Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 5.07.2022 10:19
Panel dyskusyjny i prezentacja projektu "Wodny Azyl"
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. mat. prasowe
Studenci specjalności urbanistycznej Architektura i Urbanistyka z opiekunami projektu – dr inż. arch. Anną Cudny, dr inż. arch. Arturem Jerzym Filipem oraz Katedrą Urbanistyki i Gospodarki Przestrzennej prowadzoną przez Prof. dr hab. inż. arch. Krystynę Solarek na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej wraz z firmą Geberit, Partnerem Głównym projektu WODA: W CENTRUM zapraszają na prezentację projektu Wodny Azyl oraz debatę podsumowującą projekt WODA: W CENTRUM.
Wydarzenie odbędzie się 6 lipca 2022 roku o godz. 18:00 w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK.
Opis organizatora:
Wodny azyl to instalacja przygotowana przez studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej poruszająca temat roli wody w przestrzeni publicznej i naszego stosunku do niej.
Instalacja stanie na placu przed Zodiakiem. Po miesiącach rozważań i dyskusji, autorzy proponują zmianę w myśleniu i równościowe traktowanie poszczególnych elementów ekosystemu naszej planety.
Wystawa to pierwszy projekt semestralny na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, który zakończył się realizacją. Została zaprojektowana i wykonana przez studentów w ramach projektu specjalności magisterskiej Architektura i Urbanistyka 2. Instalacja Wodny azyl to element większego projektu Woda: w centrum, który jest elementem cyklu eksponującego każdorazowo inny, aktualny w danym momencie temat, z problematyki planowania i użytkowania przestrzeni miejskiej.
Źródło: Mat. Prasowe
Data publikacji: 5.07.2022
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
"Architektura i urbanistyka w dokumentach KC PZPR" to nowa publikacja wydana przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki. Książka stanowi zapis protokołów Biura Politycznego i Sekretariatu Komitetu Centralnego z czasów PRL. Wyboru i opracowania dokonał Andrzej Skalimowski, kierownik Działu Naukowego NIAiU.
więcej
![]()
"Architektura na głos" to wspólny projekt Muzeum Architektury we Wrocławiu oraz Akademickiego Radia Luz 91.6 FM w formie podcastu o architekturze. Niedawno opublikowano nowy odcinek pt. "Slow dancing in the dark… Czułość języka roślin - rozmowa z Małgorzatą Devosges-Cuber i Michałem Dudą".
więcej
![]()
W programie m.in. Laboratorium przestrzeni miejskiej, pokazy filmów, spotkania, wystawy i oprowadzania kuratorskie oraz wiele ciekawych wykładów takich jak "Ikony architektury portu w Gdyni – styl i struktura", "Ikony architektury Portu Morskiego: rejs statkiem po porcie", prelekcje "Nowe Miasta. Odbudowa. Projekty miejskich transformacji", "Serce Miasta. Architektura i przestrzeń emocjonalna" i wiele innych.
więcej
![]()
Bogato ilustrowana wystawa z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom architektury. Liczne zdjęcia i obszerne opisy projektów uzupełnione są makietami i planszami. Oglądanie architektonicznego dorobku polskich pracowni w zabytkowych wnętrzach kamienicy Szołayskich dodatkowo wzmacnia pozytywne wrażenia z wystawy.
więcej
![]()
O Święcie Architektury, które rozpoczęło się dzisiaj w Warszawie opowiada jego kuratorka i koordynatorka z ramienia OW SARP, architekt Magdalena Maciąg. Święto Architektury jest częścią finałową wystawy Plany na Przyszłość LAB która można oglądać w Zodiak Warszawski Pawilon Architektury.
więcej
![]()
Po świetnie przyjętym Archiprzewodniku po Europie, ten sam duet ekspertów – praktyk i uznany architekt Robert Konieczny oraz dziennikarz i krytyk architektury Tomasz Malkowski – zabiera nas w podróż po polskiej architekturze współczesnej. Już 7 sierpnia czytelnicy i miłośnicy designu będą mieli okazję spotkać się z autorami podczas Święta Architektury.
więcej
![]()
Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na wernisaż i wystawę pt. „Andrzej Lipski (1943-2021) – Szkice Architektoniczne”. Arch. Andrzej Lipski urodził się w 1943 roku w Kolbuszowej. Szkołę średnią ukończył w Rzeszowie, wyższe wykształcenie zaś zdobył na Politechnice Krakowskiej, na Wydziale Architektury.
więcej
.
Wróć do listy tematów