Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 6.04.2021 10:00
Rozmowy online: Nowy Europejski Bauhaus
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. mat. prasowe
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki zaprasza do rozmów o na temat Programu Nowego Europejskiego Bauhausu. W ramach programu mają być znajdowane, wypracowywane, wdrażane i propagowane rozwiązania łączące w sobie zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy.
Wydarzenie odbędzie się 13 kwietnia 2021 roku o gdzinie 11.00 i 18.00 za pośrednictwem platformy Zoom. Wymagana wcześniejsza rejestracja z wyborem terminu. Moderacja: Katarzyna Domagalska (Dział Edukacji NIAiU)
Hubert Trammer, pracownik Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki, należący do Okrągłego Stołu Ekspertów Nowego Europejskiego Bauhausu, chce wnieść do jego prac nie tylko swoje własne refleksje. Dlatego zapraszamy do rozmów online, które umożliwią osobom zainteresowanym przekazanie Hubertowi Trammerowi, oraz innym osobom uczestniczącym, swoich przemyśleń i doświadczeń, które mogą być istotne przy rozwijaniu idei Nowego Europejskiego Bauhausu.
Data publikacji: 6.04.2021
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Organizatorzy zapraszają na trzecie otwarte spotkanie o planowaniu Warszawy. W cyklu Architekt Miasta Marlena Happach oraz Dyrektor Miejskiej Pracowni Planowania Przestrzennego i Strategii Rozwoju Warszawy Monika Konrad dzielą się wiedzą o Warszawie, zebraną podczas prac nad nowym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.
więcej
![]()
Muzeum Architektury zaprasza do udziału w warsztatach dla rodzin z dziećmi pt. "Co z tym śmieciem?". Warsztaty organizowane w ramach festiwalu C-Change Wrocław - Kultura i sztuka w walce ze zmianami klimatu.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na spotkanie z Fundacją Bęc Zmiana, podczas którego zaproszeni goście zastanowią się nad tytułowym pytaniem - Po co warszawiakom parki? Wydarzenie rozpocznie nowy cykl "Nowa dekada. NGOsy Warszawy", w czasie którego zaprezentowane zostaną warszawskie organizacje pozarządowe.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na wystawę pt. "Pętla" o wrocławskiej Kościuszkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej. Wystawa będzie próbą zdiagnozowania współczesnych zjawisk społecznych, w ścisłym nawiązaniu do historii i tożsamości tego miejsca.
więcej
![]()
Rusza nowy cykl podkastów pt. "WARSZAWA. ARCHITEKTURA, SPOŁECZNOŚĆ" poświęcony mieście i mieszkańcom. Cykl powstaje we współpracy Domu Spotkań z Historią, instytucji doświadczoną w popularyzacji historii Warszawy oraz z Fundacją Bęc Zmiana, zajmującą się nowatorską dokumentacją współczesnej architektury.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na spotkanie z cyklu ARCHITEKTURA KRYZYSU KLIMATYCZNEGO. Tytuł spotkania to "Ślad węglowy w cyklu życia budynku". Zaproszeni goście będą rozmawiać o fazach cyklu życia budynków i o tym jaki mają one związek ze śladem węglowym oraz o determinujących go strategiach i decyzjach projektowych.
więcej
![]()
Na przykładzie dzielnicy Wola prześledzimy różne typy budownictwa wielorodzinnego i sposoby zamieszkiwania na przestrzeni ostatnich 150 lat. Hongkong na Woli – to hasło stało się już synonimem takiego budownictwa, gdzie do granic możliwości wyzyskiwany jest PUM (powierzchnia użytkowo-mieszkalna), a bloki zlokalizowane są tak w niewielkiej odległości od siebie, że ludzie zaglądają sobie w okna
więcej
.
Wróć do listy tematów