Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 15.01.2022 10:30
Spotkanie wokół nominacji do Nagrody Architektonicznej im. Ludwika Mies van der Rohe
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. mat. prasowe
Organizatorzy zapraszają na spotkanie z Hubertem Trammerem, Kacprem Kępińskim i Robertem Koniecznym wokół nominacji do edycji 2022 Nagrody Architektonicznej Unii Europejskiej im. Ludwika Mies van der Rohe.
Wydarzenie odbędzie się 18 stycznia 2022 roku online. Transmisja na Youtube. Spotkanie poprowadzi Magda Maciąg z Oddziału Warszawskiego SARP.
Wydarzenie towarzyszy wystawie prac nominowanych do nagrody im. Miesa van der Rohe, którą można oglądać w Zodiaku Warszawskim Pawilonie Architektury. Więcej o wystawie pisliśmy
tutaj.
Opis organizatora:
Stacje metra Płocka, Młynów i Księcia Janusza, Przebudowa dworca autobusowego w Kielcach, osiedle Nowy Nikiszowiec, Klasztor Sióstr Franciszkanek, Miejska i Gminna Biblioteka w Głuchołazach, adaptacja starych budynków na przedszkole - to niektóre z polskich obiektów nominowanych do miana najlepszej europejskiej architektury 2022 roku. Wskazał je Hubert Trammer, ekspert Nagrody Architektonicznej Unii Europejskiej im. Ludwika Mies van der Rohe. Czym się kierował? Co może budzić wątpliwości w tym wyborze? Jakie są argumenty?
Ekspert opowie o nominowanych przez siebie obiektach i swoim sposobie ich wyboru. Refleksami podzielą się też Kacper Kępiński, który w swoich artykułach przedstawił krytyczne uwagi do dwóch nominacji oraz Robert Konieczny, który na Facebooku podważał sens budowania w miejscu, gdzie powstała jedna z wytypowanych realizacji.
Data publikacji: 15.01.2022
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Wielkimi krokami zbliża się tegoroczna, dwunasta edycja festiwalu Weekend Architektury 2022. Wydarzenie odbywać będzie się w dniach 25-28 sierpnia 2022 roku. W programie spotkania, warsztaty, pokazy filmowe i spacery. Festiwal to również bogaty program wykładów i debat pod hasłem Archi-Prelekcje.
więcej
![]()
Już, gdy w latach 70. XX w. na świecie pojawiła się architektura postmodernistyczna, wskazywano na jej pokrewieństwo z socrealizmem. Na pewno wiele elementów było dla obu tych stylów wspólne, bo zarówno w Nowej Hucie, jaki i np. w dziełach R. Bofilla znajdujemy te same odwołania do architektury antyku, renesansu czy baroku.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na spotkanie autorskie z twórcami instalacji Pokój do słuchania – Hanią Rani oraz Łukaszem Pałczyńskim i Janem Szeligą (studio architektury i rzemiosła Zmir). W rozmowie udział weźmie także Jan Skorupa odpowiadający za przygotowanie instalacji dźwiękowej i sound design'u Pokoju.
więcej
![]()
Warsztaty będą prowadzone w grupie nie większej niż 15 osób. Każde zajęcia rozpoczną się od 30-minutowego wykładu w siedzibie MCK, wprowadzającego w tematykę zajęć. Następnie uczestnicy otrzymają narzędzia niezbędne do malowania – deski kreślarskie, papier, ołówki, krzesełka i udadzą się w plener.
więcej
![]()
W Zamku Cieszyn można oglądać wystawę pt. "Wyzwania projektowe". Na ekspozycji zaprezentowano prace autorstwa studentów II i III roku ASP w Katowicach, uczestników zajęć w Pracowni Projektowania Przestrzeni Publicznej pod kierunkiem: dr hab. Andrzeja Klisza, prof. UŚ oraz mgr inŻ. arch. Bartłomieja Nawrockiego.
więcej
![]()
Wystawa to przekrój dorobku polskiego wzornictwa. Na ekspozycji zebrano i zaprezentowano najciekawsze przykłady polskiego designu ostatnich ponad 120 lat. Możemy obejrzeć tu ponad 350 różnych przedmiotów - od mebli, po ceramikę, artykuły gospodarcze aż po plakaty i witraże.
więcej
![]()
Zakończyło się warszawskie Święto Architektury, finisaż wystawy Plany na Przyszłość | LAB., organizowane po raz pierwszy przez Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich. Wydarzenie obfitowało w szereg debat, warsztatów i prezentacji, które przyciągnęły liczne grono warszawiaków.
więcej
.
Wróć do listy tematów