Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 3.09.2022 11:00
Wystawa prac Viniciusa Libardoniego "Memento"
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. mat. prasowe
Organizatorzy zapraszają na nową wystawę w Muzeum Architektury pt. "Memento", na której zostaną zaprezentowane prace Viniciusa Libardoniego. Wystawa w ramach tegorocznego, 10. festiwalu filmów o mieście i architekturze MIASTOmovie.
Otwarcie wystawy nastąpi 22 września 2022 roku o godzinie 18.00. Ekspozycję będzie można oglądać do 8 stycznia 2023 roku. Muzeum Architektury we Wrocławiu. Scena artystyczna 10. festiwalu filmów o mieście i architekturze MIASTOmovie. 1 października 2022 roku o godzinie 13:00 wydarzenie towarzyszące - oprowadzanie kuratorskie po wystawie.
Opis organizatora:
W cyklu monochromatycznych grafik Vinicius Libardoni, mieszkający we Wrocławiu brazylijsko-włoski artysta i architekt, przygląda się powojennemu polskiemu dziedzictwu architektonicznemu i zastanawia się, jak na przestrzeni lat zmieniało się postrzeganie jego wartości.
Portretuje modernistyczne dzieła, które powstały w latach 60. i 70. XX wieku, a na przestrzeni ostatnich dekad kolejno znikały z ulic naszych miast lub przechodziły metamorfozy, po których trudno w nich rozpoznać dawne, pełne lekkości i precyzji, projekty. Brutalistyczny katowicki dworzec, pawilon „Emilia” czy Supersam na onirycznych grafikach zostają wyrwane ze swojego otoczenia, wyabstrahowane z kontekstu, w którym funkcjonowały. W poetycki sposób odzwierciedla to ich losy, jednocześnie pozwalając w pełni docenić ich finezyjną formę – wyrafinowaną grę geometrycznych brył.
Kurator: Kuba Żary
Organizatorzy: Wrocławska Fundacja Filmowa, Muzeum Architektury we Wrocławiu
Data publikacji: 3.09.2022
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Organizatorzy zapraszają na premierę katalogu towarzyszącego wystawie „Lev Stern. Architektura czasu. Wrocław – Jerozolima” oraz spotkanie z artystą i architektem. W spotkaniu wezmą również udział autorki i autorzy tekstów katalogowych: prof. Waldemar Okoń, dr Sylwia Świsłocka-Karwot i Marta Czyż, oraz projektant wydawnictwa, Łukasz Paluch.
więcej
![]()
Na pytanie, jaka ma być Ukraina po wojnie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Architekt i artysta Petro Vladimirov zaprosił do wspólnych rozważań ukraińskich ekspertów z dziedziny architektury, urbanistyki, prawodawstwa i ochrony zabytków. Efektem ich współpracy jest Biuro Odbudowy Ukrainy w Gabinecie Zmiennym Muzeum Warszawy.
więcej
![]()
Osoby interesujące się modernizmem na stronie KSM mogą posłuchać m.in. o historii największego budynku publicznego międzywojennego Krakowa czyli o gmachu Akademii Górniczo-Hutniczej przy Alei Mickiewicza, podcastu o jednym z najciekawszych.
więcej
![]()
Właśnie została otwarta nowa wystawa obrazów Filipa Wierzbickiego-Nowaka pt. "Punkty odniesienia". Ekspozycję będzie można oglądać do 12 marca 2023 roku. - W moich realizacjach zastanawiam się, na jakie potrzeby człowieka odpowiada mit i dlaczego ludzie w niego wierzą. Nauka nie daje jasnych, prostych rozwiązań dotyczących spornych kwestii ideologicznych – są one trudne (skomplikowane), niejednoznaczne, zmienne - mówi artysta.
więcej
![]()
Już wkrótce w przestrzeni Muzeum Architektury we Wrocławiu zagości wystawa przygotowana przez wydziały architektoniczne trzech uczelni - Politechniki Bydgoskiej, Politechniki Poznańskiej i Politechniki Wrocławskiej. Celem wystawy i towarzyszącej jej konferencji jest refleksja nad znaczeniem rysunku w edukacji architektonicznej.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na spotkanie z cyklu Mistrzowie Architektury SARP. Pierwszym gościem w tym będzie Andy Yu - urodzony w Australii architekt, związany z pracownią Sou Fujimoto. Opowie on m.in. o relacjach pomiędzy człowiekiem, naturą i architekturą, na przykładzie zrealizowanych i trwających projektów.
więcej
![]()
Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi zapraszają na kolejną, XV edycję ogólnopolskiej konferencji Dzień Urbanisty, tym razem pod hasłem #techno_urbanistyka.
więcej
.
Wróć do listy tematów