Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 13.08.2019 11:21
Wystawa "Jerzy Staniszkis. Architekt - grafik"
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. materiały prasowe organizatora
Wystawa "Jerzy Staniszkis. Architekt – grafik" to prezentacja wyboru prac z archiwum rodzinnego Jerzego Staniszkisa, m.in. grafiki użytkowej i artystycznej, projektów architektonicznych, studiów rysunkowych z zakresu architektury wnętrz i wystawiennictwa, oraz plakatów z kolekcji Muzeum Plakatu.
Wystawę można oglądać do 8 września 2019 roku w Galerii Format B2 w Muzeum Plakatu w Warszawie.
Opis wystawy:
Staniszkis był twórcą wszechstronnym, który wypracował charakterystyczny sposób rozwiązywania problemów projektowych nie tylko z obszaru architektury, ale i z tych powszechnie uważanych za odmienne pola działania, jak grafika. Jego całościowe podejście do zadań, często było naznaczone śmiałą i wizjonerską postawą, jednak pełną odpowiedzialności. Pisał, że „każde dzieło sztuki jest rezultatem studiów, często długotrwałych; stanowią one okres badań. Badania takie same z siebie nie stanowią sztuki. Dopiero finalny produkt pozwala je usprawiedliwić”. (Jerzy Staniszkis, O nauczaniu i architekturze [w:] Jerzy Staniszkis, kat. wyst., 23.11-5.12.2004, SARP Warszawa, s. 101)
Kuratorka wystawy: Izabela Iwanicka
Data publikacji: 13.08.2019
Inne wydarze architektoniczne:

O zielonych systemach miejskich, czyli o przywracaniu zieleni w miastach opowie podczas wykładu organizowanego w ramach Archipogotowia w Poznaniu opowie architektka Ola Hantkiewicz-Lejman.
więcej

W ramach V edycji 4 Design Days- największego w tej części Europy międzynarodowego wydarzenia rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa, odbędą się targi Design 4You poświęcone twórcom niezależnego designu.
więcej

W Warszawskim Pawilonie Architektury Zodiak można oglądać wystawę pt. "Iconic Ruins? Architektura krajów wyszehradzkich lat 1945-1989. Ekspozycji towarzyszą dodatkowe wydarzenia - wykłady i spotkania. W najbliższa niedzielę będzie można wziąć udział w oprowadzaniu kuratorskim po wystawie.
więcej

Wystawa odnosi się do współczesnych tendencji artystycznych pozostających w interakcjach z nauką, a w szczególności z neurologią i neuroinżynierią, badaniami nad sztuczną inteligencją i robotyką, biologią syntetyczną oraz psychologią. Poprzez zaproponowany zestaw dzieł proponuje także rozważania dotyczące współczesnych dyskursów transhumanistycznych i ich manifestacji w polu sztuki.
więcej

Galeria BWA Wrocław Główny wraz z PKP S.A. rozstrzygnęło konkurs na stworzenie projektu ula, który stanie na dworcu kolejowym tuż przy galerii BWA Wrocław Główny. Planowana pasieka ma powstać na zielonych tarasach na piętrze dworca Wrocław Główny, gdzie już dziś rosną różne odmiany miododajnych roślin, które są przystankiem dla pszczół. Zadaniem uczestników było wymyślenie, według wytycznych ekspertów od pszczelego życia i fizjologii, wyjątkowego projektu.
więcej

Targi Designu Wzory zapraszają na swoją zimową odsłonę, która jak co roku odbędzie się w ostatni przedświąteczny weekend na trzech piętrach zabytkowego Domu Towarowego Braci Jabłkowskich. Ponad 200 wystawców i specjalna strefa prezentowa zadba o to, aby każdy spóźnialski znalazł dla bliskich unikatowy, ręcznie robiony prezent. –W ofercie wystawców znajdziemy design do domu, świąteczne przysmaki, naturalne kosmetyki, autorską biżuterię, ceramikę, plakaty i grafiki, zabawki i akcesoria dla dzieci oraz świąteczne wianki.
więcej

Na temat przemian w architekturze wielkich osiedli i budownictwa mieszkaniowego rozmawiać będą socjolog Jacek Gądecki i architekt Kacper Kępiński. Spotkanie pod hasłem "Produkt Osiedle. Transformacyjne przemiany mieszkań" poprowadzi Dorota Leśniak-Rychlak, autorka książki "Jesteśmy wreszcie we własnym domu".
więcej
.
Wróć do listy tematów