Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 23.06.2010 10:10
Łobuzerka z literami
Przeglądaj zdjęcia ->
26 czerwca odbędzie się spotkanie pt.: "Łobuzerka z literami" podczas którego będzie można przekonać się, jak ważny jest znak drukarski we współczesnym świecie, nie tylko tym związanym z architekturą i projektowaniem. Uczestnicy będą mieć okazję do wspólnego zaprojektowania fontu dla dzielnicy Nadodrze. Odbędzie się też wykład dr. inż. architekta Marcin Brzezickiego a także warsztaty Bomba Studio, które rozpoczną serię wydarzeń edukacyjnych mających na celu propagowanie tematu grafiki, ilustracji, szeroko pojętego designu. 18.00 - 19.00 dr inż. arch. Marcin Brzezicki “Znak drukarski w architekturze. Informacja czy dekoracja?”Wraz ze wzrostem znaczenia ekonomii w życiu współczesnych społeczeństw zmienił się także sposób stosowania znaków drukarskich. Pełnią one już nie tylko rolę informacyjną, uzupełniają komunikat o znaczeniu miejsca, ale także budują prestiż, są częścią systemów identyfikacji wizualnej firm/instytucji.Obecnie znaki drukarskie zyskują także nowe, dotąd niespotykane znaczenie, w dziedzinie jaką jest architektura również. Ich forma graficzna i układ typograficzny wyraźnie wskazują na przypisaną im przez projektanta funkcję ornamentu. Rozpoczynają niezależne funkcjonowanie jako element dekoracyjny. Proponowany wykład pokazuje te przemiany na przykładzie niemal 30 współczesnych budynków. dr inż. arch. Marcin Brzezicki (ur. 1972) - architekt, adiunkt (doktorat 2001 r.), pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. W pracy naukowej łączy szczególne zainteresowanie formą elewacji budynku ze sposobami jej funkcjonowania. Autor wielu publikacji, w tym współautor podręcznika dla studentów, który ukazał się w formie e-booka.19.00-20.30 Warsztaty „Łobuzerka z literami”Nawiązując do tematyki wykładu, Bomba studio wraz z uczestnikami warsztatów podejmie trud zaprojektowania fontu dedykowanego dzielnicy Nadodrze. Zobacz efekt ich prac. Bomba Studio - duet projektantów, grafików specjalizujących się w projektowaniu layoutu, typografii, publikacji, identyfikacji wizualnej oraz ilustracji. Bomba prężnie działa od 2008 r. Bombowi projektanci zdobywali doświadczenie w Akademiach Sztuk Pięknych w Austrii i Polsce oraz podczas wieloletniej pracy w studiach projektowych i agencjach reklamowych.Marta Podkowińska & Karol Gadzała - www.bombastudio.pl Łobuzerka z literamiDesign It Poland oraz Łokietka 5 Infopunkt Nadodrze 26 czerwca (sobota) godz. 18 ul. Łokietka WrocławŹródło: www.wroclaw.dlastudenta.pl
Data publikacji: 23.06.2010
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Mini Muzeum powstało w 2009 r. z inicjatywy Wspólnoty Mieszkaniowej „Bankowiec”. Kustoszką oraz animatorką „Bankowca” jest wieloletnia mieszkanka budynku Maria Piradoff - Link. Od momentu powstania atrakcję odwiedziło tysiące osób, zarówno ekspertów, badaczy architektury, mieszkańców Gdyni, jak i odwiedzających miasto turystów
więcej
![]()
Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na wykład pt. Złote miasto/Szare Miasto: tradycja i polityka w architekturze Jerozolimy . Spotkanie organizowane jest w ramach wystawy Lva Sterna "Architektura czasu. Wrocław - Jerozolima".
więcej
![]()
Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu "O Architekturze". Gościem wydarzenia będą architekci z grupy projektowej CENTRALA. Pracownia została założona w 2001 r. Przez lata zmieniał się jej skład i dziś tworzą ją Małgorzata Kuciewicz i Simone de Iacobis.
więcej
![]()
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki udostępnił kolejną bezpłatną publikacje. Tym razem jest to opracowanie na temat Polskiej Polityki Architektonicznej. Publikacja dostępna jest do przeczytania online w formie cyfrowej, a także w siedzibie Narodowym Instytucie Architektury i Urbanistyki w Warszawie.
więcej
![]()
Warunki mieszkaniowe w Polsce należą do najgorszych w Unii. Katalog patologii obejmuje między innymi absurdalnie małe metraże, fatalną jakość zabudowy, grodzenie osiedli, demolowanie przyrody i zabytków czy „dziką reprywatyzację”. Między innymi o tym można przeczytać w książce „Dziury w ziemi. O patodeweloperce w Polsce”. Organizatorzy zapraszają na spotkanie z jej autorem.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na premierę katalogu towarzyszącego wystawie „Lev Stern. Architektura czasu. Wrocław – Jerozolima” oraz spotkanie z artystą i architektem. W spotkaniu wezmą również udział autorki i autorzy tekstów katalogowych: prof. Waldemar Okoń, dr Sylwia Świsłocka-Karwot i Marta Czyż, oraz projektant wydawnictwa, Łukasz Paluch.
więcej
![]()
Na pytanie, jaka ma być Ukraina po wojnie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Architekt i artysta Petro Vladimirov zaprosił do wspólnych rozważań ukraińskich ekspertów z dziedziny architektury, urbanistyki, prawodawstwa i ochrony zabytków. Efektem ich współpracy jest Biuro Odbudowy Ukrainy w Gabinecie Zmiennym Muzeum Warszawy.
więcej
.
Wróć do listy tematów