Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 25.11.2020 13:01
Virtus Studio zaprasza na kolejne spotkanie online z cyklu Elewacje i Dachy
Przeglądaj zdjęcia ->
Virtus Studio zaprasza na kolejne spotkanie online z cyklu Elewacje i Dachy
01.12.2020 godzina 11:00
„Elewacje perforowane i dachy wielokrzywiznowe. Projektowanie i realizacja – wybrane zagadnienia”
Temat elewacji i dachów oraz niezbędne kwestie przy projektowaniu i realizacji przybliży nam dr inż. PK Pan Paweł Żwirek współzałożyciel pracowni projektowej AKE Studio.
Autor licznych publikacji z zakresu konstrukcji metalowych i lekkiej obudowy. Znajomość procesu produkcji okładzin perforowanych pozwala na dobór rozwiązań poprawnych technicznie, spełniających określone wymagania pod względem estetyki i funkcjonalności.
Przeprowadzenie na odpowiednio wczesnym etapie projektu analiz techniczno-ekonomicznych i wnikliwe rozpoznanie współczesnych technologii wykonywania dachów metalowych pozwala na realizację dachów ,które mogą być jednocześnie estetyczne, funkcjonalne i ekonomiczne - co powoduje, że współcześni architekci coraz częściej sięgają po perforowane
elementy okładzinowe?
• z jakich materiałów mogą być produkowane elewacje perforowane, co wpływa na wybór materiału oraz, który z nich daje największe możliwości?
• na co należy zwracać uwagę przy projektowaniu wzoru perforacji?
• dach jako ,,piąta elewacja,, - dachy o złożonej geometrii i wysokich wymaganiach w zakresie estetyki - jak kształtować konstrukcję takich dachów ?
Zapraszamy na webinar, na którym dr inż. PK Pan Paweł Żwirek odpowie na powyższe pytania na przykładzie realizacji , w programie także innowacyjne rozwiązania od producentów i dystrybutorów.
Udział bezpłatny, rejestracja>>
Data publikacji: 25.11.2020
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
W krótkich materiałach filmowych opowiedziano o ciekawych obiektach zlokalizowanych w Sosnowcu, m.in. o Izbie Przemysłowo-Handlowej, Gimnazjum im. Emilii Plater, czy o Stacji Uzdatniania Wody Maczki. Nie brak informacji rwónież o centrum miasta i innych modernistycznych elementach miejskiej zabudowy.
więcej
![]()
Oddział Warszawski SARP, Miasto Stołeczne Warszawa, Habitat for Humanity Poland, Polski Związek Firm Deweloperskich, Grupa Eiffage oraz innowacyjny Startup ProperGate zapraszają na 2. spotkanie cyklu “Circular Economy in Construction”, poświęconego gospodarce cyrkularnej / obiegu zamkniętego w budownictwie.
więcej
![]()
Rok 2021 Mistrzowie Architektury rozpoczynają od spotkania z Jürgenem Mayerem H., wielokrotnie nagradzanym niemieckim architektem, który przez 25 lat swojej aktywności stworzył własny, rozpoznawalny język. Z uwagi na wciąż obowiązujące ograniczenia, spotkanie odbędzie się w formule on-line.
więcej
![]()
NIAiU wraz z Pawłem Kołodziejskim z Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zapraszają na spacer po modernistycznych obiektach miasta z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Spacer dostępny jest w formie materiału filmowego.
więcej
![]()
Narodowy Instytutu Architektury i Urbanistyki prowadzi cyklem podcastów na temat architektury. Można je słuchać i oglądać na Spotify oraz na Youtube. Do tej pory ukazały się cztery odcinki, które zebraliśmy w jednym miejscu!
więcej
![]()
Za nami Gala rozdania Nagród Architektonicznych Województwa Wielkopolskiego 2020. Poznaliśmy laureatów w 4 głównych kategoriach Nagrody: obiekt architektoniczny, dom, wnętrze, przestrzeń wspólna, a także ogłoszono laureata w kategorii "Młody twórca".
więcej
![]()
Konkurs na Ścianę Wschodnią, w którym wybrano projekt zespołu Zbigniewa Karpińskiego rozstrzygnięto w roku 1958, realizacja założenia została ukończona w roku 1970. Ściana Wschodnia jest reprezentatywna dla tego czasu. Powstało wówczas w świecie wiele całościowych projektów urbanistycznych, a duża część z nich została zrealizowana
więcej
.
Wróć do listy tematów