Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 9.05.2019 08:30
Polscy architekci w publikacji Laka Perspectives
Przeglądaj zdjęcia ->
Laka Perspectives to publikacja zbierająca eseje na temat projektowania oraz wywiady z wybitnymi architektami z całego świata. Wśród nazwisk wymienionych w publikacji znaleźli się również polscy twórcy: Robert Konieczny, Kamil Łabanowicz, Wojciech i Barbara Bajor oraz Oskar Zięta.
Publikacja przygotowana została w języku angielskim. Poniżej prezentujemy fragmenty książki oraz oryginalny opis:
Laka Perspectives is a pocket-sized source of inspiration presents interviews and essays of renowned experts in disciplines such as architecture, urban planning, computational design, digital fabrication, smart materials, mobility, fashion, art and biomimicry. The book is about the people who have decided to take action for the future through architecture, technology, and innovation. lakaperspectives.com
After one year of working on the second part of Laka Perspectives books series, we are happy to share the results with you. This year was fruitful with many inspiring interviews with people who take the action in spreading a vision of architecture, design, technology and art that can improve or even give solutions to the problems that we are facing nowadays. What are threats and opportunities of Big Data? Is it possible to grow our own clothes? Are we going to expand human territory to Mars or the Moon? Can we create fashion that doesn’t produce any waste?
Vol 01
Vol 02
Data publikacji: 9.05.2019
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
W ramach kolejnego wirtualnego spotkania z cyklu „Złap dystans" Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza na rozmowę z Jadwigą i Ryszardem Otrębami, którym dedykowana jest wystawa „Grafika dwoje. Jadwiga Kaim-Otręba i Ryszard Otręba".
więcej
![]()
W ramach cyklu "Architektura w Wozowni" w lutym odbędzie się wykład Jakuba Głaza pt. "Na pokaz". Spotkanie poświęcone będzie przestrzeniom targowym i wystawienniczym. Jak wyglądają i jak zmieniały się tego typu projekty? Jak wyglądała polska PeWuKa na tle innych wystaw krajowych i światowych, począwszy od połowy XIX wieku i słynnego Crystal Palace w Londynie? Wreszcie – w jaki sposób Polska pokazywała się na wystawach za granicą – przed i po wojnie?
więcej
![]()
Gośćmi specjalnymi Forum będą Tim Inglod, humaniasta, profesor antropologii społecznej na Uniwersytecie Aberdeen, który bada powiązania między antropologią, archeologią, sztuką i architekturą, wskazując na potrzebę przemyślenia wielkich spraw naszej współczesności przez pryzmat detalu oraz Lars Emil Kragh, przedstawiciel branży architektonicznej, wskazujący na nowe szanse zawodowe, jakie niesie dla architektów wybór specjalizacji.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na spotkanie online pt. "Alternatywne strategie zarządzania przestrzenią. Inspiracje dla Warszawy". Po serii prezentacji odbędzie się dyskusja z udziałem przedstawicieli m.st. Warszawy. Nowe Centrum Warszawy to projekt Prezydenta Rafała Trzaskowskiego, wizja zmiany centrum w miejsce bardziej przyjazne mieszkańcom.
więcej
![]()
W latach trzydziestych Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej ukończyło wielu zdolnych studentów i studentek, reprezentujących młodą generację osób urodzonych z początkiem XX wieku. Wychowani w środowisku pionierów nowoczesnej architektury, w duchu patriotyzmu II RP, pragnęli tworzyć nowoczesny kraj poprzez nowoczesną architekturę i urbanistykę w małej i wielkiej skali.
więcej
![]()
W krótkich materiałach filmowych opowiedziano o ciekawych obiektach zlokalizowanych w Sosnowcu, m.in. o Izbie Przemysłowo-Handlowej, Gimnazjum im. Emilii Plater, czy o Stacji Uzdatniania Wody Maczki. Nie brak informacji rwónież o centrum miasta i innych modernistycznych elementach miejskiej zabudowy.
więcej
![]()
Oddział Warszawski SARP, Miasto Stołeczne Warszawa, Habitat for Humanity Poland, Polski Związek Firm Deweloperskich, Grupa Eiffage oraz innowacyjny Startup ProperGate zapraszają na 2. spotkanie cyklu “Circular Economy in Construction”, poświęconego gospodarce cyrkularnej / obiegu zamkniętego w budownictwie.
więcej
.
Wróć do listy tematów