Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 13.09.2019 11:01
Konferencja "Better Urban Life. Warszawa i Zurych, dwie zmieniające się metropolie"
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. materiały prasowe organizatora
W ramach polsko-szwajcarskiego dnia innowacji odbędzie się konferencja "Warszawa i Zurych, dwie zmieniające się metropolie". Tematem przewodnim wydarzenia będzie hasło "Lepsze miejskie życie", a przykładami innowacyjnych rozwiązań będą projekty realizowane w Warszawie i Zurychu.
Konferencja odbędzie się
10 października 2019 roku o godzinie 10:00 w Warszawie. Miejsce: Conference Center at The Tides, ul. Wioślarska 8. Obowiązuje
rejestracja online.
Opis organizatora:
Szybkie tempo urbanizacji prowadzi do licznych wyzwań, z którymi muszą zmierzyć się władze, urbaniści, architekci oraz inwestorzy: wzrost mobilności i zapotrzebowania energii, kwestie społeczne i środowiskowe a także zmieniające się preferencje mieszkańców miast. Te wyzwania wymagają przemyślanych działań. Jakość życia przekłada się na potencjał miast do przyciągania talentów i zrównoważonego rozwoju.
Punktem wyjścia konferencji są dwa wyjątkowe projekty realizowane w Warszawie i Zurychu. VARSO, usytuowany w centrum miasta, będzie najwyższym budynkiem w UE. ENSEMBLE połączy w sobie dwa wieżowce wraz ze stadionem. Projekt ten musiał uzyskać akceptację w referendum lokalnym.
Zurych i Warszawa są najsilniejszymi centrami gospodarczymi swoich państw. Rozwój miast musi być przemyślany, by tak w pełni wykorzystywać ich potencjał jednocześnie nie szkodząc mieszkańcom i środowisku. Jaki kierunek należy obrać? Czy można wypracować wzorce lepszego życia w mieście?
Porozmawiajmy o jakości życia w miastach.
Data publikacji: 13.09.2019
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Gośćmi specjalnymi Forum będą Tim Inglod, humaniasta, profesor antropologii społecznej na Uniwersytecie Aberdeen, który bada powiązania między antropologią, archeologią, sztuką i architekturą, wskazując na potrzebę przemyślenia wielkich spraw naszej współczesności przez pryzmat detalu oraz Lars Emil Kragh, przedstawiciel branży architektonicznej, wskazujący na nowe szanse zawodowe, jakie niesie dla architektów wybór specjalizacji.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na spotkanie online pt. "Alternatywne strategie zarządzania przestrzenią. Inspiracje dla Warszawy". Po serii prezentacji odbędzie się dyskusja z udziałem przedstawicieli m.st. Warszawy. Nowe Centrum Warszawy to projekt Prezydenta Rafała Trzaskowskiego, wizja zmiany centrum w miejsce bardziej przyjazne mieszkańcom.
więcej
![]()
W latach trzydziestych Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej ukończyło wielu zdolnych studentów i studentek, reprezentujących młodą generację osób urodzonych z początkiem XX wieku. Wychowani w środowisku pionierów nowoczesnej architektury, w duchu patriotyzmu II RP, pragnęli tworzyć nowoczesny kraj poprzez nowoczesną architekturę i urbanistykę w małej i wielkiej skali.
więcej
![]()
W krótkich materiałach filmowych opowiedziano o ciekawych obiektach zlokalizowanych w Sosnowcu, m.in. o Izbie Przemysłowo-Handlowej, Gimnazjum im. Emilii Plater, czy o Stacji Uzdatniania Wody Maczki. Nie brak informacji rwónież o centrum miasta i innych modernistycznych elementach miejskiej zabudowy.
więcej
![]()
Oddział Warszawski SARP, Miasto Stołeczne Warszawa, Habitat for Humanity Poland, Polski Związek Firm Deweloperskich, Grupa Eiffage oraz innowacyjny Startup ProperGate zapraszają na 2. spotkanie cyklu “Circular Economy in Construction”, poświęconego gospodarce cyrkularnej / obiegu zamkniętego w budownictwie.
więcej
![]()
Rok 2021 Mistrzowie Architektury rozpoczynają od spotkania z Jürgenem Mayerem H., wielokrotnie nagradzanym niemieckim architektem, który przez 25 lat swojej aktywności stworzył własny, rozpoznawalny język. Z uwagi na wciąż obowiązujące ograniczenia, spotkanie odbędzie się w formule on-line.
więcej
![]()
NIAiU wraz z Pawłem Kołodziejskim z Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zapraszają na spacer po modernistycznych obiektach miasta z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Spacer dostępny jest w formie materiału filmowego.
więcej
.
Wróć do listy tematów