Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 30.09.2021 07:30
Debata: Z Widokiem na Europę: Plany dla miast w czasach kryzysów, a Europejski Zielony Ład
Przeglądaj zdjęcia ->
IA
Organizatorzy zapraszają na debatę pt. "Z Widokiem na Europę: Plany dla miast w czasach kryzysów, a Europejski Zielony Ład", która odbędzie się w ramach zbliżającego się festiwalu MIASTOmovie.
Debata z cyklu „Z Widokiem na Europę” współorganizowana jest przez Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu oraz Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej.
W spotkaniu wezmą udział architekci Hubert Trammer, Agnieszka Gansiniec i Magdalena Paryna. Data i miejsce: Sobota – 02.10, 20:30, Kino Nowe Horyzonty, Wrocław. Dyskusja odbędzie się po pokazie filmu „Bergamo. Tarasy w słońcu”. Wstęp wolny.
Opis organizatora:
Osiągnięcie przez Unię Europejską neutralności klimatycznej do 2050 roku jest najbardziej znanym z wyzwań ogłoszonego w 2019 roku przez Komisję Europejską Europejskiego Zielonego Ładu. Obejmuje on także szereg innych kwestii, w tym redukcję zanieczyszczeń, bioróżnorodność i przyjazny dla środowiska transport. (...) W trakcie debaty moderowanej przez Bognę Świątkowską zastanowimy się na ile ta „propozycja nowego sposobu budowania, nowego podejścia i nowego sposobu życia w Europie po pandemii, która ma zostać opracowana wspólnie przez architektów, projektantów, inżynierów, naukowców, artystów i społeczeństwo obywatelskie” może i musi być nowa. W gronie architektek i architektów, a także europejskich polityków porozmawiamy o tym, jak można czerpać z procesów, koncepcji i rozwiązań, które dobrze działają i sprawdzają się (jak filmowe osiedle w Bergamo) zarówno w momentach pandemii, jak i klimatycznych anomalii oraz innych kryzysów. Zajrzymy do brukselskiego Tivoli Green City, o którym opowie zamieszkująca je Agnieszka Gansiniec, od Huberta Trammera dowiemy się co NEB może oznaczać dla Polski, a Magdalena Paryna zarysuje wrocławski kontekst mieszkaniowych wyzwań, przed którymi stoimy w obliczu boomu deweloperskiego.
Data publikacji: 30.09.2021
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Organizatorzy zapraszają na kolejny wykład z cyklu Wille i pałace Europy pt. Willa w Portici – złota mila architektury. Podczas spotkania uczestnicy przyjrzą się „Złotej mili architektury” od Herkulanum do Reggio Calabria.
więcej
![]()
- Po jesiennym spacerze architektonicznym szlakiem realizacji inż. arch. Stanisława Ziołowskiego (1892-1940) zapraszamy Państwa na prelekcję dotyczącą życia i twórczości tej wybitnej twórczej osobowości - architekta uhonorowanego w 2022 roku własną ulicą w Śródmieściu Gdyni. Wydarzenie przygotowane zostało z myślą o obchodach świętowania 97. urodzin miasta Gdyni - zapraszają organizatorzy.
więcej
![]()
Mini Muzeum powstało w 2009 r. z inicjatywy Wspólnoty Mieszkaniowej „Bankowiec”. Kustoszką oraz animatorką „Bankowca” jest wieloletnia mieszkanka budynku Maria Piradoff - Link. Od momentu powstania atrakcję odwiedziło tysiące osób, zarówno ekspertów, badaczy architektury, mieszkańców Gdyni, jak i odwiedzających miasto turystów
więcej
![]()
Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na wykład pt. Złote miasto/Szare Miasto: tradycja i polityka w architekturze Jerozolimy . Spotkanie organizowane jest w ramach wystawy Lva Sterna "Architektura czasu. Wrocław - Jerozolima".
więcej
![]()
Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu "O Architekturze". Gościem wydarzenia będą architekci z grupy projektowej CENTRALA. Pracownia została założona w 2001 r. Przez lata zmieniał się jej skład i dziś tworzą ją Małgorzata Kuciewicz i Simone de Iacobis.
więcej
![]()
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki udostępnił kolejną bezpłatną publikacje. Tym razem jest to opracowanie na temat Polskiej Polityki Architektonicznej. Publikacja dostępna jest do przeczytania online w formie cyfrowej, a także w siedzibie Narodowym Instytucie Architektury i Urbanistyki w Warszawie.
więcej
![]()
Warunki mieszkaniowe w Polsce należą do najgorszych w Unii. Katalog patologii obejmuje między innymi absurdalnie małe metraże, fatalną jakość zabudowy, grodzenie osiedli, demolowanie przyrody i zabytków czy „dziką reprywatyzację”. Między innymi o tym można przeczytać w książce „Dziury w ziemi. O patodeweloperce w Polsce”. Organizatorzy zapraszają na spotkanie z jej autorem.
więcej
.
Wróć do listy tematów