Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 3.12.2022 11:00
Wystawa "Dzielnica 22. Janusz Bartkowicz – rysunki"
Przeglądaj zdjęcia ->
![Wystawa "Dzielnica 22. Janusz Bartkowicz – rysunki" Wystawa "Dzielnica 22. Janusz Bartkowicz – rysunki"]()
Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków zaprasza na wernisaż wystawy rysunków Janusza Bartkowicza pt. „Dzielnica 22. Janusz Bartkowicz – rysunki”.
Wernisaż wystawy odbędzie się we wtorek 6 grudnia 2022, o godz. 18.00 w Galerii Architektury SARP Oddział Kraków przy placu Szczepańskim 6. Wystawa prezentowana będzie w dniach od 5 do 30 grudnia 2022.
Podczas wernisażu będzie można nabyć album z rysunkami: „Bartkowicz. Kronika nagłych wydarzeń”.
Opis organizatora:
Janusz Bartkowicz – artysta grafik, studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Debiutował w 1963 roku wystawą rysunku w galerii ZPAP w Domu Plastyków w Krakowie. Współpracował z Wydawnictwem ARKADY. Jest autorem wielu ekspozycji, plakatów, grafiki książkowej, dekoracji wnętrz, reklam. Wyróżniony medalem na Biennale i Triennale Rysunku we Wrocławiu (lata 60./70.). Jego prace wielokrotnie prezentowane były na wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce i za granicą – w 1997 roku duża wystawa w Nowym Jorku.
W 2000 roku otrzymał I nagrodę w kategorii wystawa-poster na VIII Międzynarodowym Biennale Architektury w Krakowie (współpraca: Natalia Bartkowicz). Temat: „Przestrzenie otwarte w mieście XXI wieku. Piękno – etyka – ekologia”. W 2017 na Międzynarodowym Biennale Architektury w Krakowie pod hasłem „Podwórze – pole wyobraźni” otrzymał I nagrodę w kategorii film oraz Grand Prix MBA (współpraca: Marcin Koszałka) za film rysunkowy zatytułowany „Krakowska sztuka chaosu”. Poza obrazami tworzonymi charakterystyczną kreską, niemal codziennie, ad hoc, opisuje dowcipnymi rysunkami bieżące wydarzenia. Nie zawsze są śmieszne, zawsze refleksyjne. Swojemu miastu poświęcił rysowaną od lat serię „Widokówki z Krakowa”.
Źródło: SARP Kraków
Data publikacji: 3.12.2022
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu "O Architekturze". Gościem wydarzenia będą architekci z grupy projektowej CENTRALA. Pracownia została założona w 2001 r. Przez lata zmieniał się jej skład i dziś tworzą ją Małgorzata Kuciewicz i Simone de Iacobis.
więcej
![]()
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki udostępnił kolejną bezpłatną publikacje. Tym razem jest to opracowanie na temat Polskiej Polityki Architektonicznej. Publikacja dostępna jest do przeczytania online w formie cyfrowej, a także w siedzibie Narodowym Instytucie Architektury i Urbanistyki w Warszawie.
więcej
![]()
Warunki mieszkaniowe w Polsce należą do najgorszych w Unii. Katalog patologii obejmuje między innymi absurdalnie małe metraże, fatalną jakość zabudowy, grodzenie osiedli, demolowanie przyrody i zabytków czy „dziką reprywatyzację”. Między innymi o tym można przeczytać w książce „Dziury w ziemi. O patodeweloperce w Polsce”. Organizatorzy zapraszają na spotkanie z jej autorem.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na premierę katalogu towarzyszącego wystawie „Lev Stern. Architektura czasu. Wrocław – Jerozolima” oraz spotkanie z artystą i architektem. W spotkaniu wezmą również udział autorki i autorzy tekstów katalogowych: prof. Waldemar Okoń, dr Sylwia Świsłocka-Karwot i Marta Czyż, oraz projektant wydawnictwa, Łukasz Paluch.
więcej
![]()
Na pytanie, jaka ma być Ukraina po wojnie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Architekt i artysta Petro Vladimirov zaprosił do wspólnych rozważań ukraińskich ekspertów z dziedziny architektury, urbanistyki, prawodawstwa i ochrony zabytków. Efektem ich współpracy jest Biuro Odbudowy Ukrainy w Gabinecie Zmiennym Muzeum Warszawy.
więcej
![]()
Osoby interesujące się modernizmem na stronie KSM mogą posłuchać m.in. o historii największego budynku publicznego międzywojennego Krakowa czyli o gmachu Akademii Górniczo-Hutniczej przy Alei Mickiewicza, podcastu o jednym z najciekawszych.
więcej
![]()
Właśnie została otwarta nowa wystawa obrazów Filipa Wierzbickiego-Nowaka pt. "Punkty odniesienia". Ekspozycję będzie można oglądać do 12 marca 2023 roku. - W moich realizacjach zastanawiam się, na jakie potrzeby człowieka odpowiada mit i dlaczego ludzie w niego wierzą. Nauka nie daje jasnych, prostych rozwiązań dotyczących spornych kwestii ideologicznych – są one trudne (skomplikowane), niejednoznaczne, zmienne - mówi artysta.
więcej
.
Wróć do listy tematów