Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 1.04.2021 08:00
Wykład online "Dawne zaułki Wrocławia w grafice"
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. InfoArchitekta
Muzeum Narodowe we Wrocławiu zaprasza na wykład online pt. "Dawne zaułki Wrocławia w grafice" nawiazujący do wystawy sprzed 20 lat.
Wydarzenie odbędzie się online 10 kwietnia 2021 roku o godzinie 12:00. Transmisja na żywo na profilu Muzeum Narodowego we Wrocławiu a Facebooku.
Opis organizatora:
„Dawne zaułki wrocławskie” to temat wystawy sprzed 20 lat, zorganizowanej w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Obejmowała ikonografię w większości nieistniejących już ulic w obrębie ścisłego dawnego centrum miasta, których zabudowa powstawała głównie wzdłuż dawnej wewnętrznej fosy miejskiej, zwanej Oławą Miejską. Na wąskich działkach w tym obszarze budowano wysokie domu z poddaszami, wykorzystując najczęściej konstrukcję szkieletową z drewna, wypełnianą najtańszym materiałem. Rejon ten zamieszkiwała w większości uboższa ludność rzemieślnicza. Po zasypaniu wewnętrznej fosy miejskiej w 1869 roku powstał ciąg malowniczych zaułków, które z czasem stały się atrakcją dla odwiedzających Wrocław. Po II wojnie światowej wiele z tych malowniczych uliczek pozostawało w stanie ruiny do lat 50.–60. XX wieku, w latach 70. część z zabudowań została wyburzona pod budowę Trasy W-Z.
Data publikacji: 1.04.2021
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Organizatorzy zapraszają na trzecie otwarte spotkanie o planowaniu Warszawy. W cyklu Architekt Miasta Marlena Happach oraz Dyrektor Miejskiej Pracowni Planowania Przestrzennego i Strategii Rozwoju Warszawy Monika Konrad dzielą się wiedzą o Warszawie, zebraną podczas prac nad nowym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.
więcej
![]()
Muzeum Architektury zaprasza do udziału w warsztatach dla rodzin z dziećmi pt. "Co z tym śmieciem?". Warsztaty organizowane w ramach festiwalu C-Change Wrocław - Kultura i sztuka w walce ze zmianami klimatu.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na spotkanie z Fundacją Bęc Zmiana, podczas którego zaproszeni goście zastanowią się nad tytułowym pytaniem - Po co warszawiakom parki? Wydarzenie rozpocznie nowy cykl "Nowa dekada. NGOsy Warszawy", w czasie którego zaprezentowane zostaną warszawskie organizacje pozarządowe.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na wystawę pt. "Pętla" o wrocławskiej Kościuszkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej. Wystawa będzie próbą zdiagnozowania współczesnych zjawisk społecznych, w ścisłym nawiązaniu do historii i tożsamości tego miejsca.
więcej
![]()
Rusza nowy cykl podkastów pt. "WARSZAWA. ARCHITEKTURA, SPOŁECZNOŚĆ" poświęcony mieście i mieszkańcom. Cykl powstaje we współpracy Domu Spotkań z Historią, instytucji doświadczoną w popularyzacji historii Warszawy oraz z Fundacją Bęc Zmiana, zajmującą się nowatorską dokumentacją współczesnej architektury.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na spotkanie z cyklu ARCHITEKTURA KRYZYSU KLIMATYCZNEGO. Tytuł spotkania to "Ślad węglowy w cyklu życia budynku". Zaproszeni goście będą rozmawiać o fazach cyklu życia budynków i o tym jaki mają one związek ze śladem węglowym oraz o determinujących go strategiach i decyzjach projektowych.
więcej
![]()
Na przykładzie dzielnicy Wola prześledzimy różne typy budownictwa wielorodzinnego i sposoby zamieszkiwania na przestrzeni ostatnich 150 lat. Hongkong na Woli – to hasło stało się już synonimem takiego budownictwa, gdzie do granic możliwości wyzyskiwany jest PUM (powierzchnia użytkowo-mieszkalna), a bloki zlokalizowane są tak w niewielkiej odległości od siebie, że ludzie zaglądają sobie w okna
więcej
.
Wróć do listy tematów