Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 15.10.2021 10:55
ŚDA: Spodek 1971 - Wystawa i koncert
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. mat. prasowe
Stowarzyszenie Architektów Śląskich oddział Katowice oraz Instytut Dokumentacji Architektury zapraszają na unikatową wystawę archiwalnych zdjęć z budowy Spodka.
Wydarzenie odbędzie się 21 października 2021 roku o godzinie 18:00 w Katowicach. Miejsce: Galeria Architektury SARP, ul. Dyrekcyjna 9, I piętro, Klubogaleria SARP, ul. Dyrekcyjna 9.
Opis organizatora:
Wystawa zawiera fotografie autorstwa Jacka Sykory, wykonane na zlecenie Mostostalu Zabrze, rejestrujące kolejne, skomplikowane etapy budowy oraz fragmenty montażu hali. Tego samego wieczoru będziemy mieć jeszcze w dwóch innych przestrzeniach wystawy! W Klubogaleria SARP zawiśnie wystawa fotograficzna z tegorocznego Światowego Dnia Architektury. W naszym korytarzu zawiśnie znowu wystawa fotograficzna z Światowego Dnia Architektury 2020. A sama wystawa główna będzie w naszej kameralnej przestrzeni galeryjnej na piętrze! To nie koniec wydarzeń. O 19:00 na scenie w Kubogalerii wystąpi zespół Moon Hoax więc odlecimy totalnie w przestrzenie kosmiczne! Ale to ciągle nie wszystko. Tego dnia będą dostępne do kupienia sety ze Spodkiem oraz cała nasza półka książkowa!
Kuratorzy:
Katarzyna Hołda-Milczyńska (SARP Katowice)
Dominika Śliwińska (IDA-BŚ)
Źródło: SARP Katowice
Data publikacji: 15.10.2021
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Wielkimi krokami zbliża się tegoroczna, dwunasta edycja festiwalu Weekend Architektury 2022. Wydarzenie odbywać będzie się w dniach 25-28 sierpnia 2022 roku. W programie spotkania, warsztaty, pokazy filmowe i spacery. Festiwal to również bogaty program wykładów i debat pod hasłem Archi-Prelekcje.
więcej
![]()
Już, gdy w latach 70. XX w. na świecie pojawiła się architektura postmodernistyczna, wskazywano na jej pokrewieństwo z socrealizmem. Na pewno wiele elementów było dla obu tych stylów wspólne, bo zarówno w Nowej Hucie, jaki i np. w dziełach R. Bofilla znajdujemy te same odwołania do architektury antyku, renesansu czy baroku.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na spotkanie autorskie z twórcami instalacji Pokój do słuchania – Hanią Rani oraz Łukaszem Pałczyńskim i Janem Szeligą (studio architektury i rzemiosła Zmir). W rozmowie udział weźmie także Jan Skorupa odpowiadający za przygotowanie instalacji dźwiękowej i sound design'u Pokoju.
więcej
![]()
Warsztaty będą prowadzone w grupie nie większej niż 15 osób. Każde zajęcia rozpoczną się od 30-minutowego wykładu w siedzibie MCK, wprowadzającego w tematykę zajęć. Następnie uczestnicy otrzymają narzędzia niezbędne do malowania – deski kreślarskie, papier, ołówki, krzesełka i udadzą się w plener.
więcej
![]()
W Zamku Cieszyn można oglądać wystawę pt. "Wyzwania projektowe". Na ekspozycji zaprezentowano prace autorstwa studentów II i III roku ASP w Katowicach, uczestników zajęć w Pracowni Projektowania Przestrzeni Publicznej pod kierunkiem: dr hab. Andrzeja Klisza, prof. UŚ oraz mgr inŻ. arch. Bartłomieja Nawrockiego.
więcej
![]()
Wystawa to przekrój dorobku polskiego wzornictwa. Na ekspozycji zebrano i zaprezentowano najciekawsze przykłady polskiego designu ostatnich ponad 120 lat. Możemy obejrzeć tu ponad 350 różnych przedmiotów - od mebli, po ceramikę, artykuły gospodarcze aż po plakaty i witraże.
więcej
![]()
Zakończyło się warszawskie Święto Architektury, finisaż wystawy Plany na Przyszłość | LAB., organizowane po raz pierwszy przez Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich. Wydarzenie obfitowało w szereg debat, warsztatów i prezentacji, które przyciągnęły liczne grono warszawiaków.
więcej
.
Wróć do listy tematów