ARTYKUŁY

infoArchitekta.pl

  Spacer: Szał zakupów czyli przestrzeń, która sprzedaje

  Organizatorzy zapraszają na spacer w ramach programu "Transformacja. Przestrzenie wolności" poświęconego zjawiskom zachodzącym w polskiej architekturze i urbanistyce po 1989 roku, organizowany przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki. Temat przewodni najbliższego spaceru to "Szał zakupów czyli przestrzeń, która sprzedaje".

  więcej

  Zapowiedź: Łódź Design Festival 2019

  Tegoroczna edycja festiwalu to czas, aby na chwilę zwolnić, odetchnąć i zastanowić się, co tak naprawdę daje nam poczucie szczęścia, spokoju, luksusu czy bezpieczeństwa. Projektanci, architekci, artyści, twórcy – czy oni i ich dzieła mogą nam zaprojektować dobre życie? I co ono, również w relacji z przedmiotami, oznacza?

  więcej

  Wieczór ARCHitektoniczny z Piotrem Śmierzewskim z pracowni Analog

  Organizatorzy zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu wieczorów ARCHItektonicznych, którego tym razem gościem specjalnym będzie architekt Piotr Śmierzewski, właściciel autorskiej pracowni Analog i współzałożyciel koszalińskiej pracowni HS99.

  więcej

  Wyniki konkursów projektowych platformy Desall: Design the working break

  Platforma Desall ogłosiła wyniki dwóch konkursów projektowych: Ferrero – Design the working break oraz Future Pharmacy. W obu konkursach nadesłano sumie kilkaset prac z całego świata.

  więcej

  Międzynarodowy konkurs na projekt mieszkań w Wenecji

  Platforma Start for Talents ogłosiła nowy konkurs architektoniczny. Tym razem zadaniem konkursowym jest opracowanie projektu mieszkań w Giardini della Biennale w Wenecji. Konkurs ma charakter otwarty. Można wziąć w nim udział indywidualnie lub w zespole.

  więcej

  Wnętrza biur i restauracji w duchu eko

  Naturalne drewno coraz chętniej wykorzystywane jest nie tylko na podłodze, i ścianach, ale również na... sufitach. Jego użycie jest proste i funkcjonalne, gdyż w Polsce dostępne są modułowe, drewniane sufity podwieszane. Rozwiązanie przeznaczone do designerskich biur czy restauracji i hoteli pozwala nie tylko uzyskać efekt wizualny, ale też przyjazną akustykę i czyste powietrze w pomieszczeniu.

  więcej

  Z cyklu Otwartych Seminariów NIAiU: Miasta Planu Sześcioletniego

  Organizatorzy zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu otwartych seminariów z udziałem ekspertów z zakresu architektury, urbanistyki oraz historii sztuki. Tematem seminarium NIAiU #4 będzie epoka socrealizmu i jej planowanie miejskie. Gośćmi spotkania będą dr Barbara Kasprzyk-Dulewicz, historyczka zajmująca się architekturą, i dr Rafał Mazur, architekt zajmujący się historią.

  więcej

  Podróże z architekturą: w poszukiwaniu inspiracji

  Jak mawiał Oscar Wilde, tajemnica życia leży w poszukiwaniu piękna. Inspiracje otaczają nas wszędzie, jednak nie zawsze mamy czas, aby je dostrzec. Oto przykłady ciekawych architektonicznie obiektów, uchwyconych w obiektywie architektów z pracowni Tremend.

  więcej

  Spotkanie z pracownią JEMS Architekci

  Architekci z pracowni JEMS szukają odpowiedzi m.in. na pytanie „jak mieszkać?” od ponad 30 lat. Zespół, który stanowił zalążek biura, działa nieprzerwanie od lat 80. Opowieść o ojcach założycielach pracowni można by zacząć od konkursu na zaprojektowanie Ursynowa Północnego. Czy to największe osiedle społeczne dwóch ostatnich dekad PRL-u?

  więcej

  Wystawa: Plastik niefantastik!

  Wystawa ma na celu nagłośnienie kwestii mikroplastiku, z którym zwierzęta zmagają się na co dzień, a człowiek często jest nieświadomy skali problemu. Młodzi artyści korzystając z różnych technik artystycznych, stworzyli ilustrowane plakaty, które zostaną zaprezentowane na wystawie.

  więcej

dowload...
dowload...
dowload...
dowload...

R E K L A M A

Ta witryna używa plików cookies, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przez dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem) bez zmian ustawień w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Gamma Media bedącego wydawcą portalu infoArchitekta.pl. Dane przechowywane w celach marketingowych i statystycznych. Dane użytkowników gromadzone są anonimowo. Akceptuj