Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 21.09.2019 11:00
Międzynarodowe warsztaty architektoniczne Compact or open city
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. materiały prasowe organizatora
Koło Naukowe Habitat NOW Architektury Politechniki Wrocławskiej zaprasza na Międzynarodowe warsztaty architektoniczne Compact or open city. Warsztaty poprowadzi prof. Dick van Gameren (Mecanoo Architecten) dziekan Wydziału Architektury TU Delft – Holandia.
W warsztatach wezmą udział 4 grupy. Uczestnicy skupią się na dwóch zagadnieniach:
- Zagadnienie pierwsze: dąży do maksymalizacji gęstości zabudowy mieszkaniowej, przy jednoczesnym zachowaniu rozsądnej jakości życia,
- Zagadnienie drugie: skupia się na jak najlepszych warunkach mieszkaniowych, zachowując racjonalne rozwiązania urbanistyczne.
Warsztaty odbędą się w dniach 16 - 18 października 2019 roku we Wrocławiu.
Nabór:
Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach muszą przesłać pracę wstępną (tzw. "wstępniak), której tematem jest hasło "Kontrast". Forma pracy jest dowolna. Zgłoszenia należy przesyłać drogą
mailową do 1 października 2019 roku. Autorzy najciekawszych prac wezmą udział w warsztatach.
Opis organizatora:
Habitat jest miejscem, w którym ludzie powinni znaleźć najdogodniejsze warunki do życia i realizacji swoich potrzeb. W strukturze miejskiej jest poddany różnym oddziaływaniom i konfliktom przestrzennym. Podstawowy rozgrywa się między dążeniem do osiągnięcia jak największej gęstości zabudowy mieszkaniowej, a jak najlepszą jakością życia w środowisku miejskim.
Idea miasta-ogrodu Ebenezera Howarda jest jedną z możliwych odpowiedzi na to zagadnienie. Jednakże w dobie wzrostu liczby mieszkańców miast, pytanie jak zapobiec obniżeniu się jakości życia w habitatach przy konieczności zwiększania gęstości i spójności struktur miejskich, pozostaje wciąż otwarte.
Organizator: Studenckie Koło Naukowe Habitat NOW | SARP o. Wrocław
Prowadzący: Prof. Dick van Gameren (Mecanoo Architecten, Dziekan Wydziału Architektury TU Delft – Holandia)
Współpraca: Biuro Rozwoju Wrocławia
Data publikacji: 21.09.2019
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Najnowszy, styczniowy odcinek to zapis spotkania autorskiego z Beatą Chomątowską, Grzegorzem Piątkiem i Katarzyną Uchowicz (prowadzenie Grzegorz Markowski) z okazji premiery książki „MUR. Ilustrowany atlas architektury Muranowa". Rozmowa odkrywa wiele faktów z historii dzielnicy, zwłaszcza tej powojennej, w której musi ona zmierzyć się z pamięcią wojennej tragedii.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na kolejny wykład z cyklu Wille i pałace Europy pt. Willa w Portici – złota mila architektury. Podczas spotkania uczestnicy przyjrzą się „Złotej mili architektury” od Herkulanum do Reggio Calabria.
więcej
![]()
- Po jesiennym spacerze architektonicznym szlakiem realizacji inż. arch. Stanisława Ziołowskiego (1892-1940) zapraszamy Państwa na prelekcję dotyczącą życia i twórczości tej wybitnej twórczej osobowości - architekta uhonorowanego w 2022 roku własną ulicą w Śródmieściu Gdyni. Wydarzenie przygotowane zostało z myślą o obchodach świętowania 97. urodzin miasta Gdyni - zapraszają organizatorzy.
więcej
![]()
Mini Muzeum powstało w 2009 r. z inicjatywy Wspólnoty Mieszkaniowej „Bankowiec”. Kustoszką oraz animatorką „Bankowca” jest wieloletnia mieszkanka budynku Maria Piradoff - Link. Od momentu powstania atrakcję odwiedziło tysiące osób, zarówno ekspertów, badaczy architektury, mieszkańców Gdyni, jak i odwiedzających miasto turystów
więcej
![]()
Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na wykład pt. Złote miasto/Szare Miasto: tradycja i polityka w architekturze Jerozolimy . Spotkanie organizowane jest w ramach wystawy Lva Sterna "Architektura czasu. Wrocław - Jerozolima".
więcej
![]()
Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu "O Architekturze". Gościem wydarzenia będą architekci z grupy projektowej CENTRALA. Pracownia została założona w 2001 r. Przez lata zmieniał się jej skład i dziś tworzą ją Małgorzata Kuciewicz i Simone de Iacobis.
więcej
![]()
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki udostępnił kolejną bezpłatną publikacje. Tym razem jest to opracowanie na temat Polskiej Polityki Architektonicznej. Publikacja dostępna jest do przeczytania online w formie cyfrowej, a także w siedzibie Narodowym Instytucie Architektury i Urbanistyki w Warszawie.
więcej
.
Wróć do listy tematów