warunków zabudowy (tzw. WZ-etek) oraz czasu potrzebnego na uzyskanie pozwolenia na budowę. O tym, kto współpracuje z inwestorami najlepiej, a kto powinien usprawnić procedury, dowiemy się już niebawem.
Ogłoszenie laureatów i zwycięzców będzie miało miejsce w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie podczas uroczystej Gali, która jest przewidziana na 10 grudnia br. Partnerem strategicznym wydarzenia jest firma Orange Polska.
Strona konkursu: konkurs.pzfd.pl
Patron medialny: infoArchitekta.pl
![]()
Data publikacji: 1.12.2015
Artykuły z tagiem:patronat
![]()
Gośćmi specjalnymi Forum będą Tim Inglod, humaniasta, profesor antropologii społecznej na Uniwersytecie Aberdeen, który bada powiązania między antropologią, archeologią, sztuką i architekturą, wskazując na potrzebę przemyślenia wielkich spraw naszej współczesności przez pryzmat detalu oraz Lars Emil Kragh, przedstawiciel branży architektonicznej, wskazujący na nowe szanse zawodowe, jakie niesie dla architektów wybór specjalizacji.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na spotkanie online pt. "Alternatywne strategie zarządzania przestrzenią. Inspiracje dla Warszawy". Po serii prezentacji odbędzie się dyskusja z udziałem przedstawicieli m.st. Warszawy. Nowe Centrum Warszawy to projekt Prezydenta Rafała Trzaskowskiego, wizja zmiany centrum w miejsce bardziej przyjazne mieszkańcom.
więcej
![]()
W latach trzydziestych Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej ukończyło wielu zdolnych studentów i studentek, reprezentujących młodą generację osób urodzonych z początkiem XX wieku. Wychowani w środowisku pionierów nowoczesnej architektury, w duchu patriotyzmu II RP, pragnęli tworzyć nowoczesny kraj poprzez nowoczesną architekturę i urbanistykę w małej i wielkiej skali.
więcej
![]()
W krótkich materiałach filmowych opowiedziano o ciekawych obiektach zlokalizowanych w Sosnowcu, m.in. o Izbie Przemysłowo-Handlowej, Gimnazjum im. Emilii Plater, czy o Stacji Uzdatniania Wody Maczki. Nie brak informacji rwónież o centrum miasta i innych modernistycznych elementach miejskiej zabudowy.
więcej
![]()
Oddział Warszawski SARP, Miasto Stołeczne Warszawa, Habitat for Humanity Poland, Polski Związek Firm Deweloperskich, Grupa Eiffage oraz innowacyjny Startup ProperGate zapraszają na 2. spotkanie cyklu “Circular Economy in Construction”, poświęconego gospodarce cyrkularnej / obiegu zamkniętego w budownictwie.
więcej
![]()
Rok 2021 Mistrzowie Architektury rozpoczynają od spotkania z Jürgenem Mayerem H., wielokrotnie nagradzanym niemieckim architektem, który przez 25 lat swojej aktywności stworzył własny, rozpoznawalny język. Z uwagi na wciąż obowiązujące ograniczenia, spotkanie odbędzie się w formule on-line.
więcej
![]()
NIAiU wraz z Pawłem Kołodziejskim z Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zapraszają na spacer po modernistycznych obiektach miasta z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Spacer dostępny jest w formie materiału filmowego.
więcej
![]()
Ogłoszono 27. edycję MBP w Warszawie, w ramach której organizowany jest konkurs główny oraz konkurs tematyczny, którego hasło przewodnie w tym roku brzmi: „Zmieniający się świat a zdrowie”. Otwarcie wystaw pokonkursowych zaplanowane jest na 12 czerwca 2021 roku. Imprezy towarzyszące odbędą się zarówno w czasie trwania wystaw pokonkursowych, jak i wcześniej.
więcej
![]()
Trwa XII Ogólnopolski otwarty studencki konkurs architektoniczny Katedry Kształtowania Środowiska Mieszkaniowego pod patronatem Prorektora ds. Studenckich Politechniki Krakowskiej i Dziekana Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Tegroczony temat to: "Izolacja – stan, wybór, konieczność".
więcej
.
Wróć do listy tematów