Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 23.01.2022 10:00
Rusza cykl wystaw "Tożsamość. 100 lat polskiej architektury" edycja 2022
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. mat. prasowe
"Tożsamość. 100 lat polskiej architektury" to projekt wystawienniczy Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki poświęcony architekturze po 1918 roku na terenie Polski. Właśnie ruszyła kolejna odsłona projektu. Pierwszą wystawę z cyklu "Tożsamość. 100 lat polskiej architektury" można oglądać w Bydgoszczy.
W poprzednich latach wystawy prezentowane były w takich miastach jak Kraków, Warszawa, Lublin, Poznań i Katowice. Tym razem do współpracy zaproszono regionalne oddziały Stowarzyszenia Architektów Polskich w Bydgoszczy, Łodzi, Szczecinie, Gdańsku, Olsztynie oraz Radomiu.
Wystawę w Bydgoszczy można będzie oglądać od 27 stycznia. Więcej
pisaliśmy tutaj.
- Wspólnie z lokalnymi kuratorami przyglądamy się zmianom w krajobrazie architektonicznym oraz definiujemy tożsamość kolejnych sześciu miast. Zapraszamy na wystawy, które są efektem dyskusji o zachodzących zmianach w polskiej architekturze i urbanistyce ostatniego stulecia. Chcemy nie tylko promować polską kulturę architektoniczną, lecz także zaprosić do refleksji nad naszym otoczeniem i jakością przestrzeni, w której żyjemy - zachęcają organizatorzy.
Odsłony 2022
- Bydgoszcz 27.01-31.03.2022
- Łódź
- Szczecin
- Gdańsk
- Olsztyn
- Radom
Data publikacji: 23.01.2022
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
„ArchiKod” to książka o architekturze nie tylko dla architektów. Praca Czesława Bieleckiego jest próbą utworzenia pomostu i wspólnej płaszczyzny dyskusji między różnymi grupami interesu mającymi realny wpływ na kształt przestrzeni, jednak nieznajdującymi na co dzień wspólnego języka.
więcej
![]()
Krajobrazy Tymczasowe to wizualna refleksja nad krajobrazem zmienianym przez człowieka i naturę. Wieloletni proces budowy trasy ekspresowej S5 między Poznaniem, a Bydgoszczą, wywarł ogromny wpływ nie tylko na środowisko i krajobraz, ale i na życie lokalnych społeczności.
więcej
![]()
Do najważniejszych zadań OW SARP należą dbałość o jakość architektury i środowiska, tworzenie warunków do rozwoju twórczości architektonicznej i jej ochrona, a także rozwój warsztatu i zawodu architekta. 14 maja 2022 r., w siedzibie SARP w Warszawie, odbyło się Walne Zebranie członków Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia.
więcej
![]()
Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na wystawę poświęconą życiu i twórczości Hansa Poelziga – jednego z najważniejszych architektów XX stulecia i teoretyka architektury, pedagoga i animatora życia artystycznego we Wrocławiu.
więcej
![]()
Jeszcze do końca nie opadły emocje po pierwszym festiwalowym weekendzie na ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL, a już teraz zapraszamy Was na kolejną dawkę estetycznych wrażeń. Przed nami ostatnie dni 16. edycji wyjątkowego święta designu i wzornictwa.
więcej
![]()
Jak co roku jego uczestnicy, eksperci i ekspertki zajmujący się architekturą i urbanistyką, rozpoczną od przedstawienia prezentacji poświęconych najciekawszym aspektom swojej pracy zawodowej, by następnie wziąć udział w tradycyjnie już porywającej dyskusji.
więcej
![]()
Najbardziej doceniany w branży plebiscyt, organizowany od 2011 roku przez Łódź Design Festival, wyróżnia najlepsze polskie produkty pochodzące od krajowych projektantów i producentów. Ten nieodpłatnie nadawany znak, jest symbolem jakości na najwyższym poziomie, a firmy, którym został przyznany, mogą posługiwać się nim zarówno w kraju, jak i za granicą.
więcej
.
Wróć do listy tematów