Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 28.06.2017 06:00
Plener multidyscyplinarny PRZESTRZEŃ ULICY – MAZOWIECKA KRK
Przeglądaj zdjęcia ->
Prezentacja prac odbędzie się w przestrzeni ulicy Mazowieckiej i będzie połączona z oprowadzaniem przez artystów oraz zakończy się dyskusją w pracowni grupy (zbiórka ul. Wrocławska 66)
Tematem pleneru PRZESTRZEŃ ULICY – MAZOWIECKA KRK jest przestrzeń tytułowej ulicy Mazowieckiej w Krakowie, zlokalizowanej w bliskim sąsiedztwie pracowni organizatora - grupy M37A przy ulicy Wrocławskiej 66.
Wydarzenie jest nawiązaniem do zorganizowanego w roku 2016 pleneru poświęconego przestrzeni osiedla (PRZESTRZEŃ OSIEDLA – WROCŁAWSKA 66) oraz kontynuacją rozważań grupy na temat przestrzeni miejskiej.
Zadaniem pleneru oraz wernisażu poplenerowego jest dyskusja szerokiego grona twórców z różnych dziedzin w zakresie przestrzeni oraz możliwością wypowiedzi artystycznej inspirowanej tą konkretną przestrzenią.
Celem pleneru jest zbadanie zagadnień związanych z przestrzenią, sposobami jej percepcji, polisensorycznym odbiorem oraz wywołaniem dyskursu oraz interakcji różnych środowisk twórców oraz odbiorców.
Forma i sposób wypowiedzi uzależniony jest od indywidualnej odpowiedzi twórców na temat plenerowy ma jednak uwzględniać sposób prezentacji podczas wernisażu, który ma się odbyć w przestrzeni ulicy.
Plener multidyscyplinarny
PRZESTRZEŃ ULICY – MAZOWIECKA KRK
Wernisaż 1 lipca 2017 r. o godzinie 17:17
M37A, ul.Wrocławska 66/37, Kraków
Data publikacji: 28.06.2017
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Podczas wykładu autorka książki „Jesteśmy wreszcie we własnym domu" przeanalizuje przemiany własnościo-we i społeczne związane z kreacją klasy średniej i powstaniem nowych modeli zamieszkiwania w okresie transformacji: domu na przedmieściu i apartamentowca na osiedlu grodzonym. Pokaże również mechanizmy odpowiadające za przywiązanie do idei własności prywatnej, dyskursu nowoczesności i obsesję porządku.
więcej
![]()
Przed nami kolejne spotkania z cyklu "Polskie skarby z list UNESCO". Tym razem poznamy m.in. historię zamku krzyżackiego w Malborku i średniowieczny zespól miejski w Toruniu. Co jeszcze w programie? Poniżej prezentujemy harmonogram spotkań online Centrum Interpretacji Zabytku.
więcej
![]()
Virtus Studio zaprasza na kolejne spotkanie online z cyklu Przestrzeń Biurowa - czwartek 04.03.2021 godzina 11:00
więcej
![]()
Centrum Interpretacji Zabytku w Warszawie zaprasza cykl wykładów o najcenniejszych kolekcjach sztuki, prezentowanych w miastach obecnych na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Cykl czterech spotkań będzie dostępny bez ograniczeń na żywo na Facebooku.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na premierę online przewodnika „Spodek w Zenicie” Anny Syski, ukazującego fenomen architektury województwa śląskiego. W spotkaniu wezmą udział: Anna Syska, Bolesław Stelmach, Karolina Andrzejewska-Batko. Prowadzenie: Grzegorz Piątek.
więcej
![]()
Wystawa „Przemiany” opowiada historię współczesnej wolskiej architektury nie tylko z perspektywy jej twórców czy inicjatorów: architektów, urbanistów, inwestorów, władz dzielnicy, ale pozwala spojrzeć na ulice Woli oczami jej mieszkańców. Będzie ona punktem wyjścia do rozmowy o wpływie zmian w tkance miejskiej na życie społeczne.
więcej
![]()
O ile deptak po śródmiejskiej stronie Chmielnej jest znany większości amatorów minikafejek, ulicznego antykwariatu, czy Bubble Tea, już “ten drugi” odcinek ulicy biegnącej w stronę Woli co najmniej zniechęca szczególnie do nocnych spacerów. Czy istnieje remedium na odczarowanie niechlubnego fragmentu sięgającego Miedzianej?
więcej
.
Wróć do listy tematów