Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 29.10.2020 08:00
Byliśmy na spacerze po Krakowie w rozszerzonej rzeczywistości w ramach Patchlab 2020!
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. mat. prasowe
Zakończył się Festiwal Sztuki Cyfrowej Patchlab 2020. Hasło wydarzenia brzmiało "Connected", a organizatorzy przygotowali atrakcje w formacie hybrydowym, na specjalnie przygotowanej stronie patchlab.pl oraz na terenie Krakowa i na ekranach smartfonów.
W ramach Festiwalu udostępniono specjalną aplikację umożliwiającą spacer po Krakowie w rozszerzonej rzeczywistości, na którym była nasza redakcja! Aplikacja „Krakow ARtour” dostępna jest na urządzenia mobilne i można ją bezpłatnie pobrać z Google Play lub App Store.
Aplikacja staje się wirtualnym przewodnikiem i mapą, która umożliwia poznanie historii budynków w centrum Krakowa. Wybierając się na spacer należy podążać za numerami obiektów na mapce w aplikacji, a gdy dotrzemy pod wskazany punkt, po skierowaniu telefonu na dany budynek wyświetli nam się informacja o projekcie i jego autorach.
Spacer rozpoczyna się na początku ul. Długiej przy Domu pod Globusem. Pozostałe obiekty zlokalizowane są w okolicach Rynku. W razie problemów z odnalezieniem danego obiektu można skorzystać z podglądu na stronie wydarzenia.
Pomysł na aplikację z przewodnikiem AR to ciekawe rozwiązanie zwłaszcza biorąc pod uwagę obostrzenia związane z panującą pandemią. Liczymy na więcej takich inicjatyw w przyszłości, ponieważ jest to prosty a jednocześnie oryginalny i ciekawy pomysł na urozmaicenie spacerowania po mieście. Odkrywanie na mapie kolejnych budynków i poznawanie ich historii jest wciągające i ekscytujące.
Data publikacji: 29.10.2020
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Najnowszy, styczniowy odcinek to zapis spotkania autorskiego z Beatą Chomątowską, Grzegorzem Piątkiem i Katarzyną Uchowicz (prowadzenie Grzegorz Markowski) z okazji premiery książki „MUR. Ilustrowany atlas architektury Muranowa". Rozmowa odkrywa wiele faktów z historii dzielnicy, zwłaszcza tej powojennej, w której musi ona zmierzyć się z pamięcią wojennej tragedii.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na kolejny wykład z cyklu Wille i pałace Europy pt. Willa w Portici – złota mila architektury. Podczas spotkania uczestnicy przyjrzą się „Złotej mili architektury” od Herkulanum do Reggio Calabria.
więcej
![]()
- Po jesiennym spacerze architektonicznym szlakiem realizacji inż. arch. Stanisława Ziołowskiego (1892-1940) zapraszamy Państwa na prelekcję dotyczącą życia i twórczości tej wybitnej twórczej osobowości - architekta uhonorowanego w 2022 roku własną ulicą w Śródmieściu Gdyni. Wydarzenie przygotowane zostało z myślą o obchodach świętowania 97. urodzin miasta Gdyni - zapraszają organizatorzy.
więcej
![]()
Mini Muzeum powstało w 2009 r. z inicjatywy Wspólnoty Mieszkaniowej „Bankowiec”. Kustoszką oraz animatorką „Bankowca” jest wieloletnia mieszkanka budynku Maria Piradoff - Link. Od momentu powstania atrakcję odwiedziło tysiące osób, zarówno ekspertów, badaczy architektury, mieszkańców Gdyni, jak i odwiedzających miasto turystów
więcej
![]()
Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na wykład pt. Złote miasto/Szare Miasto: tradycja i polityka w architekturze Jerozolimy . Spotkanie organizowane jest w ramach wystawy Lva Sterna "Architektura czasu. Wrocław - Jerozolima".
więcej
![]()
Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu "O Architekturze". Gościem wydarzenia będą architekci z grupy projektowej CENTRALA. Pracownia została założona w 2001 r. Przez lata zmieniał się jej skład i dziś tworzą ją Małgorzata Kuciewicz i Simone de Iacobis.
więcej
![]()
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki udostępnił kolejną bezpłatną publikacje. Tym razem jest to opracowanie na temat Polskiej Polityki Architektonicznej. Publikacja dostępna jest do przeczytania online w formie cyfrowej, a także w siedzibie Narodowym Instytucie Architektury i Urbanistyki w Warszawie.
więcej
.
Wróć do listy tematów