Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 25.01.2022 10:11
Oprowadzania po wystawie Mies van der Rohe Award 2022
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. mat. prasowe
Organizatorzy zapraszają na oprowadzania po wystawie Mies van der Rohe Award 2022 - polskie nominacje.W każdym wydarzeniu może wziąć udział maksymalnie 15 osób. Organizatorzy nie prowadzą zapisów – decyduje kolejność przybycia na miejsce. Udział możliwy jest wyłącznie po okazaniu paszportu covidowego
• Oprowadzanie Magdalena Maciąg - 30 stycznia 2022 r., godz. 16
Spotkanie poprowadzi Magdalena Maciąg – kuratorka wystawy, pełnomocniczka zarządu OW SARP do spraw programowych ZODIAKU Warszawskiego Pawilonu Architektury, architektka, projektantka, sędzia konkursowy SARP, właścicielka pracowni architektonicznej mut. Więcej na
stronie wydarzenia.
• Oprowadzanie Ewa P. Porębska - 9 lutego 2022 r., godz. 16
Spotkanie poprowadzi Ewa P. Porębska - polska architektka, krytyczka, kuratorka i ekspertka w dziedzinie architektury. Od 1994 roku redaktor naczelna wiodącego polskiego miesięcznika o architekturze „Architektura-murator. Jurorka Europejskiej Nagrody Architektonicznej imienia Miesa van der Rohe 2013 oraz Nagrody European Prize for Urban Public Space 2016 i 2018. Członkini jury World Architecture Festiwal w Barcelonie w latach 2008-2010. Więcej na
stronie wydarzenia.
O wystawie: Na wystawie ukazujemy najlepsze realizacje z Polski w tej edycji konkursu na tle 523 nominacji z Europy. Czemu tak wielu? Bo rok 2022 to rok kumulacyjny. Przyznawane co dwa lata wyróżnienie zostało zawieszone w 2020 roku, co powiększyło grupę startujących po trofeum. Dzięki temu możemy tu bliżej przyjrzeć się również kondycji nowej polskiej architektury.
Data publikacji: 25.01.2022
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na wystawę poświęconą życiu i twórczości Hansa Poelziga – jednego z najważniejszych architektów XX stulecia i teoretyka architektury, pedagoga i animatora życia artystycznego we Wrocławiu.
więcej
![]()
Jeszcze do końca nie opadły emocje po pierwszym festiwalowym weekendzie na ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL, a już teraz zapraszamy Was na kolejną dawkę estetycznych wrażeń. Przed nami ostatnie dni 16. edycji wyjątkowego święta designu i wzornictwa.
więcej
![]()
Jak co roku jego uczestnicy, eksperci i ekspertki zajmujący się architekturą i urbanistyką, rozpoczną od przedstawienia prezentacji poświęconych najciekawszym aspektom swojej pracy zawodowej, by następnie wziąć udział w tradycyjnie już porywającej dyskusji.
więcej
![]()
Najbardziej doceniany w branży plebiscyt, organizowany od 2011 roku przez Łódź Design Festival, wyróżnia najlepsze polskie produkty pochodzące od krajowych projektantów i producentów. Ten nieodpłatnie nadawany znak, jest symbolem jakości na najwyższym poziomie, a firmy, którym został przyznany, mogą posługiwać się nim zarówno w kraju, jak i za granicą.
więcej
![]()
Urban Coolspot Project, Wymazówki CRN_01 „Koliber” oraz Urban Clay – poznaliśmy zwycięzców międzynarodowego konkursu wzorniczego dla młodych projektantów make me! 2022. Do laureatów tegorocznej edycji trafiły nagrody o łącznej wartości 60 000 zł, które zostały przyznane podczas oficjalnej gali 13 maja w ramach trwającego Łódź Design Festival.
więcej
![]()
Mood for wood to międzynarodowe warsztaty projektowe dla studentów oraz młodych projektantów zainteresowanych faktyczną realizacją swoich pomysłów. Podczas warsztatów studenci przy pomocy uznanych architektów i projektantów z całego świata oraz doświadczonych stolarzy projektują oraz samodzielnie wykonują meble miejskie dla wybranych społeczności lokalnych.
więcej
![]()
Jak tworzyć współczesną architekturę? Co zrobić by z biegiem czasu nie traciła na swojej aktualności, a zyskiwała nowy potencjał? A jak sprawić by nadawała kierunki przyszłym pokoleniom? To pytania kluczowe dla Konkursu Architektury Współczesnej Unii Europejskiej, któremu poświęcamy tę wystawę.
więcej
.
Wróć do listy tematów