Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 13.09.2019 10:20
Wystawa "Fikcyjne miasta"
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. materiały prasowe organizatora
We wrocławskiej Galerii Prozy już niebawem będzie można oglądać wystawę artysty i architekta Pawła Floryna pt. "Fikcyjne miasta". Prace prezentowane na ekspozycji ukażą połączenie wyobraźni z architektonicznymi inspiracjami. Wystawa będzie wydarzeniem towarzyszącym festiwalowi MIASTOmovie 7: Architektura publiczna.
Wystawę będzie można oglądać od 28 września do 20 października 2019 roku we Wrocławiu. Miejsce: Galeria Prozy, Przejście Garncarskie 2. Wernisaż wystawy odbędzie się 28 września o godzinie 19:00.
A oto co sam artysta Paweł Floryn pisze o swoich pracach:
Miasta inspirowane są ulubionymi miejscami, budynkami, podróżami, ideami czy wzorami z tkanin. Odręcznie wykonywane prace mogą budzić skojarzenia z aksonometrycznymi mapami i projektami architektonicznymi.
Wspólną cechą układów jest czytelna geometryczna zasada, według której zorganizowano przestrzeń. Zespołom budynków towarzyszy zawsze rozbudowana sieć zieleni i przestrzeni wspólnych, które są z nimi równoważne. Ilustracji nie należy jednak rozpatrywać jako projektów lub wzorcowych przykładów. Są one przede wszystkim fantazjami niemającymi wiele wspólnego ze skomplikowanymi i długotrwałymi procesami powstawania prawdziwego miasta.
Wystawie towarzyszy seria pocztówek zaprojektowanych przez Ewę Floryn.
Na podstawie rysunków Justyna Brząkała przygotowała animacje będące tłem dla muzyki wykonywanej na żywo przez Michała Mrozka i Jakuba Mrozka. Kuratorka: Kasia Śmigielska. Współpraca: Jagoda Malanin.
Data publikacji: 13.09.2019
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Gośćmi specjalnymi Forum będą Tim Inglod, humaniasta, profesor antropologii społecznej na Uniwersytecie Aberdeen, który bada powiązania między antropologią, archeologią, sztuką i architekturą, wskazując na potrzebę przemyślenia wielkich spraw naszej współczesności przez pryzmat detalu oraz Lars Emil Kragh, przedstawiciel branży architektonicznej, wskazujący na nowe szanse zawodowe, jakie niesie dla architektów wybór specjalizacji.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na spotkanie online pt. "Alternatywne strategie zarządzania przestrzenią. Inspiracje dla Warszawy". Po serii prezentacji odbędzie się dyskusja z udziałem przedstawicieli m.st. Warszawy. Nowe Centrum Warszawy to projekt Prezydenta Rafała Trzaskowskiego, wizja zmiany centrum w miejsce bardziej przyjazne mieszkańcom.
więcej
![]()
W latach trzydziestych Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej ukończyło wielu zdolnych studentów i studentek, reprezentujących młodą generację osób urodzonych z początkiem XX wieku. Wychowani w środowisku pionierów nowoczesnej architektury, w duchu patriotyzmu II RP, pragnęli tworzyć nowoczesny kraj poprzez nowoczesną architekturę i urbanistykę w małej i wielkiej skali.
więcej
![]()
W krótkich materiałach filmowych opowiedziano o ciekawych obiektach zlokalizowanych w Sosnowcu, m.in. o Izbie Przemysłowo-Handlowej, Gimnazjum im. Emilii Plater, czy o Stacji Uzdatniania Wody Maczki. Nie brak informacji rwónież o centrum miasta i innych modernistycznych elementach miejskiej zabudowy.
więcej
![]()
Oddział Warszawski SARP, Miasto Stołeczne Warszawa, Habitat for Humanity Poland, Polski Związek Firm Deweloperskich, Grupa Eiffage oraz innowacyjny Startup ProperGate zapraszają na 2. spotkanie cyklu “Circular Economy in Construction”, poświęconego gospodarce cyrkularnej / obiegu zamkniętego w budownictwie.
więcej
![]()
Rok 2021 Mistrzowie Architektury rozpoczynają od spotkania z Jürgenem Mayerem H., wielokrotnie nagradzanym niemieckim architektem, który przez 25 lat swojej aktywności stworzył własny, rozpoznawalny język. Z uwagi na wciąż obowiązujące ograniczenia, spotkanie odbędzie się w formule on-line.
więcej
![]()
NIAiU wraz z Pawłem Kołodziejskim z Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zapraszają na spacer po modernistycznych obiektach miasta z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Spacer dostępny jest w formie materiału filmowego.
więcej
.
Wróć do listy tematów