Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 13.08.2019 10:06
Konferencja MOCNO Zielone Miasto
Tegoroczna już 20. edycja Konferencji Mocno Zielone Miasto, która obędzie podczas targów ZIELEŃ TO ŻYCIE podejmuje zagadnienia związane z bioróżnorodnością i poszukiwaniem dróg koegzystencji natury z rozwojem miasta.
Ogólnopolska Konferencja MOCNO ZIELONE MIASTO - ZIELEŃ – NATURALNY WYBÓR!
6 września 2019 roku. MiejscE: EXPO XXI Warszawa - Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe
Wstęp wolny po rejestracji
W gronie prelegentów znajdą się praktycy - doświadczeni samorządowcy, projektanci z wieloletnim doświadczeniem, eksperci prezentujący nowe spojrzenie i rozwiązania dla lepszej zieleni w mieście.
Konferencja skierowana do:
ogrodników miejskich, inspektorów i specjalistów z Wydziałów Ochrony Środowiska, Komunalnych i Inwestycyjnych, odpowiedzialnych za zieleń publiczną w miastach i gminach • architektów krajobrazu • przedstawicieli firm urządzających i pielęgnujących tereny zieleni • administratorów i zarządzających zielenią w zespołach mieszkaniowych.
Data publikacji: 13.08.2019
Inne wydarze architektoniczne:

Tożsamość architektury polskiej i śląskiej – historia i wyzwania. Mieszkańcy miast i wsi utożsamiają się z otaczającą ich architekturą i jakością przestrzeni, wpływają one na poczucie tożsamości zarówno jednostek jak i grup społecznych. Złożona i niełatwa historia Polski pokazuje jak tożsamość architektoniczna była zarówno budowana jak i niszczona. Zmiany społeczne, polityczne i technologiczne, natychmiastowa wymiana informacji i globalizacja sprawiają, że pytania o własną tożsamość są również współcześnie bardzo istotne.
więcej

Stowarzyszenie Akademickie WAPW wraz z Wydziałem Architektury PW serdecznie zapraszają na kolejny wykład z cyklu "O Architekturze". Naszym gościem będzie Eike Becker - niemiecki architekt i projektant, założyciel biura "Eike Becker Architekten" z siedzibą w Berlinie. Znany głównie z budownictwa wielkogabarytowego, zarówno mieszkalnego, jak i biurowego.
więcej

Towarzystwo Urbanistów Polskich Oddział w Poznaniu zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Towarzyskie Urbanistów Pogawędki". Temat spotkania brzmi „UrbaNIEstyka”, a naszym gościem specjalnym będzie Szymon Januszewski z pracowni architektonicznej INSOMIA.
więcej

Organizatorzy zapraszają na spotkanie wokół książki "Polski New Look" Barbary Banaś. Publikacja kierowana jest miłośnikom designu i kolekcjonerem. Gościem spotkania będzie autorka, a rozmowę poprowadzi Joanna Nojszewska. Design przełomu dekad lat 50. i 60. XX wieku reklamowano często jako „new look”.
więcej

Brutalizm narodził się w powojennej architekturze jako odpowiedź na nadmierną estetyzację modernistycznych białych kubików. Wyrazistość i surowość betonowych brył miała lepiej oddawać ducha przeoranej wojną Europy. Podczas wykładu będzie można zobaczyć, jakimi realizacjami zaowocował ów styl na świecie, jaką przechodził ewolucję, aż wreszcie - jakie dał owoce w polskiej architekturze. Może uda się przy okazji odpowiedzieć na pytanie, czy beton może być piękny?
więcej

W pierwszej części wykładu Akira Tatehata zaprezentuje najważniejsze zagadnienia związane ze współczesną sztuką Japonii przywołując zdarzenia z powojennej, jak i najnowszej historii. W drugiej części spotkania w rozmowie z Pawłem Pachciarkiem opowie między innymi o kulisach wyboru przez niego Yayoi Kusamy na wystawę w pawilonie japońskim na Biennale w Wenecji.
więcej

Tematyka spotkania skupi się wokół książki pt. "Reflektory. Interdyscyplinarne spojrzenie na dziedzictwo architektury Górnego Śląska drugiej połowy XX wieku" pod redakcją naukową prof. Magdaleny Żmudzińskiej-Nowak oraz Igi Herok-Turskiej. Skąd nazwa Reflektory? Tego dopowiemy się podczas dyskusji podczas Śląskich Targów książki.
więcej
.
Wróć do listy tematów