Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 29.10.2020 08:00
Byliśmy na spacerze po Krakowie w rozszerzonej rzeczywistości w ramach Patchlab 2020!
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. mat. prasowe
Zakończył się Festiwal Sztuki Cyfrowej Patchlab 2020. Hasło wydarzenia brzmiało "Connected", a organizatorzy przygotowali atrakcje w formacie hybrydowym, na specjalnie przygotowanej stronie patchlab.pl oraz na terenie Krakowa i na ekranach smartfonów.
W ramach Festiwalu udostępniono specjalną aplikację umożliwiającą spacer po Krakowie w rozszerzonej rzeczywistości, na którym była nasza redakcja! Aplikacja „Krakow ARtour” dostępna jest na urządzenia mobilne i można ją bezpłatnie pobrać z Google Play lub App Store.
Aplikacja staje się wirtualnym przewodnikiem i mapą, która umożliwia poznanie historii budynków w centrum Krakowa. Wybierając się na spacer należy podążać za numerami obiektów na mapce w aplikacji, a gdy dotrzemy pod wskazany punkt, po skierowaniu telefonu na dany budynek wyświetli nam się informacja o projekcie i jego autorach.
Spacer rozpoczyna się na początku ul. Długiej przy Domu pod Globusem. Pozostałe obiekty zlokalizowane są w okolicach Rynku. W razie problemów z odnalezieniem danego obiektu można skorzystać z podglądu na stronie wydarzenia.
Pomysł na aplikację z przewodnikiem AR to ciekawe rozwiązanie zwłaszcza biorąc pod uwagę obostrzenia związane z panującą pandemią. Liczymy na więcej takich inicjatyw w przyszłości, ponieważ jest to prosty a jednocześnie oryginalny i ciekawy pomysł na urozmaicenie spacerowania po mieście. Odkrywanie na mapie kolejnych budynków i poznawanie ich historii jest wciągające i ekscytujące.
Data publikacji: 29.10.2020
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Organizatorzy zapraszają na trzecie otwarte spotkanie o planowaniu Warszawy. W cyklu Architekt Miasta Marlena Happach oraz Dyrektor Miejskiej Pracowni Planowania Przestrzennego i Strategii Rozwoju Warszawy Monika Konrad dzielą się wiedzą o Warszawie, zebraną podczas prac nad nowym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.
więcej
![]()
Muzeum Architektury zaprasza do udziału w warsztatach dla rodzin z dziećmi pt. "Co z tym śmieciem?". Warsztaty organizowane w ramach festiwalu C-Change Wrocław - Kultura i sztuka w walce ze zmianami klimatu.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na spotkanie z Fundacją Bęc Zmiana, podczas którego zaproszeni goście zastanowią się nad tytułowym pytaniem - Po co warszawiakom parki? Wydarzenie rozpocznie nowy cykl "Nowa dekada. NGOsy Warszawy", w czasie którego zaprezentowane zostaną warszawskie organizacje pozarządowe.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na wystawę pt. "Pętla" o wrocławskiej Kościuszkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej. Wystawa będzie próbą zdiagnozowania współczesnych zjawisk społecznych, w ścisłym nawiązaniu do historii i tożsamości tego miejsca.
więcej
![]()
Rusza nowy cykl podkastów pt. "WARSZAWA. ARCHITEKTURA, SPOŁECZNOŚĆ" poświęcony mieście i mieszkańcom. Cykl powstaje we współpracy Domu Spotkań z Historią, instytucji doświadczoną w popularyzacji historii Warszawy oraz z Fundacją Bęc Zmiana, zajmującą się nowatorską dokumentacją współczesnej architektury.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na spotkanie z cyklu ARCHITEKTURA KRYZYSU KLIMATYCZNEGO. Tytuł spotkania to "Ślad węglowy w cyklu życia budynku". Zaproszeni goście będą rozmawiać o fazach cyklu życia budynków i o tym jaki mają one związek ze śladem węglowym oraz o determinujących go strategiach i decyzjach projektowych.
więcej
![]()
Na przykładzie dzielnicy Wola prześledzimy różne typy budownictwa wielorodzinnego i sposoby zamieszkiwania na przestrzeni ostatnich 150 lat. Hongkong na Woli – to hasło stało się już synonimem takiego budownictwa, gdzie do granic możliwości wyzyskiwany jest PUM (powierzchnia użytkowo-mieszkalna), a bloki zlokalizowane są tak w niewielkiej odległości od siebie, że ludzie zaglądają sobie w okna
więcej
.
Wróć do listy tematów